Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecettel tisztítottam az...

Ecettel tisztítottam az akvárium hátterét. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Teljes akváriumtisztítást csinálok, újból fogom indítani. Kiszedtem a hátteret, és öntöttem az algás részre ecetet, rajta hagytam egy éjszakát, másnap lesikáltam, de még mindig ecetszagú. Hogyan tudnám biztosan eltávolítani az ecetet, félek, hogy gond lesz így az akvárium vizével, ha beteszem így a hátteret...
2010. márc. 3. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Többször most le tiszta vizzel és moindig szedd ki a maradékot. Ha ecet marad benne, akkor a halak elpusztukhatnak töle. Egyébként én is ecettel szoktam tisztitani, de addig mosom, amig teljesen elmegy a szaga.
2010. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A heringre is tesznek ecetet, mégsem bánja...

Mosogasd még

Mindaddig, amíg el nem tűnik a szag

40-50 mosást szoktunk csinálni a sódernál is. Egyébként miért kellett ekkora pucolást eszközölni?

2010. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A víznek a kémhatását ennyi ecet nem fogja megváltoztatni, tehát nagy baj nem lehet. Próbálkozz esetleg egy kis szódabikarbónás átdörzsöléssel, ha biztosra akarsz menni!
2010. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ennyi ecet?...kb másfél méter széles domborzatos háttér, úgyhogy kifektettem a kádba, és meglocsoltam vagy fél liter ecettel. Középtájt nagyon algás volt, gondoltam ettől kipusztul ha nem is tudom rendesen mindet lesikálni.

Azért kell ez a nagygenerál, mert magas volt a foszvátszint a vízben és az aljzat volt a hibás. Megvetettek velem a boltba egy direkt növényeknek való aljzatot, hogy azt tegyem alulra a kövek alá, de nem szabad kimosni...én meg így tettem sajnos...Csoda, hogy elég jól működött 1 évig kb így is, mondjuk hetente tisztitottam az alját, meg vízcsere, de tudtam, hogy nem lehet megúszni, hogy kicseréljem az egész aljzatot. Ráadásul ettől a foszvát szinttől mindenféle algák is szaporodásnak indultak, így ez adta a végső lökést, hogy most aztán neki kell esni.

2010. márc. 3. 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van algád, mert nem elég nagy a szűrőd.


Én is vettem szűrőt beraktam a 90 literesbe, és a szűrő mellett nem volt alga, a többi része mg tök algás volt.


Aztán vettem egy brutálabb szűrőt, jó drágán, egy olyat ami 100-200 literesig jó, azt raktam be a 90 literes akváriumba, és most nincs alga sehol, a halaknak meg jó nagy a sodrás, de élvezik, mindig szembe úsznak vele :)

2010. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ecettel nincs baj, ha utána jól lemosod vízzel is.
2010. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A szűrőmmel nincs gond, a legjobb tán ami létezik, és nagyobb akváriumhoz valót vettem. Eheim Prof. 3e (2076)
2010. márc. 4. 13:47
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Az ilyen táptalajt legalább egy hónapig áztatni szokták, gyakori vízcserékkel.Mármint ha az a fajta, amire én gondolok.Utána nagyon sűrű növényzetet kell ültetni, főleg növényes akváriumba való, ahol teljes talajtakaró növényzet is van.Normál akváriumba csak a növények alá kell tenni egy keveset belőle.Legközelebb sót szórj az algára, az könnyen lemosható.Most tedd vissza a kádba és öblítsd le még párszor, semmi baj nem lehet belőle.Esetleg kiteheted a szabadba, egy napra szellőzni.Sajnálom, hogy így megjártad.
2010. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kő vagy ilyesmi(hőálló) akkor főzd ki!
2010. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!