Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Régebben én is tartottam...

Régebben én is tartottam halakat, az évek alatt elég sokfélét, pl neon, betta, guppi, molly. De sajnos mivel meghaltak, másrészt mostanában nem nagyon volt időm és el is költöztem azóta nem tudtam ezzel a hobbival foglalkozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd barátnőmnek beruházni rájuk, de nincsenek ötletem.

Mit ajánlotok egy újrakezdőnek? Esetleg macska mellé mennyire ajánljátok az akváriumot? Esetleg linkeket is adhattok.



2016. febr. 7. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Mehet macska mellé, csak legyen lefedve (de lefedni úgyis le kell)

Valamilyen elképzelésed azért legyen, ne mi mondjuk meg, mi tetszen nektek.

Pl.

- Van-e alapterület korlát? Pl. egy praktikus bútor a szobában, ahol megfelelőek a fényviszonyok és egy meglévő bútor elbírná a súlyt?

- A szűrést belső szűrővel akarod megoldani vagy szóba jöhet a külső szűrő is?

- Van-e valamilyen nagyon kedvenc halfaj, amit mindenképpen szeretnél?

Ezek alapján egy hozzávetőleges méret már kialakulhat, és ez alapján lehet javasolni kísérő fajokat, egyedszámokat, felszerelést.

2016. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ajánlatokat vártam, nem végleges döntést, szóval szerencsére nem tudjátok megmondani, hogy mi tetsszen nekünk. A szekrény és az alatta lévő bútor alatt van 24,3 cm magasságú hely, oda szeretnénk, ott annyira a macska sem tudná bántani, bár tető mindenképp lenne. Kisebb akváriumra gondoltam, ugye a helyhiány miatt is, meg később ha elköltözünk nagyobb házba, akkor beépítettet szeretnénk. Neon halra és egyéb ilyen színesre gondolt(unk) mert ugye a lányoknak az tetszik ha szép... szóval szivárványguppi és neonhal szerűségek. Van nem messze a kívánt helytől egy konnektor, szóval igazából mindegy milyen szűrő, ha elfér. Előre is köszönöm válaszod.
2016. febr. 7. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:

A 24,3 elég alacsonynak hangzik, főleg, ha azt vesszük, hogy a tető és a világítás, valamint az aljzat is helyet foglal el. Tehát marad bő 10 centi vízoszlop? Az nagyon, nagyon kevés. A növényválasztást eléggé korlátozza, hiszen a legtöbb növény ennél nagyobb.

Akkor ott van, hogy olyan fűtőt és szűrőt kell választani, amit vízszintesen is el lehet helyezni.

Nem mondom, hogy lehetetlen feladat egy ilyen akváriumot berendezni, de azért egyáltalán nem ideális.

A neonoknak min. 70 cm hosszú akvárium kell - én próbáltam őket szabványos 54 literesben tartani (60 cm hosszú), de láthatóan nem érezték jól magukat, ezért átköltöztettem őket. Nem tudom, nálatok milyen hosszú hely van. És ugye min. 8 db kell belőlük.

A szivárványos guppik egyszerűbbek ebből a szempontból, nekik 50 cm hosszú akvárium is megteszi. Ennél rövidebb akváriumot nem ajánlok, mert a felszerelést is el kell helyezni, meg növények / dekorok is vesznek el helyet és még úszótér is kell. Szóba jöhet még egy kisebb, lassabb mozgású razbóra raj, esetleg törpe páncélosharcsák (ők is rajban). Vagy a betta. Esetleg egy törpe gömbhal-csapat, bár azokat már egy kicsit körülményesebb tartani. Persze ilyen kis akváriumba csak 1 fajt ajánlott telepíteni.

És ha ilyen kis akváriumot választasz, akkor nagyon kell vigyáznod, hogy a vízminőség jó maradjon, és a biológiai egyensúly meglegyen. Sokan ezért óvják az embereket a kis akváriumoktól, de azért ez sem lehetetlen. A 3 hetes bejáratásról ne feledkezz meg!

2016. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
~80cm hosszúságú hely van, illetve 29,5 cm szélességű hely. Arra gondoltam, hogy a két oldalára rakok egy egy lámpát, vagy ha találok olyat, akkor a tetejére, ha még marad hely. Még Romániából van egy levegőztetőm, azt lehet az egyik oldalára rakni, szerintem tudnék olyan szűrőt is, ami oldalra mehet. Ilyen körülményekhez milyen talajt illetve növényeket javasolnál?
2016. febr. 7. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Növények közül elsősorban Anubias nanákat meg mohákat. Meg meg kellene nézni, milyen alacsony növésű fajok vannak. Alapvetően vastag levelű fajokat ajánlok, azok általában "szívósabbak".

Talajból szerintem lenne a legjobb, ha táptalajt csak műanyag poharak aljába tennél, és arra manadót vagy apró szemű kavicsot, mert ha közvetlenül az akváriumba ülteted ki a növényeket, akkor a táptalaj + a talaj túl vastag lesz, és az is csökkenti a vízoszlopot, pedig neked minden centi számítani fog. Ha viszont műanyag pohárba ülteted ki a növényeket, akkor az akvárium egészében vékonyabb talajréteg is megteszi.

80 centi hosszú akváriumban már a neon is jól érzi magát, a guppi meg pláne.

Elvileg a neonokra és a guppikra is igaz, hogy a sötét színű aljzaton jobban mutatnak. Ha pedig kétféle sötét színű aljzatot keversz árnyalatnyi különbséggel, akkor nem lesz csicsás, a mulm viszont kevésbé látszik meg rajta.

2016. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen, szerintem egyelőre ennyi lenne, most nézegetek neten hátha találok olyan akváriumot, ami olyan adottságokkal rendelkezik mint amiket leírtam :D
2016. febr. 7. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott, hogy ha oldalról világítod meg az akváriumot, az nem lesz jó, mert a növények deformáltan fognak fejlődni.

Szerintem először válassz világítást. Ha az megvan, akkor fogod tudni, hogy milyen alapterület jó hozzá és pontosan mennyit vesz el a magasságból. (Az Akváriumplus honlapján egy csomó kész tető is van, van pl. 74*29-es és 80*30-as is - bár utóbbi lehet, hogy nagy lenne.) Aztán csináltass méretre olyan akváriumot, amivel minden centit ki tudsz használni.

2016. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttünk, hogy nem lenne jó sem az akváriumnak, sem az élőlényeknek egy ilyen kicsi és rossz helyen lévő akvárium, szóval most próbálok neki helyet találni, és venni egy normális méretűt, felső világítással, és minden egyébbel. Köszönöm szépen az észrevételt, erre nem is gondoltam volna :)
2016. febr. 8. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!