Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ramireziből lehet tartani...

BRDragon kérdése:

Ramireziből lehet tartani csak hímeket?

Figyelt kérdés
Szívesen tartanék ramirezit is, de nem szeretnék tele lenni kishalakkal, s mivel ők könnyen szaporodnak arra gondoltunk mi lenne ha csak hímeket vennénk belőlük? Ellennének? (max 4-5 példány lenne belőlük, mellettük 10 vörös neon, 4-5 sávos díszscsík, meg 5-10citromlazac lenne 180 literben)

2016. febr. 8. 01:38
 1/9 anonim ***** válasza:
honnan vetted h könnyen szaporodnak? :D még a tartásuk se egyszerű, igényik a nagyon jó biológia szűrést. ha nem lágyítod a vizet akkor le se ikráznak... Ha lágyítod és leikráznak akkor kb 1 nap alatt megeszi a többi hal az ikrákat, nem kell a kishalaktól félned :D inkább vegyél 2 párt belőlük. mehet ennyi hal ,de csak külső szűrővel vagy mattenfilterrel, ezt egy belső nem fogja megszűrni. belső szűrő esetén ennyi hallal fél évet adok a raminak.
2016. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos választ! Igen olvastam hogy megeszik az ikrákat esetenként még akár ők maguk is, így nem lesznek nagyon kishalak. 14nk körüli 7,5pH-sra becsülöm a vizet a vízszolgáltatóval történt telfonos megkeresés alapján, de persze pontos mérést is végzek majd hamarosan. Ha így lesz, tervezem valamennyit lágyítani kb. 20-30 liter desztillált vízzel a vörös neonok miatt, olyan 12nk körül már csak nem lesz nekik nagyon kritikus. :)

Szűrés tekintetében NEM lehet majd gond, mert JBL 1501-et vagy Fluval 406-ot tervezek (esetleg Aquamanta EFX 400-at), ezek mindegyike 1400LPH-s vagy felette, és 8+ literes a szűrőkapacitás. (Azért ezek közül választok, mert csak ezek férnek be 1200LPH és 8+liter felett a Juwel Vision 180 saját állványának kis 21 centi széles ajtónyílásán.) xD

Visszatérve az eredeti kérdésre, lehet meggyőztél, hogy mégsem szaporodnak ők olyan könnyen, viszont mindenhol azt olvasom hogy a nőstények nagyon hamar hullanak. Miért lehet ez? Ha ez általános, akkor lehet emiatt érdemes csak hímet venni? Azok viszont meg folyton csak viaskodnának meg magányosak lennének nőstények nélkül igaz?

2016. febr. 8. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor mehet ennyi hal ,csak a vízcserékre kell figyelned és nem lesz bajod. A szűrő majd ne felejts el venni legalább 2-3 liter biológia szűrőanyagot (pl siporax, matrix...). Én nem tapasztaltam ,h a nőstények hamarabb pusztulnának, nekem egész sokááig megvoltak, talán több mint 3 évig éltek nálam.
2016. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, ez megnyugtató. Akkor azt kell feltételeznem, hogy akiknél hullottak a nőstények valamit rosszul csinálhattak, s valószínű azért csak a nőstények hulltak mert a hímeknek nagyobb a tűrőképességük. :)

Igen a Siporax-ban teljesen igazad van, szerencsére már tisztában vagyok vele mert hetek óta csak fórumokon meg oktató videókon élek, nem akarok belekezdeni megfelelő elméleti tudás nélkül mint 10éve, mert annak nagyon rossz vége lett. Mostmár nem fogom elkövetni az ordas hibákat mint akkor (túltelepítés, nagy szemű kavics talaj, gyenge szűrés, algásodás, kevés vízcsere, stb...)

Asszem csak 1 pár ramirezi lesz, biztos ami biztos. Így könnyebben 1 felett tudom tartani az 1 halcentire jutó literszámot is. Vízcseréből elég a heti egyszeri 20%-os?

2016. febr. 8. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
így látatlanba azt mondom elég 20% heti, de ha biztosra akarsz menni akkor veszel valamilyen nitrát tesztet, kb 3-4 ezer forint, de évekig elég. jó h olvasol, tanulsz így már tuti sikerélményed, örömöd lesz benne. a telepítésnél légy még türelmes, starter esetén is várj legalább 2 hetet, de inkább 3 at, ami alatt mindennap szórj be kaját az akváriumba.
2016. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen igen, hogy legyen benne ammónia, ami miatt elszaporodnak a nitrifikáló baktériumok és nitritre alakítják, aztán abból meg más lassabban szaporodó baktériumfaj fog idővel nitrátot készíteni. Ez maga a biológiai szűrés ha jól tudom. A keletkező nitrátot pedig (a vízcserén kívül) elvileg a gyorsan növő növények lennének hivatottak csökkenteni, a szűrő azt talán nem is szűri ki, csak az ammóniát meg a nitritet asszem. De ha ezeket kiszűri miből lesz nitrát? Mindig marad annyi ammónia meg nitrit amennyi kell az egészséges mennyiségű nitrátképződéshez? Aktív szenet is érdemes tartani állandóra a szűrőben vagy azt csak kivételes esetekben kell (pl. egy elkerülhetetlen gyógyszerkezelés után)? Az aktív szén a nitrátot is kiszedi? (Lehet használni S.O.S. esetben ha magas a mért nitrátszint)?
2016. febr. 8. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:
nem szűri ki az ammóniát és nitritet, hanem ahogy az elején írtad átalakítja őket. Egy nitrogén ciklus alatt megy végbe ez a folyamat (ammónia->nitrit->nitrát), ami kb 2-3 hét, ezért is kell ennyit várni halak telepítésével. Szenet nemérdemes használni mert 2 hetente cseréni kell, mert ennyi idő alatt telítődik. Csak betegség esetén érdemes használni, h kiszűrje a vízből a gyógyszereket. Sztem a nitrátot nem bontja le , mert ahhoz oxigén mentes környezetre van szüksége, de ez csak egy tipp.
2016. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem volt kedvem elolvasni, de ha lebontja nitrátot isakkor ebbe a cikkbe ez benne lesz

[link]

2016. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen valóvan benne van a leírásban, nem köti ezeket, csak a felületén képződött baktériumokkal biológia szűrést csinál. A cikk viszont javasolja halas akváriumnál az állandó-, növényes esetén pedig az időközönkénti rendszeres aktív szenes szűrést. Ami még tetszett, hogy nem muszáj szűrőtöltetként használni hanem be is lógatható. Ez így azért praktikusabb szerintem, mert nem kell 2 hetente szétszedni a szűrőt hogy szenet cserélj benne (mikor elég lenne csak félévente), hanem így csak egyszerűen kiemeled a belógatott mini szenes-zsákot meg belógatod az újat és kész vagy :) Lehet fogok ilyet.
2016. febr. 8. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!