Így lehetne cserepesen növényt ültetni az akváriumba?
Az a nagy problémám, hogy anno akváriumindításkor nem gondoltam át rendesen a talajt, növények számára alkalmatlant választottam és táptalaj sincs alatta. Nagyon nagy munka, macera és költség lenne most kicserélni az egészet az akvárium mérete miatt, ezért a közeljövőben nem tervezném még.
Viszont a növények siralmasan néznek ki még tápozás mellett is. Most arra gondoltam, hogy vennék kis agyagcserepeket, és ahogy a régi "öregek" csinálták évtizedekkel ezelőtt virágföldet tennék az aljára, majd arra valamilyen sódert és kavicsot a tetejére hogy ne oldódjon ki. Ez megoldható lenne? Hogy kezeljem a virágföldet hogy nehogy behurcoljak valamit? Gondolom főzés nem jó, de eszembe jutott hogy hőkezelhetném a sütőben. Tudom hogy az akvárium növénytáptalaj lenne a legjobb, de most sajnos az is kizárva.
Kinek mi a véleménye erről a megoldásról?
Milyen aljzatod van?
A fényerőhöz illő növényekkel próbálkozol?
Majdnem biztos, hogy más megoldás is van.
Márványzúzalék van alul gyöngykaviccsal. Igazából anubias van az szépen bírja mert ugye nincs se elültetve és a fényigénye se magas, még amazonasi kardfüvek vannak és szerintem nekik se a fény hiányzik mert a másik akváriumban ugyanilyen fénnyel de táptalajjal gyönyörűen nőnek. Most indiai vízicsillagot is tettem bele, az még elvan mert elég sok tápanyagot a vízből vesz fel de a másik akváriumban szemmel láthatóan jobban nő a talajtól.
Egy időben amúgy próbálkoztam a tápgolyókkal de valahogy semmisnek éreztem őket és volt olyan ami kioldódott a talajból.
Igazából látványra nem zavarnának engem a cserepek, meg van olyan rész ahol olyan mély az aljzat hogy el is lehetne süllyeszteni benne őket.
Hát úgy látom már eldöntötted, hogy megpróbálod, úgyhogy próbáld.
Én nem várok tőle csodát, most is más módszerre szavaznék, de ha így látod jónak, próbáld meg.
Hogy mi lenne az a más módszer, nem tudom, ahhoz keveset tudok az akváriumaidról, de az biztos, hogy ezek a hiánytünetek nagyon kuszák tudnak lenni, néha nehéz rájönni a megoldásra.
Pl a 2 akvárium között szinte biztos, hogy nem csak az aljzat más, hanem más is, és akár többszörösen közvetett módon az is befolyásoló tényező lehet.
Teszem azt mondjuk más a mérete. Máris más a fény adott felületen beeső mennyisége, így arányaiban hiába van ugyanolyan fényerőd a matek szerint, a fizika megbonyolítja, és máris nem ugyanolyan fényerővel kell számolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!