Hogyan előzhető meg a darakór?
Az igen! A sózást nem mered, a malachidet meg igen?!
Hát rajtad áll.
A linkelt cikket gondolom eszedbe nem jutott elolvasni. Le van írva a betegség természete, és hogy lehet kezelni.
( Ami a szűrő dobozára van írva az teljesen lényegtelen)
Az a gond, hogy nincs valódi jó megoldás.
Ha a szűrőt veszi ki a kérdező, akkor az ammónia ugrik fel annyira, hogy teljesen menthetetlen lesz a dolog. Tisztában vagyok vele, hogy a kórokozók a kezdeti stádiumukban az akvárium vizében úszkálnak és ha egy időn belül nem találnak gazdát, akkor elpusztulnak. Viszont ehhez teljesen új vízbe kéne elkülöníteni a halakat és a szűrőt. De még ez esetben is lehet, hogy valamelyikkel átvisz az új vízbe kórokozót.
Ezért látom azt a legelfogadhatóbb megoldásnak, hogy a fő akváriumban le kell gyengíteni a kórokozókat(só+magas hőmérséklet), a halak komolyabb megfertőződését meg a napi fürdővel lehetne gátolni. A legyengített betegség meg nem szaporodik olyan gyorsan és a vízcserékkel egyre kevesebb csillós haver marad a vízben. Viszont így meg az állandó pakolgatás jelenthet stresszt a halaknak és a kezelés is hosszadalmasabb. De legalább megmaradnak a bacik.
A 250 litert lehet, hogy eltúloztam. De csupa nagy testű halakról volt szó, és biztos, hogy nem elég nekik az akvárium. A szűrőt összetévesztettem a Pickup 2008-cal. Lényegében mindegy, egyik sem elég. A dobozon feltüntetett értékeknek meg általában az alja vehető valósnak.
A malachitzöld egy felhígított méreg. Óvatosan kell alkalmazni. Az alkalmazandó mennyiség attól függ, hogy mennyire van felhígítva az adott termék.
Sóból 20 literenként tegyél egy evőkanállal.
"Ha a szűrőt veszi ki a kérdező, akkor az ammónia ugrik fel"
Viszont vízcserével kell kezdeni, és a kezelés alatt nem szabad etetni, úgyhogy nincs miből ammóniát termelni.
De ezzel együtt is igaz, nincs jó megoldás.
És ez mindenre igaz, amire antibiotikum kell, vagy más módon árt a nitrifikációnak.
Ezért kell a kiváló vízminőség, természetes eredetű minőségi étrend, és a stresszmentes környezet.
Ez se garancia, de minimálisra csökkenti a betegségek lehetőségét, ha eltekintünk a behurcolástól.
Ilyenkor már egy kisebb betegség is lavinát indíthat el.
Attól, hogy nem minden halon látszik, még ott vannak a vízben a gazdakereső kórokozók. A sózást, vízcseréket mindenképp csináld. A sót előbb oldd fel egy pohárban és úgy öntsd be.
Igazából a rakosgatás és a teljes etetésmegvonás is stresszeli a halakat, így rajtad múlik, hogy melyik módszert választod, mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya is.
Ha az egész akváriumot kezeled malachitzölddel, akkor ne adj semennyit enni a halaknak, tedd félre a szűrőt egy vödör akváriumvízbe, amibe minden nap szórsz halkaját. A kezelés végén meg aktívszenes szűrőt kell alkalmazni a gyógyszer eltávolítására.
Vagy a külön tartályban történő gyógyszerezést is csinálhatod, amit írtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!