Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kevés az oxigén az akváriumomb...

Speechless kérdése:

Kevés az oxigén az akváriumomban. Mi lehet a probléma, mit tehetek? Mennyi ideig bírják így a halak?

Figyelt kérdés

Van egy 160 literes akváriumom, 1 hete üzemeltem be. A megfelelő szereket beleöntöttem beüzemeléskor, majd hagytam állni pár napig, aztán elhelyeztem 3 növényt benne. Szűrő van benne. Ma vettem bele 12 neon halat, 12 guppit, és még 3 másik halat. Első pár órában jól érezték magukat, de most folyamat fent vannak a vízfelszín közelében.

A világítás jelenleg tönkre ment, de kapott természetes fényt. A fény mennyire befolyásolja az oxigénhiányt?

Jelenleg uw fénnyel világítom őket, amíg javítás alatt van a rendes.



2017. márc. 4. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az is gond, hogy egy hete üzemelted be... Nem volt idő elszaporodni a hasznos baciknak, nélkülük meg felgyűlnek a méreganyagok. Az ammónia pont a kopoltyúkat károsítja először, ami gondot jelenthet. Cserélj minden nap 25-30 % vizet állott vízzel, három naponta etess csak még kb 2 héten keresztül. A szűrő áramlata fodrozza a vízfelszínt és/ vagy alkalmazz légpumpát.


Szűrőből van 2 ujjnyi szivaccsla rendelkező, bármire alkalmatlan is, meg 100 literes hordó is, nagyon nem mindegy, hogy neked milyen van. Írd le a pontos típusát. Ha alapjáraton elég az akváriumodhoz(nem a dobozon lévő értéket kell nézni, az általában kamu), akkor nincs akkora gebasz, mert nem vagy túltelepítve.


Az UV fényt inkább hagyd, ha már valamivel világítasz, akkor íróasztali lámpával próbálkozz.

2017. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

nem vagyok profi akvarista, csak kicsiben játszom, de amíg nem kapsz más választ az okosoktól, addig talán az enyém is megteszi.


Tapasztalataim:

- a természetes fény sajnos csak a vadon élő vízínövényeknek elegendő, a kereskedésben kapható akváriumi növények nem bírják megfelelő lámpafény nélkül. (Megvan, mekkora fényerősség kell X literes akváriumhoz, és minél sárgább a fény, annál jobb.)

- a halak, ha megtehetik, mindig az akadálytalan felső területeken úszkálnak, az, hogy bujkálnak és kergetőznek, jól néz ki a díszhalkereskedelem poszterein, de sajna nem valóságos, kivéve etetéskor, amikor az élelemszerzés motiválja őket. Nagy baj akkor van, ha ténylegesen a víztükör alatt úsznak, és pipálnak, azaz a vízhártyán keresztül gyakorlatilag közvetlenül a levegőből jutnak csak oxigénhez.

- a levegőztetők kapacitása a fénycsövekhez hasonlóan Különböző akváriumokra van szabva, se a túl kicsi, se a túl nagy nem lesz jó.

- a szűrő időnként eldugulhat az ajzatból felkavarodó portól, élelemtörmeléktől, főleg induló akváriumnál, ahol a növények még nem kötik meg a talajt. ilyenkor ki kell takarítani a csöveket, és alaposan kiöblteni, kicsavarni a szűrőt, akár egy szivacsot, míg tiszta nem lesz.


- igazából halakat csak 1 hónappal az akvárium növényekkel (és csigákkal, rákokkal) való betelepítése után szabad telepíteni, a már működő élővilágba.


Az okosabbak biztos le fognak hurrogni sok mindenért, amit írtam, de azért remélem, tudtam segíteni

2017. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ui. Tapasztalatom szerint a gyakorin keringő akvaristák között van néhány kivagyi, másokat lehurrogó alak, akik talán állatbarát, de semmiképp sem emberbrát beállítottságúak. Ha kapsz tőlük bunkó beszólásokat, ne kedvetlenítsen el. Idővel bele fogsz jönni a haltartásba. :)
2017. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Nulla biológiai szűrés mellett húgyban, szarban úsznak a halak, a rothadó végtermékek okozta ammónia mérgezés pedig fuldokláshoz vezet. Ezért próbálnak mindenhogy O2-höz jutni, de tökmindegy mennyi van a vízben , a kopoltyújuk alkalmatlan a felvételére a mérgezés tünete miatt.


Még 3 hét üresjárat után se lehet ennyi halat egyszerre beletenni.


De gondolom még a halvány gondolata se merült fel, hogy esetleg ne adj isten elolvass a témában vagy 3 sort.

2017. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Előző: Nem lehurrogás(ha annak fogod fel, akkor az), de azért volt jó sok hülyeség abban, amit írtál.


A napfény alapjáraton minden vízinövénynek teljesen megfelel. A természetben sem világít a napon kívül semmi más. Viszont jó eséllyel algatengert csinál az akváriumból. A sárgás fény, amit a lámpákban használunk, nem a legjobb akváriumokhoz, inkább a 6000-6500 kelvin tartományban érdemes választani. Ez imitálja legjobban a természetes napfény színhőmérsékletét.


A halak viselkedését nem lehet általánosítani. Minden fajnak megvan a környezete, amiben mozog. Az egyik a alajon, a másik a nyílt vízben, de van amelyik a növények között bújkálva érzi jól magát.


A szűrő szivacsát óvatosan, akváriumvízben kell kinyomkodni, hogy ne mosódjon ki belőle takarításnál túl sok hasznos baci. Levegőztető nem feltétlen szükséges egy akváriumhoz, elég, ha az áramlat csinál egy kis hullámzást.(a mostani esetben jó eséllyel kell)


A többi dolog nagyjából rendben volt, viszont nem ad választ arra a kérdésre, hogy mit tegyen a kérdező a vészhelyzetben.

2017. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*előző előtti
2017. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem mondanám magam állatkinzonak... több oldalon is azt irják, hogy feltöltés után 3-4 nappal mehetnek bele a növények és egy hetet kell várni. És egyébként a kereskedésben rákérdeztem, hogy mennyi milyen hal mehet bele egyszerre,söt mondtam is hogy egy hetes és gond nélkül odaadták öket. Segítséget kértem, mert nem hinném, hogy menthetetlen lenne a helyzet, de maradt szokásos magyar hozzállás..

Aki segítő válaszokat pedig köszönöm!

2017. márc. 4. 21:26
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Kereskedésben, mindenféle ismeretlen oldalon a tájékozódás még talán rosszabb is, mint a tájékozatlanság. A kereskedők legtöbbször nem értenek hozzá, az interneten emg bárki bármit írhat.


A helyzet nem menthetetlen, de messze nem jó. Csináld a vízcseréket, csökkentsd az etetések számát és írd le a szűrőd típusát. Jó eséllyel kell mellé egy másik is, leginkább külső.


Gyakorlatilag az állatkínzó jelző jelenleg illik rád, mert a halaidnak jelenleg rossz, szenvednek. De ezen tudsz változtatni.


A másik lehetőség az, hogy minden halat visszaviszel a boltba és előről kezded az egészet megbízható forrásból tájékozódva.

2017. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Neolamprologus01 : Nem, abszolút nem tartom lehurrogásnak, egy intelligens, segítőkész beszélgetőpartner kulturált válaszának tartom, ahogy az első válaszodat is.

Én az olyanokra gondoltam, mint az utánad következő 76 százalékos, akinek a stílusa önmagát minősíti, aki miközben másokat aláz, ő maga semmi hasznosat nem mond, de észre se veszi.

Ami a sárga fényt illeti, én, mivel mindkét akváriumomban UV fénycső van, alapból ebben gondolkozva javasoltam, hogy minél sárgásabb legyen, hiszen ezek között a legsárgásabb is csak a természetes napfényhez közelít.

A szűrőmosással kapcsolatban is készséggel elhiszem, hogy igazad van, logikusnak tűnik, én erről a technikáról sosem olvastam, pedig utánanéztem a dolgoknak.

A halakkal kapcsolatban nálam tényleg sosem szerettek bujkálni vagy kergetőzni azok sem, amiknek elvileg illene, pedig van dús növényzet, kókuszdióhéj búvóhely, teljesen olyan terep, amit a szakirodalom ajánl. Emiatt sokszor bosszankodtam is, aztán beletörődtem. A fenéklakók, algaevők nyilván lent vannak, de mikor elromlott a levegőztetőm, nekem akkor is vígan maradtak a fenéken, nem jöttek fel, felteszem, a kérdezőé sem, ha van neki, ezért se kevertem bele őket a válaszomba.


A 76 százalékos homo sapiensnek meg üzenem, hogy az állatkínzás nem egy kezdő akvarista kezdeti tapasztalatlanságánál kezdődik, hanem a génkísérleteknél, a mammutok feltámasztásánál (mégis hová teszik majd őket?...) Dollynál, a nercbundáknál, az elefántcsontnál, és a krokodilbőrnél, egyszóval a tudósok és a felső tízezer öncélú kisded játékainál, Európa meg Amerika szívében.

Ja, és bizonyára nálad is, mert ha csak nem kizárólag gyalog és biciklin közlekedsz, textilzsebkendőt és textilszalvétát, és újrahasznosított wc papírt használsz, bizony már azzal is kínzod mindazokat az állatokat, akik az emberi civilizáció miatt szenvednek vagy halnak ki.


Aki gyereket nevel, közben újra- és újra hibázik. Aki állatot tart, újra- és újra hibázik. És ezt a rábízott lény megszenvedi. A lényeg, hogy tanuljon a hibájából, és kérdezzen azoktól, akik tapasztaltabbak. A kérdező ezt tette. Én is ezt tenném, bár biztosan nem Tőled.

A neandervölgyi azért halt ki, mert fejlődésképtelen volt.

A fejlődés viszont hibáknak, a felismerésüknek, és a kijavításuknak a sora. A fejlődést a fellengzősség meg a nagyképűség gátolja, nem a hibák. Ki akkor a neandervölgyi?...

2017. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" több oldalon is azt irják, hogy feltöltés után 3-4 nappal mehetnek bele a növények és egy hetet kell várni. És egyébként a kereskedésben rákérdeztem, hogy mennyi milyen hal mehet bele egyszerre,söt mondtam is hogy egy hetes és gond nélkül odaadták öket."


Értem.

Akkor minden a legnagyobb rendben, és csak egy délibáb, hogy épp halálra kínzod a halaidat.

2017. márc. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!