80. 000 Ft-ból hol tudnék tengeri akvárium szettet venni?
Kéne legalább 6 kiló száraz követ és mondjuk 4 kiló élőkövet venned. [link] Ez legyen mondjuk 35 ezer Ft.
Kell só:
(1 kiló só 30 liter vízhez elég)
Kell úgy 4 vödör amit csak az akváriumhoz használsz, ezekben be tudod keverni a sós vizet, és amikor már rendesen összekeverted, akkor öntöd az akváriumba, nehogy a só külön ott leülepedjen a talajra.
Itt ez a sűrűségmérő, amivel meg tudod mindig mérni, hogy jól keverted e be a sót. [link]
Ezt egyszerűen bedobod a sós vízbe, és ha a zöld csík a vízszint magasságában áll meg, akkor jól keverted be. Ha a zöld csík följebb áll mint a vízfelszínt, akkor túl sok a só benne. Ha a zöld csík lemegy a vízfelszín alá, akkor még nincs benne elég só. Ezt figyelve utólag is tudod korrigálni, hogy teszel e bele még több sót, vagy inkább hozzáöntesz egy kis vizet hogy hígabb legyen.
Lámpa: [link]
Az akváriumra kéne egy lukat fúratni. Nekem a tetejétől mérve 19 centire van a lyuk középpontja, az akvárium baloldalán, így: [link]
A másik akváriumomnak a hátuljára fúrattam egy ugyanilyen lyukat, az nem is látszik, csak amiatt azt nem lehet teljesen a falhoz tolni. Ennek meg látod, az oldalán van, ez jól látható, de így ezt be tudtam tolni a falig.
Ez egy 5 centi körüli átmérőjű lyuk, a korallshopba fúrták ki nekem a Tisza utcában. Egyiket úgy hogy csak odavittem egy akváriumot, otthagytam 2 napra, aztán mikor kész volt visszamentem érte. Másik kettőt meg úgy, hogy eleve ott vettem az akváriumot is. Mindegy, a lényeg hogy bármilyen akváriumot ki tudnak fúrni, kifúrták és kérésre raktak bele egy fekete átmenő idomot, amibe 40 mm vastag pvc csövet bele lehet dugni.
Utána vettem egy fürdőszoba felszerelés boltban 1db 40-es PVC könyökidomot, meg egy szintén 40-es flexibilis lefolyó csövet. Ezek így összesen kb 5-6 ezer Ft-ba voltak.
Az akvárium mellett lent alatta, van egy műanyag hordóm. Abba be van téve egy Newa Jet NJ-1700 felnyomó pumpa, ez 13 500 Ft. [link]
Most tartunk idáig kb 80 ezer Ft-nál
---------------------------------------------------
Azért még folytatom.
Nekem a 130 literes akváriumom baloldalán van egy ilyen áramoltató, ez jó lenne a 112 litereshez is:
Ez 13 ezer Ft, de ha találsz olcsóbbat, az is jó.
Akváriumot se számoltunk, az még plusz 11 ezer, ha az akvariumpluszban veszed: [link]
Egy hordót lehet használni alsópolcos szűrésnek, én a Hermes-be vettem vastag fehér műanyag hordót. Nekem most 60 literes van, de lehet 30 litereset is használni. Én asszem olyan 5 ezer Ft körül vettem.
De ha neked van egy használaton kívüli csúnyább akváriumod, azt is felhasználhatod az alsó polcos szűréshez. Nem kell mindenképp hordó, csak nekem az van, könnyű mozgatni ha kell, meg ilyenek, azért szeretem. Költözéskor is jó volt hogy volt.
Na most ugye az még a gond, hogy nem túl jó ha a sót csapvízzel kevered, mert a csapvíztől valószínűleg túl sok barna algád lesz a foszfát és szilikát miatt. Ezt egy RO szűrő ki tudná szűrni. A hal is megbetegedhet a csapvízben lévő koszoktól, és az túl kemény is lesz sóval keverve. Ezért jó lenne beszerezni egy RO víztisztítót, amivel otthon a csapvízból te magad gyárthatnál lágyvizet. És akkor azt a lágyvizet kéne a sóval bekeverned. Ezt tudom ajánlani: [link]
Szóval most ott tartunk, hogy plusz 40 ezer Ft kéne még hogy mindezt megvehesd.
és kihagytam a talajt. Talajnak korallzúzalék kell, de azt később is bele lehet önteni, bármikor, meg mittudomén hogy az mennyibe kerül, mert mindenhol más az ára. Jó ha egyszer majd 2cm magas talajréteged lesz, mert abban jól meg tud telepedni apró rákoktól kezdve a férgekig, a kis csillagokig minden kis állatka és ezek megeszik a maradék kajákat, meg a halak ürülékét is eltüntetik, így akkor a porszívózással nem kell foglalatoskodni soha.
Lehabzó nélkül elvan így az akvárium. Nekem van benne caulerpa alga, ami a növekedésével segít a nitrát szűrésben. De ez csak akkor jó ha mindig csak annyit hagyok belőle az akváriumban, hogy éppen növekedési fázisban maradjon. Így időnként ki szoktam a nagy részét tépkedni, gyomlálni, mert ha túl sok lesz belőle, akkor elszívja a tápanyagot a lágykorallok elöl, meg saját maga elöl is aztán így ő maga is eldöglik. Ezért nem kell hagyni hogy túlsúlyba kerüljön, de ezt könnyű kitépkedni.
A fehérje, amit meg a lehabzó szívna el, de az nincs, az úgy távozik a vízből, hogy van az akvárium oldalán az a lyuk, azon át a flexibilis csövön lefolyik alulra a hordóba, de oda van téve a víz útjába neki egy kis perlonvatta, ami időnként megfeketedik, olyan koszos lesz, de akkor kidobom és teszek oda újat. Kicsit ez is szűri a vizet, koszokat, akármiket. A hordóban meg még vannak nekem csúnyább élőkő darabok és vagy 15-20 centi magasan korallzúzalék rászórva. Ez is segít a szűrésben. Elég stabil így az akvárium.
Naponta adok enni a halaknak és havonta cserélek úgy 2 vödör vizet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!