Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon szeretnék egy Betta...

Nagyon szeretnék egy Betta halat, mennyibe kerül az összes felszereléssel együtt?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy körülbelül mennyibe kerül egy akkora akvárium amiben jól érzi magát, én úgy tudom nem kell neki se levegőztető, se fűtő, de ezt csak a neten való tájékozódás alapján szűrtem le, lehet tévedek szóval ha esetleg szüksége van rá akkor az mennyibe kerülne és egyéb hasznos tanácsot is szívesen fogadok. Természetesen vásárláskor megkérdezek egy szakértőt is, csak szeretnék előtte egy kicsit téjákozotabb lenni, hogy mire számítsak. A Válaszokat előre is köszönöm.
2015. szept. 14. 15:00
 1/10 raptorus ***** válasza:
100%

A neten max a reklám-képeken mutatják egy pohár vízben, semmi műszer nélkül őket...

A kérdésed viszont szimpatikus, ugyanis arra kérdezel, hogy miként érezné jól magát (úszkálna élettelin s nem vegetálna, ahogy a boltokban látod):

1) egy min. 30 lityós aksi (jog szerint is ez a minimum, de ennyi kell is egy biológiailag viszonylag stabil akváriumhoz)

2) fűtő - erősen ajánlott, ugyanis az eredeti élőhelyén nem ritkák a 30+ fokos vizek...ezért a 25 fok alattit nemnagyon szereti, ennyire meg valószínűleg úgysem fűtesz a lakásban,

3) szűrő - nem kell egy űber-performens, ez megteszi az olcsóbból is/kis átfolyás-mennyiséggel operáló (100+ liter/óra), főleg, ha nemnagyon veszel más halat mellé (ez kell a biológiai szűrés miatt is, másként elpusztulna a felszaporodott bomlástermékek miatt, vagy amiatt, hogy ennek elkerülésére 3-4 naponta kicserélnéd az egész vizet)

4) opcionálisan növények (egy kis fény nem ártana neki)...nem kötelező, de természetesebbnek hat az akvárium...

Persze, ez többe kerül (saccra mindenestől, ügyesen válogatva a cuccokat, talán a jófogás-ról is, úgy 10k HUF...de megéri :) ), mint egy leselejtezett gömbakváriumban várni míg ammóniamérgezést kap...de az a helyzet, hogy a kicsit is igényes (s nem állatkínzó) akvarisztika pénzbe kerül, mint szinte az összes hobbi :)

2015. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hálásan köszönöm. :) Megmondom őszintén sokkal többre tippeltem az én hozzá nem értő fejemmel szóval még a kb ára is pozitív. :) Megfogadom a tanácsaidat és bízom benne, hogy sokáig boldog hal lesz velem. :)
2015. szept. 14. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítésként írom, hogy előbb vedd meg az akváriumot és felszereléseket, később a halat.

Mivel teljesen a nulláról kerül felépítésre a hal élettere, fontos, hogy betelepítés előtt üresjáraton fusson az akvárium - berendezed, bekapcsolod a szűrőt, fűtést, és megy pár napot így, hogy beálljon a víz.

Ezt lehet segíteni baktérium kultúrával, kb 400 Ft-os kiadás. Semmiképp nem szabad frissen feltöltött medencébe tenni halat, a vízcserét is állott vízzel kell megtenni.


Növényekből lehet választani műt, vagy élőt. Az élő növény tápozást igényel és fényt, szintén kihozható olcsón.


Talajnál figyelni kell, hogy ne legyen éles, se nem túl apró, az utóbbi teljesen berohad, és visz mindent.


Összességében lehet 10-15 ezer Forinttal számolni, és tökéletes élettér alakítható ki a betta számára.

2015. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kimondhatatlanul köszönöm az összes tippet, mérhetetlenül hasznosak és rengeteget segítettél!
2015. szept. 14. 15:33
 5/10 raptorus ***** válasza:

Annyit fűznék hozzá az előttem szólóhoz, hogy az "üresen járatás" (összerakva a vizet, szűrőt, fűtőt, néhány nap múlva a nővényeket, összesen minimum 1, de inkább két hétig) tényleg fontos...

Ha élő növényt választasz s a kevésbé igényesekből (Egeria, valiznéria, jávai moha stb.) a fényen s a talajon kívül másra nagyon nem lesz szükségük (pontosabban: én sohasem szoktam tápozni)...de ez a részletkérdések egyike, nem ezen áll v bukik :)

Ezen kívül alúlra egy kisebb csapat (4-6) nano-cory (pigmeus v esetleg panda) sem árthat, szépen összeszedik a lehullott kaját s megőrzik ezzel a vízminőséget (1 db halat ugyanis hihetetlenül könnyű túletetni...). Mivel pedig a betta főként fenn, a cory-k főként lenn tevékenykednek, tuti nem fognak összeveszni :)


Tiszta vizet s örömteli halazást! :)

2015. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

picit eltulozta 1.

a bettát kis helen kell tartani

mert ami táplálék a szervezetébe jut az az

úszóiba megy és ha monjuk egy 25l-e aksi-ban

van akkor leussza azt és nem lesz szép.

és ha azt akarod hogy egészséges és szép

legyen akkor az 5l-es akvárium a legmegfelelőbb számára.

2015. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 raptorus ***** válasza:
...ne haragudj, kedves #6-s, de ennyi zöldséget egy helyen már rég olvastam...ne haragudj, hogy nem állok neki vitázni veled... :)
2015. szept. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2015. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Természetesen vásárláskor megkérdezek egy szakértőt is"

Miért, viszel magaddal egyet?! :)

Alapvető dolog: A eladók NEM értenek hozzá!!!


Ami az árat illeti:

A szűrő meg a világítás a drága, és ha ebből nem gagyit akarsz, akkor szerintem nem igazán jön ki ennyiből.

Ilyen pis víztömeg nagyon instabil kémiával rendelkezik, és a növények sokat segítenek ezen a problémán.

Nekik viszont fény kell.

És egy kis kompakt izzós csíptethetős lámpa önmagában van vagy 10.000 ft.

Szóval ha mindent összeadsz, kijön vagy 30.000-re.


[link]


Kell minimum 1 ilyen

[link]

vagy ilyen

[link]

De ez még csak vegetáló növényzethez elég, ha gyorsabb növekedésű, fényigényesebb növényeket akarsz, akkor vagy 2 db kell ezekből,

vagy kell egy ilyen:

[link]

(erre nem tudom, miért 13 watt van írva, mikor rajta van a dobozon, hogy 26 watt, egyeztetni kell a bolttal!!!)

vagy egy ilyen:

[link]


Szóval nagyságrendileg most tartunk 15.000 ft-nál. (Ha 20-25 watt körül lesz a fény, ha 10 körül, akkor is 10.000 ft)


[link]

[link]

Inkább 50 wattos legyen a fűtő nem árt ha van benne erő tartalék, a betták amúgy is szeretik a meleg vizet.

Van ennél olcsóbb is, nálam ez a márka lenne az alap, de tény, hogy van gagyibb olcsóbban, és általában azok is jól működnek.


Ez újabb 10.000 ft, tehát most tartunk 20-25 ezernél, fényerőtől függően.

És akkor még kéne valami aljzat, hőmérő, egy üveg tető, (mondjuk az 5 forint) apróságok, mint új, tiszta vödrök, leszívó cső, hal kiemelő háló...


Ez így alsó hangon 30.000, és akkor az élőlények még sehol nincsenek.

Márpedig, egy tő anubias (ami jól tűri az árnyékosabb környezetet is) 1500 ft, és az még csak egy csoffadt anubias...

2015. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Állatkínzás tilalmáról szóló törvény 6§ (7)/ d :


[link]

2015. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!