Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akvárium szettről? (link a leírásban)

Figyelt kérdés

[link]

Írtam már nekik emailt, hogy ha ráfizetek nem adnak-e hozzá egy fokkal jobb szűrőt de sajnos nem. Így arra jutottam hogy megrendelném ezt a szettet, csak még ráadásba vennék hozzá egy Eheim aquaball 180-ast és eladnám a 130ast mai jön vele. A szett többi részéről mi a véleményetek?


2016. febr. 27. 19:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem, ez ennél jóval bonyolultabb.

Ha több fényt akarsz, akkor leginkább felejtsd el a tetőt, és keress valami ilyen világítást:


[link]


[link]


És akkor max egy üvegtető kell az akváriumra.


Erősebb fénycsövet nem tudsz tenni a tetőbe, mert az hosszabb, és nem fér be.


Szóval ezért mondom, ha külön válogatod össze, spórolni akkor se igazán tudsz, viszont minimum 1 kategóriával komolyabb cuccaid lesznek.


Vagy megelégszel egy lowtech technikával. Az se rossz, csak ahhoz mérten kell kezelni.


Esetleg ha van egy erős barkács hajlamod, akkor nekiláthatsz saját, egyedi tetőt építeni, megfelelő világítással. (mint teszik azt sokan.)

2016. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Vagy pl találtam neked egy akciósat, ennyi pénzért most elég jó:

[link]


2 db ilyennel is meg lehet világítani 80 liter.

Igaz, a vízoszlop egy hangyányit sok, de nem hiszem, hogy ebből olyan nagy problémád lenne.

2016. febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Rajci ***** válasza:

Maga a szett valóban nem a legerősebb. DE!


Ha csak alacsony fényigényű növényeket tartanál benne a világítás elég. (van jó pár faj ami ilyen körülmények között is szépen fejlődik, mint az Anubias fajok, vagy a legtöbb Cryptocoryne). Magasabb fényigényű növények más követelményeket is támasztanának úgymint pl. CO2 rendszer ami aztán igencsak megdobná a költségeidet.

A világításnál az is kérdés, hogy milyen aksit akarsz. Sziklás afrikai sügeresnél pl. nem fontos a fényerő. Ha inkább halas mint növényes akváriumot akarsz MINDEN halra igaz, hogy jobban kedvelik a tompább fényt.

Ami tényleg mindenképpen fontos kérdéses, hogy lehet-e cserélni a fénycsövet...vicces lenne kidobni egy egész akváriumot azért mert kiégett a lámpa.


A fűtés is elég. Szokás mondani, hogy az optimális az 1 Watt/liter, de ha szobahőmérséklet télen is megvan az aksi körül ez a fűtő tökéletes. (nekem is pont ez a típus van egy 85 literesemben és stabilan tartja a 24 fokot). Én inkább az 1Watt/1,5liter képlettel szoktam számolni.


Szűrőnek se az ereje a fő probléma. Én nem erősebbet vennék, hanem vennék egy külső szűrőt mellé, ami biológiai szűrést biztosít. Ha a kettő egymás mellett működik elég egy gyengébb is, így nem kell bankot robbantanod és bajlódni se kell a másik eladásával. (de ez esetben is győződj meg róla, hogy a tetőn van-e a külső szűrő csöveinek megfelelő méretű be- és kimenet)

Bár az aquaball kialakításában alkalmas biológiai töltet elhelyezésére, belső szűrőt én csak mechanikai szűrésre használnék.

Szűrő esetében tapasztalataim szerint nem az akvárium mérete a legfontosabb szempont hanem a benne tartott halak mennyisége, mivel ők produkálják a hulladékot (o.k. növények lebomló részei is de azokat illik kivenni).

Mondjuk ha a fent említett szűrő mellé vennél egy EHEIM 2211-t ( [link] a két berendezés, rendszeres vízcsere mellett egy csapat pontylazac, páncélosharcsa és egy pár törpesügér igényeit tökéletesen kielégítené, és az ammonia/nitrit szinttel (=erős algásodás és szélsőséges esetben halhullás) sem lenne gondod.

A két szűrő használata takarításnál kicsit több macerát jelent, de biztonságosabb abból a szempontból ha az egyik bekrepálna és nem lenne a garázsban egy másik amit épp nem használsz...még mindig lesz egy működő szűrőd amíg a rosszat javítják. (eheim-nél nem jellemző, hogy elromlik de sose lehet tudni)


Az előző válaszadó a modern növényes akvarisztika képviselője ha jól veszem ki a válaszaiból. Az ő általa képviselt vonal valóban az akvarisztika (főleg a növényes akvarisztika) csúcsa, de ahhoz, hogy szép, jól működő akváriumod legyen amiben jó körülmények között tudod tartani a halakat, növényeket, nem kell megfelelni ezeknek a követelményeknek, csak jól kell összeválogatni a növényfajokat és meghatározni a halmennyiséget (amire ő is utalt). "Low tech" felszereltséggel is lehet szemet gyönyörködtető aksikat építeni, egészséges halakat és növényeket nevelni.

2016. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!