Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Életem első akváriumába...

Életem első akváriumába milyen halat tegyek bele?

Figyelt kérdés
Én is régóta terveztem halakat tartani, mindig csodálattal nézem őket, ha olyan helyen járunk ahol van akvárium halakkal... Most a nagyobbik gyerek azt kért születésnapjára, így megígértem neki hogy megkapja. Gondoltam utánaolvasok, hogy is kell ezt csinálni, hát bonyolultabb mint amire gondoltam. Azt hittem kissebb medencével kevesebb a gond így ki is néztem egy 21litereset, de most látom, hogy kicsivel sokkal több a baj, mert nem fejlődik ki az ökoszisztéma, gyorsabban bepiszkolódik, stb... Másik ami meglepett, hogy élő növényeket kell beletenni, mert a műanyagnak semmi értelme, csak max díszítőelemnek jó..Egyik halat nem lehet a másikkal tartani. Légyszíves írjatok össze pár fajt amit tudnék együtt tartani, és lehetőleg ne túl igényesek legyenek, amivel elboldogulunk kezdetben is. Lehetőleg szépek legyenek, színesek, hogy a lányom örüljön neki. Másik gondom, hogy kiderült ahol én lakom, ott nem is lehet halakat venni, az akváriumot meg a többit cuccot bele megveszem neten, de halakat hol lehet beszerezni legkönnyebben? Nyilván ha nincs más mód akkor elmegyünk kocsival egy nagyvárosba. Meg milyen növényeket vegyek? Ha bemegyek egy ilyen boltba, ott vannak növények is? Sose voltam ilyen boltba ne nézzetek hülyének. Egy kis faluban lakunk.

2018. jan. 23. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Cápát vagy bálnát (bár az nem hal)
2018. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret amit rászánsz?
2018. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

21 liter alkalmatlan hal tartására.

egy minimum 60-70 literrel kezd, nem kerül sokkal többe mint egy 21 literes. keresgélj neten, h melyik tetszik és melyiknek tudod gondját viselni.


[link]

2018. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A keret nem lényeg mert azt se tudom mennyibe kerül egy hal.. Nyilván ha drágább akkor kevesebbet vennék... Az akvárium amit kiválasztottam jó 20ezer lesz felszerelve, 45literes. Fajokat írjatok amik elvannak együtt.
2018. jan. 23. 10:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Szettet ne vegyél, arra még költeni kell. Nem keveset. Ez nem túl nagy amit tervezel, és gondolom nem 1 vagy 2 halat szeretnél. Ezért(csak tanács), keresőbe írd be hogy nanohalak, ott megvan miből mennyit-mekkorába lehet tartani. Növényekről addig nem tudunk érdemben tanácsot adni, amíg a világításról nincs infó.
2018. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Miután a szettekben botrányosan szar a felszerelés, alkalmatlan halakkal leterhelt akváriumra a szűrés, és fotoszintézisre a világítás, ráadásul olyan halat kell mondani, ami biztos van nálatok is:


Vegyél 6-8 db különböző színű hím (szigorúan csak hím!!!) guppit, pár gömbmohát, meg pár tő anubiast.

2018. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármit csinálnál!!!!!!!

Aqvaguru-kezdőknek fül alatt!!!!!!

KÖTELEZŐ.

2018. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

megerősítem én is vegyél bele 6 hím endler guppit, hetene cserélj vizet, és írd le a szűrő típusát. és ne etess sokat és a halak érkezése előtt legalább 2-3 hétig járasd a szűrőt halak nélkül.

az a baj, h az akvarisztika kicsit komplexebb dolog, minthogy idejössz felteszel 1-2 kérdést, és már működik a dolog. az olvasást, tanulást nem lehet megkerülni, mert a halaid fogják meginni a levét.

2018. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
én a jelenlegi halaim érkezése előtt legalább 8-10 hónapot olvastam, még lehet többet is, és az elején így is bélgyulladást kaptak...
2018. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"hetene cserélj vizet,"


Persze részlegesen, a válaszolónak ez evidencia, azért nem írta , de vízcsere alatt kb heti 30%-ot szokás érteni.

(vagy ilyen kis méretben heti 2×15%-ot)

2018. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!