Kezdőnek 240 literes akvárium?
A legfontosabb az az, hogy szűrőd vagy levegőztetőd van. Ha szűrő(ez mindenképp kell, ha nem 50 literre való halmennyiséget akarsz telepíteni), akkor írd le a típusát. Ide vagy külső vagy matten kéne az elégséges szűrőfelülethez. Az előbbi szebb, az utóbbi olcsóbb megoldás.
A fény is fontos, a növényeknek 0,5 watt/liter körül már rendben van a fény. A színhőmérséklet sem mindegy, 6000-7000 kelvin a legjobb.
talajból választhatsz több félét, a növényeknek a legjobb valamilyen általános növényes talaj, de használhatsz kvarchomokot is, vagy bazaltot. Az utóbbi felsértheti a talajlakó halak száját, vigyázni kell vele. Táptalajt átlagos világítás mellett nem szükséges használni, elég pár lenyomkodott tápgolyó.
Berendezésnek csak köveketés fákat használnék a helyedben. A kövek ne legyenek mésztartalmúak(ha afrikai sügéreket vagy elevenszülőket akarsz tartani akkor lehet mészkő is).
Növényekből az egyszerűbb fajok: anubiasok, cryptocorinek, microsoriumok, mohák, vallisneriák, sagittariák, hygrophyla polysperma. Ezek szinte biztos, hogy növekedni fognak, de más fajokkal is lehet próbálkozni.
Halak közül a linkelt oldalon válogass ki neked tetsző fajokat, írd le a listát, az alapján tudok írni összeállítást. Halakat 3 hetes üresjárat után kezdhetsz telepíteni, legjobb fajonként.
"Tisztítószer" semmiképp nem kell a szűrőben bacik élnek amik fontosak. Vízcserénél elég ha egy napig hagyod állni a vizet, akkor elillan a klór.
Szerintem az édesvízi sokkal egyszerűbb és elterjedtebb is, a sós vízihez a legtöbb üzletben meg sem kapod se a felszereléseket se a halakat.
Neolamprologus01 írta meg a tökéletes választ, szerintem ha ott mindent betartasz nem lőhetsz nagyon mellé.
A szűrőn ne spórolj. Hosszú távon drágább lesz, ha a szűrés nincs rendben.
(természetesen nem lehet szűrő nélkül üzemeltetni, de hát ilyen a világ, itt is szokás trollkodni)
Szűrő mellé egyéb tisztítószer... mondjuk mielőtt feltöltöd vízzel, gyenge ecetes szivaccsal áttörölheted, utána öblítés. Más nem igen kell.
Mindenképpen édesvízit javasolnék, de ha nagyon elszánt (és gazdag) vagy, akkor alapos utánajárással belevághatsz tengerisbe is, bár azt nem árt tudni, hogy még így is, amit megörököltél, édesvízihez is csak egy töredéke annak, amit rá kell még költeni hogy működőképes legyen, a tengerinél meg gyakorlatilag elhanyagolható maga az akvárium, a többi meg használhatatlan oda.
Erről az oldalról ezt a 2 fejezetet minimum el kéne olvasni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!