Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vehetek még halat vagy már...

Vehetek még halat vagy már sok? Lent bövebben!

Figyelt kérdés

Van egy 65 literes akváriumom már másfél éve amiben van 14 neonhal, 6 ékfoltos razbóra, 3 páncélosharcsa, és 2 algaevő.

Szeretnék még bele 5-6db fekete tartár szerintetek nem lenne túl zsúfolt??

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2016. jan. 20. 16:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
inkább ne, nekunk ugyan ez volt az eset már túl sok halunk volt vettunk még 2őt és megették egymást :((
2016. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Túlzsúfolt és rosszul összeválogatott.

14 neonhalnak 80-90 cm hosszú (a magasság és a szélesség másodlagos) akvárium kell minimum. Kicsi a mozgásterük. Nem tudnak rendesen rajként mozogni, ez alatt.

A 6 ékfoltos még elfogadható... más halak nélkül...

A páncélosharcsa társas, minimum 6 darab, de csak a kisebbeknek elég az akváriumod ilyen számban.

Milyen algatevő? A "kicsi" közönséges algaevő, az ancitrus normál esetben 15 centis, területvédő hal. 100 literben tartható 2 egyed, és akkor sem érdemes más talajlakóval.

Fekete tartár nevű halat nem ismerek, de a fekete tetrák erősen társas halak. 120 literbe mehet egy kis 10 egyedből álló raj.

Lehet, hogy másfél éve megvannak, de hidd el, hogy nem boldogak és ez rossz nekik. Gondolj bele, ha a kutyád beteszed egy kennelbe, amiben épphogy meg tud fordulni is túléli, csak szenved. A hal nem tud nyüszíteni, ugatni. Csak halkan szenvedni, aztán elkapni egy betegséget és elpusztulni.

2016. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sorry king nem vagyok hülye elírtam véletlen de egy bök bele kell kötni amúgy meg amikor megvettem a neonokat kb 1 centisek voltak és érdekes módon nagyon gyorsan megnőttek biztos azért mert nem érzik jól magukat!!
2016. jan. 20. 22:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akartam, hogy elírtad, csak nem akartam rögtön úgy használni, mint tetra, hátha másra gondoltál.

Ezek szerint még nem kaptak ammóniamérgezést, ez nagyon pozitív.

Bár érdekesnek találom azt a mondatrészt, hogy "nagyon gyorsan nőnek"-a 1,5 éve megvett neonhal rég kifejlett, tehát már nem nő. Ez azt jelenti, hogy vagy mégis ammóniamérgezés vagy, van a 1,5 év mondjuk csak néhány hónap.

Egyébként ezzel csak azt bizonyítod, hogy nem kaptak (nagyon erős) ammóniamérgezést. A neonhalak nem képesek arra, hogy szűk hely esetén csökötté váljanak megfelelő vízminőség mellett is. (Kezdők megfogalmazásában: "alkalmazkodjanak").

Mint mondtam, nincs pozitív hatással a viselkedésükre, az életszínvonalukra.

De ha rám nem hallgatsz, tedd fel ezt a kérdést más hozzáértőknek (ami nem az állatkereskedés eladóját vagy a szomszédot, akinek van akváriuma jelenti), hogy mit szólnak ehhez és hogy szerintük ez így jó-e.

Ha a halaid kutyák lennének jeleznék, hogy kicsi nekik a hely (annak ellenére a tacskó nem állna meg 2 kilónál, mert kevés a hely...), de sajnos nem kutyák. Így nem tudnak jelezni, hogy hol a határ a díszhaltartás és az állatkínzás között.

2016. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, a megnőnek-most nőnek részt vedd semmisnek, késő van...
2016. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha kicsit figyelmesebben elolvasnád láthatnád hogy azt írtam "nagyon gyorsan megnőttek" ami azt jelenti hogy már nem nőnek és ha lehetne ne hazudtolj meg hogy csak pár hónapja vannak halaim köszi!
2016. jan. 21. 05:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el még egyszer a következő kommentem.......
2016. jan. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg szerintem a szenvedő megkínzott halaid mellett tök mindegy, mióta vannak meg, minél régebb óta, annál nagyobb állatkínzás.
2016. jan. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van elajándékozok néhány halat és bocsi a kötekedéséért
2016. jan. 21. 15:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez 25 hal! Nekem 600 literbe van 30, igaz azok nagyobbra nőnek ,de akkor is sok ennyi hal. 15 neon +4 kisebb testű cory még talán ellenne ekkora helyen, jó szűréssel, heti vízcserével. Az ancinak is kicsi ekkora akvárium, 12-15 cm-re nő meg.
2016. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!