Két három héten belül szeretnék inditani egy malawi sügéres akit. Az akvárium 150x50x50-es! Kinéztem két külső szűrőt hozzá. Ki találkozott már velük és mi a véleményetek melyik legyen inkább?
Nekem van jbl szűrőm, csak kisebb. Nekem jó, elégedett vagyok vele.
Szerintem érdemesebb kiegészíteni belsővel. Több dolog miatt is. Az 1900-as elég gyors, legalábbis az elején, de azért egy 6-szoros névleges vízforgatásról én gondoskodnék.
Egy észrevétel, ha az 1900-as erősebbikből az 1-es sorozatot választottad, akkor ezek szerint megfelel az 1-es sorozat is, (ami amúgy teljesen jó) viszont akkor az 1500-asból nem értem, miért a 2-es sorozatot nézted ki.
Csak azért, hogy ugyanannyit elkölts egy gyengébb, de modernebb szűrőre?
Mert abból az 1-es sorozat kb 15.000 ft-tal olcsóbb!
És mondjuk 15000 ft-ból olyan jbl belső szűrőt veszel, hogy elájulnak a halak a látványtól.
Végül is igazad van,ez valahogy kimaradt a látókörömből a e1501-es.Csak arra gondoltam az e1901-eshez 1900 liter szívással nem kellene már belső is,mert az elég jól hangzik ha valóban tudja mert az már majd ötszörös szűrés.Ez nem élég?
És mekkora belsőt ajánlanál az e 1501 mellé?
Nem 5-szörös szűrés, hanem 5-szörös névleges vízforgatás, teljesen üresjárati.
Erre jön rá a szűrőanyag, ami még mindig nem fojt rajta jelentősen, de majd mikor eliszaposodik, és betömörül, majd akkor nézd meg mi marad az 5-szörös vízforgatásból.
Nem létezik olyan szűrő (amit ilyen konstrukciójú rotoros lapát hajt, márpedig mind olyan, ha nem házilag csinálsz kazán keringetőből szűrőt)
ami azt tudná beért szűrőanyaggal, mint a névleges teljesítmény.
Olyan van, hogy valamelyik jobban visszaesik, mit a másik, mert más a geometriája, az áramfelvétele, egyiknek nagyobb nyomatékot adnak, de esetleg többet fogyaszt, a másik fordítva.
Ezek a szűrők eleve nem úgy vannak tervezve, hogy az általuk biológiailag megszűrhető maximum akváriumot mechanikailag is meg tudják szűrni.
Aránytalanul nagyot kell venni ahhoz, ha nem akarsz belsőt.
Belső nélkül én inkább 2500-3000 l/h környékén keresgélnék.
De szerintem jobb megosztani a kockázatot, hogy ne 1 gépen múljon minden.
Meg mondjuk mi van akkor, ha jön egy mezei darakór, aminek a kezelésének az első mondata: állítsuk le a szűrést, és menjen a levegő maximumon.
Egy belső megoldja a levegőztetést, amíg a külsőt külön járatva , meg tudod menteni a lebontó baktériumokat.
Csak egy példa.
Belső szűrő meg amúgy mindegy. Atman. Mindegy. Ne csing csung legyen, kb ennyi.
Amúgy ha ennyit ráköltöttél volna, tényleg tudnál venni a különbözetből (majdnem) egy jbl belsőt, ami még néz is ki valahogy.
Hát, őszintén szólva, ami tökéletes lenne, és felelősen be tudnám vállalni, hogy jó lesz a vízminőséged, az az 1900-as, plusz a belső szűrő.
Nekem 700-as van 130 literben. Plusz belső. És kell ennyi. Szorozd be. És nem sügéreket tartok.
Szűrőanyagból meg határ a csillagos ég. A szivacs se rossz amúgy, de azért egy bio-rió, matrix, vagy substrat, jóval hatékonyabb. Hát, nem olcsó hobbi.
De még mindig olcsóbb, mint ha az elején spórolsz, és utólag akarsz fejleszteni.
Köszönöm az idődet amit rám szakitottál!
Meglátjuk mi fér bele a büdzsébe,bár nem szeretnék mellé lőni utána meg uj szűrőt venni csak mert próbáltam spórolni..Üdv!
Esetleg ha van rutinos barkácsoló a családban, építhet házilag is külső szűrőt.
Keress rá pl a pvc csöves diy házi külső szűrőre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!