Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért foszlik, mit nem csinálo...

Miért foszlik, mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy miért foszlik az anubiasom levele? Konkrétan helyenként foszlásnak indult pedig úgy tudom ez a legigénytelenebb fajták közé tartozik. Nincs beültetve a talajba csak lesúlyozva kövekkel, fényt is kap és tápsó is van a vízben. A halak se csipkedhették meg mert kistestű halak vannak ahhoz hogy kárt tegyenek benne.

2017. máj. 8. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

A tápsó önmagában kevés, lehet akármilyen "igénytelen" egy növény, az alap dolgokra szüksége van:

Fény

Széndioxid

A tünetek amiket leírtál, utalhatnak kálium hiányára és kevés fényre is.

Leírhatnád a tápozás gyakoriságát, és mennyiségét. Érdemes lenne a tápsó összetételét is megnézni.

A tápsózást, ha kevés a széndioxid liqui carboval célszerű kiegészíteni, ez káliumot is tartalmaz.

A megvilágítást is érdemes megnézni, megfelelő e az akvárium méretéhez.

2017. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szettben vett akvárium volt, így a gyári nem túl erős fénycső van benne. Ki szeretném cserélni, de elég tapasztalatlan vagyok a világítás terén, így még nem tudtam rávenni magam. Tápsózni hetente szoktam egyszer vízcsere után.

Arra gyanakszok még, hogy mivel nem túl rég vettem őket (pár hete) ezért elképzelhető, hogy vízfelszín felett nevelték őket, és most azért történik ez mert víz alá kerültek és nehéz megszokniuk? Olvastam ilyet is erről (meg úgy elég sok) fajtáról.

Azért is gyanakszok erre még, mert más növényeimnek nincs jele hogy bármi gondja lenne, szépen nőnek és fejlődnek. Kettő anubias van egyébként, az egyiknek jobban foszlanak a levelei viszont hozott egy teljesen egészséges új levelet, a másiknak kevésbé de ő még nálam nem nőtt semmit.

2017. máj. 8. 20:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Várjál még a változtatásokkal.
2017. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

A növekedésével nincs gond, lassan növő fajta. A vízfelszín

feletti nevelést nem tartom valószínűnek, nálunk nem nagyon divat. Még a széndioxid hiányára lehet gondolni, próbáld ki a liqui carbot, kárt nem teszel vele és pár száz ftos tétel.

Vagy esetleg a levelek nem algásodnak? Akkor is jellemző a foszlás.

Első körben én ezekre tudok gondolni.

2017. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld az áramlás útjába tenni. Az előfordulhat, hogy elveszti a régi leveleit de ha egészségeseket hoz akkor talán nem lesz gond vele ( a foszlásnak indult leveleket le kell vágni és az elhalt gyökérzetet is). Sajnos tényleg nem nő gyorsan de folyamatosnak mondható a fejlődése ha jól érzi magát. Egy év biztosan kell, hogy mutatós növénnyé fejlődjön. Én is carbózom kicsit.
2017. máj. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt a carbot ki fogom próbálni, köszönöm szépen! Egyébként áramlás van az egész akváriumban főleg most, hogy kiöblítettem a szűrő szivacsát, szinte szellősnek tűnik az akvárium, minden növény levele szépen ing olykor-olykor az áramlatban.

Algásodást nem vettem észre rajta, pedig mikroszkóppal figyeltem szinte mert olvastam hogy hajlamos rá.

2017. máj. 9. 18:18
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Előbb utóbb megjelenik rajta sajnos, legalábbis nekem ennyire azért nem sikerül kiszorítanom.:D Én néha kiveszem és óvatosan letörlöm a levelekről a koszt és az algafilmet ilyenkor közvetlen kap egy kis carbót is. Amelyiket nem lehet mozdítani azt vízcserekor próbálom kicsit letakarítani. Én úgy veszem észre érdemes carbót használni a tápoldat mellett.
2017. máj. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Történt valami változás?
2017. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen! Most megállt a foszlás a levelek szélén (nem vágtam le a levelet mert csak a széle foszlott és gondoltam várok még mi lesz). Nem a legszebb de nincs más jel rajta, viszont a két tőből az egyik aki már akkor is hozta a kis levelét megnövesztette már rendes nagyra, csak világoszöld még, de ugyanezen a növényen már látom a következő kis levélnyelet. A másikon nincs mozgás de azon a foszlás is csak egy kis 1 cm-es távon volt jelen és az se nőtt.
2017. máj. 13. 13:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez jó hír :) A probléma megoldódni látszik?
2017. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!