Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell újraindítani egy...

Hogyan kell újraindítani egy akváriumot?

Figyelt kérdés
A ma reggeli halpusztulással kapcsolatos kérdést is én tettem fel, a kérdésem az lenne, hogy miképp csináljam az újrakezdést? Rendesen csapoljam le az összes vizet, mossam át a kavicsot, a dekort, majd töltsem fel, és ismét 3 hét türelmi idő halak nélkül?
2017. aug. 4. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Most hol vannak a megmaradt halak?


Ha mérgezés volt, (ami valószínű) akkor fölösleges a teljes átmosás is, meg pláne fölösleges a szűrőt kifertőtleníteni.


Ha meg nem fertőtleníted ki a szűrőt, akkor meg a 3 hetet fölösleges megvárni, mert akkor a lebontóbaktériumok nagy része túlélte.


Milyen szűrő van az 54 literesben?

Mi van most a szűrővel, hol van?

A megmaradt halaknál?


Igazából az lenne a lényeg, hogy kiderüljön mi történt, mert 100 szor is újraindíthatod, ha ugyanúgy csinálod, és valami nem jó (márpedig valami biztos nem jó) akkor 100-szor is ez lesz a végeredmény.

2017. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Guppikon kívül más hal, más állat nem volt?

Hány guppi maradt? Nemek aránya?

2017. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Két nőstény maradt és négy hím, csak nőstények pusztultak el. Most átraktam őket új helyre ideiglenesen, felét a vödörbe amibe a vizet szoktam leengedni (persze friss vízzel), másik felét jobb híján öt literes üvegbe, viszont egy nőstény azóta már elpusztult ott is. Persze tudom, nincs szűrő mellettük se semmi, de azt hiszem, fél órát ki kéne bírniuk minden ilyen nélkül, szóval már abszolút fogalmam sincs, mi lehet a háttérben, illetve ha mérgezés volt, akkor az mikor dönti el a sorsát, amikor már cseszhetem mindenképp, de még nem mutat tüneteket -mint kiszedéskor-.

A szűrő (mindkettő) a nagy akváriumban maradt, azóta is járnak, az egyik egy régebbről megmaradt aquael ipx8, a másik egy szetthez kapott diversa.

De hogy őszinte legyek, már eléggé elvesztettem a reményt az egész iránt, már tényleg csak abban bízom, hogy az imént elpusztult már abszolút megmérgeződött, csaképp most végzett vele.

De már ahogy látom, a másik nőstény is kezd eléggé féloldalasan úszni. Elváltozást semmit nem látok, viselkedésben sem, elkezdenek kicsit féloldalasan úszni, egyre gyengébben, majd 2-3 perc leforgása alatt vége.

2017. aug. 4. 19:48
 4/9 Platypus ***** válasza:
Végigolvastam az előző kérdésed. Szerintem tök egyszerűen a meleg megborította a bomlási folyamatokat, megnőtt az ammóniatermelés, miközben a szűrés hatékonysága és az oxigén oldhatósága csökkent. Hiába bírnák a halak önmagában a 30 fokot, ezekkel a mellékhatásokkal együtt a kánikula simán halpusztulást eredményezhet egy instabil akváriumban. Az akváriumodat ne barmold szét, csak mostantól hűtsed fagyasztott fél literes vizespalackokkal.
2017. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg tud halni később is mérgezésbe, mert az ammónia a vérét b-sza szét, (ezért láttad abnormálisnak a kopoltyúját, ott látni, mert sok a hajszálér) hiába rakod át másik vízbe a hemoglobin nem tud O2-t megkötni.

Mint embereknél a CO mérgezés. Ha valaki sokat belélegzik, oda nem elég egy oxigénmaszk. Nagyon komoly kezelésekkel tudják visszafordítani, (vagy sehogy) mert a hemoglobin megköti a CO-t és nem tud O2-t felvenni.


Plusz egy végletekig legyengült agonizáló halnál egy ilyen drasztikus vízminőség változás (hiába jobb lett a víz, a változás az változás, és azt nem szeretik) önmagában olyan stresszt okoz, hogy simán belehal.


Én visszaraknám őket a nagyba, mert ott legalább van szűrés. 6 db guppit már el fog bírni a szűrő. (a természet megoldja, mindig az egyensúlyra törekszik)

De óvatosan rakd őket vissza, a nagyból tegyél hozzájuk vizet, aztán még többet, stb. Legalább 1 órán keresztül szoktasd őket.

Ha a nagyban még nem csináltál azóta vízcserét, akkor előtte csinálj egy szokásosat.

2017. aug. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én is ammóniamérgezésre gyanakszom, a lefotózott hal a fulladás tüneteit mutatja ( tátott száj, nyitott kopoltyúfedél és duzzadt kopoltyúk). Oxigéndús vízben is fulladásos tüneteket okoz az ammóniamérgezés, ahogy a kolléga is írta. Hatványozott problémák vezethettek idáig. A növényzet hiánya, sok hal, gyenge szűrés, felmelegedett víz, felhalmozódott mulm, stb. A szűrő lehet, hogy elég lenne de előfordulhat, hogy valami miatt lepusztult a baciállomány. Sok a hal, de ha dús növényzeted lett volna valószínűleg megúszták volna így is. Nem elég a heti 30% vízcsere a talajt is át kell porszívózni és ilyen melegben ép ,hogy csak egy csipet kaja kell. Nem közvetlen a víz hőmérséklete okozta a problémát ezt simán bírniuk kell, hanem a rothadási folyamatok felgyorsulása. Én is úgy vélem, hogy ezek mind-mind összejátszottak. Tehát, talajporszívózás, 50% vízcsere, a halak visszarakása szoktatási idővel, ha van akkor bacikultúra és mielőbb növények vásárlása ( pl két maréknyi tüskéshínár ). A szűrők fodrozzák a felszín vízét. Pár hétig 2 vízcserét csinálj hetente 20-20% arányban utána visszatérhetsz a heti 30%-ra és ne feledd a talajporszívózást. Engem még érdekelne, hogy hogyan takarítod a szűrőket, nemhogy ott is gondok legyenek.
2017. aug. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a fél literes eddig bevált, mikor hazaértem reggel, ismét 30 fok volt, az imént keltem fel, és már a 32 kezdett erősebben kiszíneződni, fagyasztott palack után ismét 28-30, de 10 perc alatt teljesen felengedett benne a jég, mindjárt rakom is újra be.

Azt olvastam, hogy a szűrő szivacsát nem szabad erősen tisztítani, csak kinyomkodni párszor a leengedett vízben, de a rárakódott baktériumtelepeket békén hagyni. Van occó kínai pumpás csövem, azzal szoktam leengedni mindig a vizet, és közben kicsit felkotrom a talajt is, az etetés lesz a ludas, mert azt viszont normál adagot kaptak.

2017. aug. 5. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Fagyassz le néhány palackot, hogy tudd cserélgetni.
2017. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit nyomd össze a palackot, mielőtt rácsavarod a kupakot. Így a jégnek lesz hova tágulni. Mert szét tudja nyomni a flakont.
2017. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!