Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt javasoltok ebbe...

Milyen szűrőt javasoltok ebbe az akváriumba?

Figyelt kérdés
Kisfiam kapott a nagyszüleitől egy 100 literes akvárium szettet. Még soha nem volt akváriumunk, nem értünk hozzá. Összeraktuk, de gondjaink vannak a szűrővel. Atman At-f303 szűrő van hozzá. Egyrészt rettenetes hangos, másrészt a közepén lévő lyukból olyan erővel áramlik ki a víz, hogy azt a szegény két guppit, ami egyelőre benne lakik elsodorta a túlsó sarokba. Nem is úszkálnak, csak ha kikapcsolom. Azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e halkabb szűrő, és normális-e ez a hullámzás, amit csap. Írjátok meg légy szíves, hogy milyet vegyek!

2015. okt. 30. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó az a szűrő a hangot leszámítva, az áramlás szabályozható. A belső szűrők nagy része hangos. Külső szűrőbe kell gondolkoznotok,h néma szűrőt szeretnétek.

Használtan is jókat ki lehet fogni:

[link]


[link]


[link]


[link]

2015. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja ezt a szűrőt nem ismerem , a powerheadel tévesztettem, de ezt is lehet szabályozni:


[link]


Azt írja,h a víz áramlási iránya változtatható, állítsd minél feljebb a kifúvót, azzal csökkented az ármalást.

2015. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na kezdjük az elején.

Rákerestem, és eltérő gyári adatokat kaptam. Az egyik 400 liter/óra teljesítményt ír, a másik 600 l/h-t.


Egyik sem sok egy 100 literes akváriumba...(sőt!)


(Majd meglátod, ha rendesen beérik a szűrő, ami felére fojtja az áramlást. - ha már itt tartunk, azt mondjuk nem értem, beéretlen szűrő mellett, mit keres az akváriumban hal!)


Az viszont viszonylag egységes infó, hogy ez elvileg egy szabályozható vízhozamú szűrő.

Szóval kéne valami kar, vagy valami kütyü, ami mozgatható rajta, és a víz útját állja. Amíg nem érik be a szűrő, minimumra kell venni.

Ha úgy is nagy az áramlás, akkor lehet rá venni valami vízterelőt, vagy esőztetőt. (az esőztetőnek csak a neve az, gyakorlatban szintén a víz alatt kell használni.)


Esőztetővel akárhogy megvezethető a víz, ha nem egyenesen előre állítod a kis lyukakat, hanem kicsit felfelé, akkor máris kevesebb víz dolgozik előre, az áramlást segítve.

Ha mégfeljebb állítod, mégtöbb flow vész el.


Ami a hangot illeti, nézd meg, nem ér e hozzá az üveghez valahol a szűrő. Ha csak a gumi ér az üveghez, rázd meg, hátha levegő szorult bele.

Ha még úgy is hangos... hát akkor azzal semmit nem lehet csinálni.


Illetve ha használsz levegőztetőt, és a kipukkanó buborékok hangosak, akkor vedd le róla a levegőztető csövet, és ne fújj a vízbe levegőt.

Ebben az esetben viszont kötelező valamivel úgy megvezetni az áramlást, hogy az erősen fodrozza a vízfelszínt. (csobogni nem kell- az esőztető erre is alkalmas, a fent leírt módon)


Na most ja semmi nem segít, akkor kell másik szűrő, de akkor végképp nem tudom, mi lesz a halakkal, miután halat eleve egy közel 1 hónapig üresen járatott, beállt biológiájú akváriumba lehet betenni. Na mindegy, 2 guppi esetleg még ki is bírja, de nehogy hal vásárláson törjétek a fejeteket, amíg nem lesz egy atom stabil beérett szűrő az akváriumban. (Ezalatt a szűrőszivacs "eliszaposodásának" a kezdetét értem, a baktériumok által)


Hogy mi legyen a másik szűrő... hát ez több ismeretlenes. Ha megelégszetek néhány apróbb hallal, nem kell komoly külső szűrő.

De belsőből is a határ a csillagos ég, szóval az is számít mennyit akarsz rákölteni.


Minden esetre ez a 600 l/h jó támpont, ennél ne legyen kevesebb, mert ha rendesen elszaporodnak benne a bacik, akkor kell hogy maradjon benne erő tartalék.


[link]


[link]


[link]


[link]


A szűrők magasságára mindenképpen érdemes rákérdezni!

Mivel a 100 liter kb határeset, (még ha szorgalmasan tagadják is) amit még meg lehet szűrni belső szűrővel.

Ezért belsőkből általában a legnagyobb kell bele. (Ami amúgy többségében nem a némaságáról híres)

Az viszont nem garancia arra, hogy be is fér az akváriumba, tekintve, hogy a felszín se ér az üveg tetejéig, meg a szűrő se a felszínig, se az aljzati, és még ugye ott az aljzat.

Szóval az akvárium magasságából le kell számolni vagy 10 cm-t összesen, és akkora szűrő fér be.

2015. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nehogy a szűrők gyári ajánlását nézd, hogy mekkora akváriumokhoz jók, vagy valami állatboltos eladóra hallgass!!!
2015. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a belinkeltekből az utolsó 3 elég jó minőségű, azoknál halkabbat nem igen találsz, max ha veszel egy külsőt, amit beraksz az akvárium alá egy szekrénybe, amit kibélelsz vastagon nikecellel. :)


Az első az egy lengyel termék, ami elég jó, bár az utóbbi időben piacra dobott pár silány terméket.

Én az 1, 2 -es verziót használtam régebben, gyakorlatilag teljesen néma.

Hogy a 3-as manapság mit tud, azt nem tudom.

2015. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Hal úgy került a vízbe, hogy a nagyszülők az akvárium mellé rögtön halakat is hoztak ajándékba. Én nem értem a boltban miért nem szóltak rájuk, gondolom csak keresni akart a tulajdonos. Így szegények három órát ültek a zacskóban, míg én gőzerővel mostam a kavicsot és töltöttem fel a vizet. Állni se volt időm hagyni. Természetesen nem akarok bele rögtön halakat. Elismerem, hogy nem értek hozzá, de igyekszem az interneten utána olvasni. Csak apró, igénytelen halakat tervezünk. Kedves 5 hozzászóló, leírnád, hogy mit értesz 1 és 2 verzión. A harmadik válaszadó négy ajánlata közül az első kettőt, vagy az első a lengyel és a 2. és 3. helyen felsorolt a két halk?
2015. okt. 30. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom, melyik halk, nekem most külső szűrőm van.


Ami linkeltem, azok közül az utólsó 3, az eheim, a tetra, és a jbl elég elismert, jó minőségű szűrők, kevesebb az esély, hogy nagy hangja legyen.


Az első az aquael a lengyel, nekem régebben abból volt az 1-es, 2-es, (aquael fan 1, fan 2) azok némák voltak. Hogy a fan 3 mennyire hangos, azt nem tudom.


[link]


Ezt kezdőknek szoktam ajánlani, a "kezdőknek" fejezetet érdemes végigolvasni. Ha tisztában akarsz lenni az alapvető összefüggésekkel, akkor az "akvárium" fejezetet is.

2015. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én nem értem a boltban miért nem szóltak rájuk"

Na pont ezért ne kérdezd semmiről az eladókat.

2015. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van egy nagy tengeri csigaházunk. Azt bele szabad tenni?
2015. okt. 30. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tenném.


Egyrészt "tájidegen" egy tengeri cucc egy édesvízi akváriumban, de ez szubjektív, nyilván nem én fogom nézni, ha neked tetszik, akár mehetne is bele.


A másik ok, a mésztartalom. Nem hiszem, hogy túl sok kioldódik belőle, de általános alapelv, hogy semmiféle meszes cuccot ne rakjunk bele, mert a magyar csapvíz alapból is brutál kemény, amit kevés hal bír, nem kell ezt még tetézni is.


Na most a guppi pl pont bírja a keményebb vizet.

De nyilván nem csak guppi lesz benne, és nincs túl sok választék azokból, amik oda lennének a kemény vízért.


Az elevenszülők (a guppi is az) általában bírják, de 100 litert csak elevenszülővel telerakni igen nagy kockázat, mivel egy aksiban nincsenek természetes ragadozók, így pár hónapon belül kezelhetetlenül túlszaporodnak.


Úgyhogy a vízminőség dönt, meg kell tervezni, milyen aksit akarsz, milyen halakkal. Ha úgy válogatod össze, hogy mind bírja a kemény vizet, elég legyen nekik a 100 liter hosszútávon is, akkor bármilyen meszes dekor mehet bele.

2015. okt. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!