Egy 450 literes akvárium megfelel tengeri akváriumnak?
Mármint elég a 450 liter? (Hosszúság: 120 cm, Szélesség: 70 cm, Magasság: 55 cm. Üvegvastagság: 12 mm. Merevítés is van.)
Halas és lágykorallos lenne.
Ha netán nem elég a tengerihez, akkor brakkvízinek megfelelne?
hehe...
Tisztában vagy egy tengeri akvárium költségeivel?
Kb szerintem egy ekkora tengeri akvárium az kb fél-1 millió ft
Mondjuk érdekes, hogy nekem a 250 literes tengeri akváriumom 160 centi hosszú, abban szerintem jobban tudnak úszni a halak, hosszában legalábbis.
Nekik a magasság nem annyira számít, ahogy nézem, inkább az alapterület. Kisebb halaim vannak, kb olyan 5-8 centisek átlagban, 1 halam van ami 12 centis, de az egy tized másodperc alatt leúszik az akvárium egyik végéből a másikba, őt nem zavarná az sem, hogy 2 méter hosszú lenne az akváriumom. Tervezem is, hogy csinálok majd egy hosszabbat.
Főleg minél több halat tennél bele. Mert a halak egymás mellett laknak általában a kövekben, és persze nem mindegyik akar hosszában úszkálni. Van amelyik mindig egyhelyben áll, de végi az ő kis 30 centis területét.
120 cm szélesbe elfér egymás mellett mondjuk 5 hal.
De ha 2 méter széles lenne, akkor még 3 elférne mellettük. Jó, persze van hogy egyik előrébb, másik hátrébb lakik, de én nálam mindegyiknek a lakása, ahova éjjel aludni mennek, az hátul van. Tehát szerintem az sem annyira fontos, hogy 70 cm széles legyen, ahhoz szerintem elég az 50 is.
Azt gondolom ha elfér nálad, akkor inkább egy hosszabb csíkot csinálj akváriumnak. Vagy ha nem fér el, akkor ne tegyél bele sok halat, illetve mondjuk pl ez a felső pseudochromis, a narancssárga kék hátú, az szeret hosszan úszni, ilyet akkor ne tegyél bele
de ami alatta van, pl a pink az kisebb, az nem úszik métereket, azt bátran lehet kisebb akváriumba is tenni, ahogy én tapasztalom.
Köszönöm Elwera a válaszodat!
Valakinek csak sikerült megérteni a kérdésemet, és normálisan is válaszolni rá. :)
Elwera!
Szóval szerinted inkább hosszabb akvárium kellene. Két okból csináltam 70 centi széles akváriumot. Egyrészt, hogy könnyebben lehessen szirtet építeni, a másik dolog pedig az áramlás. Pár helyen olvastam, hogy minél szélesebb egy tengeri akvárium annál jobb áramlást lehet kialakítani.
Igazság szerint ezekre a halakra gondoltam:
- kék ördög
- sárga zászlóshal(/doktorhal)
- kék zászlóshal
- kétszínű törpe császárhal
- bohóchal (2db) + anemona
Korallok közül pedig csak lágykorallok jöhetnek szóba, olyanok amik fotoszintetizálnak.
Jó. Szerintem 5 ezer liter/órás áramoltatókat érdemes venni, mert azok nem annyira hangosak, viszont jó erősen fújják a vizet. Lehet hogy ha 3db-ot veszel belőle, az elég. A lágykorallokon látod úgyis, hogy mennyire lötyögnek. pl ha veszel Capnella - Fácskakorallt, az jól bírja a strapát. Xenia sp. is.
Ha a lámpát nem pont középre teszed, hanem picit hátrébb, akkor akkor a front üveg nem fog algásodni, mert már elég távol lesz a fénycsövektől. Bár nekem is leginkább a hátsó fal algásodik az 50 szélesben, főleg az a rész zöld dzsuvás ami a lámpa alatt van közvetlenül.
A makro algák a 6500 K-s fénytől jobban nőnek, meg a fonalas algák, vagy akármilyen zöldalgák is, de a halak ennek örülnek, hiszen nekik egyik táplálékuk az alga.
Sokan nem tesznek bele algákat, de én szoktam.
Tengeri sünt nem fogok tartani többé, mert az egyszer lezabálta az összes algámat, amiket utána a másik akváriumból kellett visszatelepítenem. Nagyon gyorsan megevett mindent. Volt szép szőlőfürt algám - caulerpa racemosa. Van most pl Caulerpa taxifolia - fésűs alga, meg chondrus - vörös káposzta szerű alga. Nekem ezek tetszenek és a halaknak is jó búvóhelynek, meg kajánk is. A makro algák a nitrátot is szűrik a vízből, mert ha nem eszi meg őket semmi, akkor gyorsan nőnek és felhasználnak tápanyagot a növéshez. Úgy mint egy édesvizi akváriumban a hínárok csak a makro algák úgy 5x gyorsabban nőnek.
A salarias gébet kedvelem, mert az is algázik, de nem eszik olyan sokat, miatta nem fogy el az alga, neki mindig nő az utánpótlás az akváriumban és elvan vele.
Harapja a köveket, az üveget és úgy eszi le mindenhonnan le az algákat, az apróbb kis fonalas, és egyéb zöld algákat is.
A palettás doki, meg a sárga doki is nagy algazabáló. Lehet, hogy azok is olyanok mint a sünök, hogy lelegelik az egész rétet pillanatok alatt. Bár szerintem azért annyit nem esznek. Sajnos nem tudom, nincs velük tapasztalatom. Elvileg etetheted őket spenóttal is, meg salátával, de biztos kell nekik alga is.
Ha van még egy kisebb akváriumnak helyed valahol, és úgy látod, hogy kevés az alga kaja a halaidnak, abban termeszthetsz külön algákat. A napra is kirakhatod szerintem, hogy kevesebb lámpa is elég legyen rá, csak nagyjából 25 fok legyen a vize.
Bohóchalakkal nincs különösebb gond, azokat bármilyen fagyasztott kajával etetheted, artemia, mísis, krill, meg van nekik való granulátum is ha száraz kaját adnál nekik. Mindent megesznek. Ha eleve párban veszed akkor talán nem ölik meg egymást, de akkor csak egyfélét vehetsz.
Nálam 3 különböző bohóc volt, kicsin még voltak együtt, de aztán elkezdték szétverni egymást és szét lettek rakva. Az egyik egy sima sárga volt, közönséges bohóc, külön akváriumba tartottam pár hónapig, aztán elajándékoztam egy barátnőmnek, mert ő is akart akváriumot. Van most még egy Amphiprion percula "black", ez nagyon aranyos viselkedésű, ő nem bánt senkit, ő volt az áldozat inkább csak. Nem is lett olyan hatalmas mérteű, mint a másik. A másik akváriumban egy szintén fekete, Amphiprion polymnus van, ez nagy vadállat :D, ha valami nem tetszik neki, azonnal támad. Más halakat nem bánt, mert kis chromis viridissel és hosszúcsőrű korallcsősszel van együtt, csak annyi hogy másik bohóc mellé nem lehet betenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!