Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet társítani békaszájú...

Lehet társítani békaszájú harcsát és naphalat?

Figyelt kérdés

a naphalnak 4-22C a békaszájúnak 22-25C

de a naphal elvileg többet is elvisel és természetes élőhelyen is van amikor több van


2016. márc. 3. 17:17
 1/4 Rajci ***** válasza:

Az egyik hideg vízi a másik trópusi. Az elvisel szón van a lényeg. Inkább próbáld meg úgy összeválogatni a fajokat, hogy hasonló igényeik legyenek, így ne csak elviselniük kelljen a körülményeiket, hanem jól érezzék magukat...Neked is jobb lesz.

Ha mindenáron naphalat akarsz harcsával, fogj ki melléjük néhány törpeharcsát.

Ha mindenáron békaszájú harcsát akarsz sügérrel, vegyél egy akarát ami nagyjából hasonló színeket mutat mint a naphal...

Pl:

A kék akara kevésbé aggresszív.

Az arany akara erősen területvédő, de ha kellően nagy akváriumban tartod őket együtt nem lesz baj.

Formára még a Sajica sügér hasonló és szintén nem túl agresszív.

2016. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 elwera ***** válasza:

Amikor volt nálam pár naphal, átlag 23-25 fok volt a lakásban. Odagyűltek mindig a lámpa alá, jól elvoltak.


Inkább azt nem tudom, nem nyírják e ki a harcsát. Mekkora ez? Ha a naphal felénél nagyobb, akkor szerintem nem bántják, főleg ha csontos, kemény a háta.

2016. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 elwera ***** válasza:
Egyébként nekem otthon egy razbóra volt a naphalak mellett és azt nem tépték szét. Azt is foghatsz melléjük. Csak ahogy fogtuk ki a halakat hálóval, valahogy bekerült az a razbóra is, és télen úgy volt nálam az akváriumban, nyáron meg elengedtük őket.
2016. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

a békaszájú 20cm és inkább attól félek a naphal nem élné túl ha elkapná...

esetleg ha 22-23C-n tartanám?

gond lenne a naphalnak?

2016. márc. 5. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!