Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lett a növényemmel?

Mi lett a növényemmel?

Figyelt kérdés
Ki nyitottam az akvárium fedelét, ki szedtem a hálómmal egy lehullott levelet és az összes tündér hínárom ki jött a helyéről.A mikor vissza akartam dugni teljesen szét mállott, de gyönyörű szép zöld volt.
2010. márc. 7. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ja a tündér hínár nálam sem bírta sokáig, pedig növénytápot is kapott.


Nézzél másfajta hínárt, ezek nálam megmaradtak:


[link]

2010. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
(előző) ez azért ilyen rövid, mert kettévágtam :) máshova ültettem a másik felét, aztán most így kétszer annyi lett, (lassan-lassan nőnek)
2010. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy én tudom mi a baj. Az, hogy a növények nem bírják ezt a kemény vizet ami a csapból folyik. Meg ennek a PH-ja is 7.7 és a növénynek olyan 6,5Ph kéne.


Viszont benzinkútban lehet kapni 5 literes desztillált vizet, az ph 5.5 és az sokkal lágyabb víz.


Szóval a sima víz mellé kéne kb negyed annyi deszt vizet is hozzáönteni, az lenne az ideális a növényeknek, de én nem fogok azért venni deszt vizet, inkább nézek olyan növényt, ami megmarad a csapvízben is.

2010. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a kevergetést nehogy a maradék növcsényállomán és a halak "sinyeljék" meg.Az átokhínár szép zöld,gyorsan nő,és gyakorlatilag igénytelen.Nálam is elhalt a tündérhínár,miközben az átokhínár 1 hónap alatt dupla oylan hosszu lesz mint a vízszint magassága,miközben ugy kezdtem hogy nem érte el a felszínt.Mondjuk ez a co2nek is köszönhető.
2010. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!