Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elsavasodhat az akvárium vize...

Elsavasodhat az akvárium vize és ha igen mitől (a tünetek alább)?

Figyelt kérdés
Van pár csigám mikor vettem őket akkor kicsit lyukacsos volt a házuk ezért raktam be az akváriumba kagylókat és csigaházakat,de ezek pár hónap alatt papírvékonyságúvá váltak és összeroskadtak mindha megette volna őket valamilyen sav szépen lassan.A csigák most jól vannak és a lyukak is már eltűntek a a házukról de sok halam kimúlt érthetetelen okokból.Lehet a csapvíz nem megfelelő? Klórtralanítót mindíg használtam az utóbi időben már nem használom hanem 4-5 napig pihentetetem a csere vizet.
2010. ápr. 18. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
ha adagolsz co2-t akkor az okozhat ilyen tüneteket. Ha van csavard lejjebb
2010. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nincs co2.Mivel tudnám mérni és kiegyensúlyozni a víz ph értékét.
2010. ápr. 18. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Ph mérővel,és vannak rá készítmények de vannak rá természetesebb megoldások.Savasítani(nálam a csigák savas vízben jól meg vannak) Az említett Co2vel vagy tőzegkivonattal is lehet.Akvarisztikával foglalkozó oldalakon és könyvekben találsz róla dolgokat.Lúgosítani sajnos nem tudom:).

"A víz pH-értékének módosítása

A víz pH-jának mesterséges beállítása csak akkor indokolt, ha kimondottan savanyú vizet igénylő halakat akarunk tartani és tenyészteni, vagy vegyi anyagokkal és az ioncserélő műgyantákkal előállított alapvíz túl savas vagy túl lúgos kémhatású. Savanyításra legalkalmasabb a sósav vagy a kénsav. A növények szempontjából előnyösebb a foszforsav. Kemény vizek nehezebben savanyíthatók, mert a karbonátkeménység pufferoló, pH-kiegyenlítő hatású. A lágy, sószegény víz azonnal savas reakciót mutat már kis mennyiségű sav hozzáadásával is.

A víz savanyításához először híg, savas oldatot kell készíteni, és ebből a híg „törzsoldatból" kell az akváriumvízhez csepegtetni — folytonos keverés közben —, miközben a pH-t rendszeresen mérjük.

A túl alacsony pH-értékű vizet lúgosítani szódabikarbóna-oldattal lehet. A szódabikarbónát folyamatos keverés és gyakori pH-mérés közben adagoljuk az akvárium vizébe.


A víz savanyítása és lúgosítása rendkívüli óvatosságot igénylő művelet, ezért csak nagyon indokolt esetben szabad a mesterséges savanyítást és lúgosítást alkalmazni. Ha berendezett medence vizét kezdjük, akkor elővigyázatosságból a pH beállításáig a halakat célszerű eltávolítani."

2010. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj,még annyit:A halakra a mészből kioldódó anyagok(pl a csigaházból és kagylókból) mérgezőek,halálkoz vezetnek.A csiga háza akkor lukacsosodik ha nincs elég mész a háza építéséhez(de gondolom ezt tudd hisz tettél ellene) Szoval,egy egészséges szintet kell belőni hogy a halaidat se öld meg és a csigáknak se legyen lukacsos a háza,de:ha rendszeresen cseréled a vizet elegendő calciumot kapnak,hogy ne lukacsosodjanak,tehát nem kell a csiga,kagyló.Én pl Márványkavicsokat tettem a talajba a bazaltba benyomtam hogy ne látszódjon,(csak pár db ot) hogy abbol is oldódjon egy kevés mész,de mást nem tettem.Így nem lyukad ki a házuk,de legközelebb h beteg csigát látsz ne jöjjön az az isteni sugallat hogy neked abbol haza kell vinned:) szia(előző voltam)
2010. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon ritka, hogy a csapi víz veszélyes mértékben savas, vagy lúgos volna, szinte kizárható.Valami nincs rendben nálad.Minden esetre vegyél a halasnál tesztcsíkot és mérd meg a PH-t az akváriumban, majd a csapi vizet is.A túlnépesítés,az elégtelen fényviszony,ill a CO2 adagolás savasíthat.A levegőztetés, szűrés, valamint a heti 20-30%-os vízcserék, még ezt is képesek ellensúlyozni.Túlnépesítés esetén, megemelkedik a CO2- szint, a halak gázcseréje miatt.Sötétben ill kellő megvilágítás nélkül, a növények szintén CO2-ot termelnek és elvonják az oxigént.A kettő együtt és a vízcserék, szűrés, stb hiánya valóban veszélyes lehet.Ebből már leszűrheted, hogy mi lehet a gond nálad, mi az amit pótolnod kell, vagy ép megszüntetned.Nem kell semmi a vízbe, csak cseréld le 30%-át és szüntesd meg a kiváltó okot, két nap elteltével ismét csinálj egy 20%-os vízcserét.Ezt követően, járj el a leírtak szerint.
2010. ápr. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

növényem nincs mert a csigák élintéztékmert nem adtam nekik zöldet.De rakok benövényt csak vártam a tavaszt mert boltban elég drága.Ezért keresek valami olyat ami kibírja az aksi 24 fokját és kiveszem a kagylókat és csigaházakat valamint fejlesztek a szűrőmön is mert nem vagyok vele elégedett.


Köszönet a segítségért most már eltudon indulni a probléma kezelésben.

2010. ápr. 19. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!