Melyek a legigénytelenebb akváriumi halak?
gondolok itt arra, hogy amelyeknek nem kell a mindenféle szűrő, keringtető stb, hanem csak beteszem az akváriumba, amibe csapvíz van oszt' jónapot.
Azt hallottam, hogy ilyen pl a sziámi harcoshal.
és még melyek?
további hasznos tippek esetleg?
Vagy a műanyag halak.
Bettám van, annak is kell a szűrés.
Oxigénre minden halnak szüksége van.
A szűrés meg kell a vízminőség fenntartásához, vagy rövid életű halaid lesznek.
A legigénytelenebbek között megemlítendő a neonhal is.
Napponta 3-4 alkalommal.
Figyi ha téged bezárunk egy szobába ahol nincs oxigén, de naponta 2x kiszellőztetünk számít? Nem. A halaknak sem lesz jó. Ha nem akarod nekik biztosítani a minimális feltételeket, ne is vágj bele, a halak érdekében!
nem értek hozzá, azért kérdem. aranyhalakat is szokták tartani kis gömbakváriumban, amiben semmi nincs(vagy nem tudom, lehet ez csak filmekben van)
apropó gömbakváriumban miért nem szabad tartani halakat? most olvastam több helyen is
Hosszú hosszú évek óta be van tiltva a gömbakvárium, forgalmazni is tilos.
Miért? Te örülnél, ha egy kis szűk gömb alakú szobában lennél ahol egyetlen boldogságod, hogy menj körbe-körbe amíg fel nem dobod a pacskert?
Na a halaknak sem jó. Meg a levegőztetőket sem lehet benne felszerelni, talajt, berendezési tárgyakat sem egyszerű belerakni. Állatkínzás az egész.
"nem értek hozzá, azért kérdem." Akkor akár hallgathatnál is a válaszolókra.
Szűrés nélkül nem marad életben a hal. A hal ammóniát ürít a kopoltyúján keresztül és a székletével is. Az ammónia nagyon mérgező a halak számára. Biztos láttál már képet olyan mentett kutyáról, amit a saját ürülékében tartott a kedves "gazdi" és kimarta bőrét. Na, ugyanez a helyzet a halaknál is, csak nekik a kopoltyújukat is égeti.
Mivel a hal folyamatosan termeli az ammóniát, te magad nem tudsz annyi vizet cserélni, hogy ammóniamentes legyen a víz, amit a szűrő megold neked.
Ugyanis a szűrőben laknak azok az ún. nitrifikáló baktériumok, amelyek az ammónia lebontásáért felelősek. Porózus szűrőanyag, áramlás és ammónia kell az életben maradásukhoz. Az ammóniát előbb nitritté (még mindig mérgező) majd a sokkal kevésbé ártalmas nitráttá bontják, amit az akvarista részleges vízcserével távolít el.
Ez neked is jó, mert így nem kell teljes vízcserékkel bajlódni, a halnak is jó, mert folyamatosan jó a víz minősége és nem hozod rá a frászt azzal, hogy kiszeded az akváriumából :)
A betta (azaz sziámi harcoshal) még mindig a legkönnyebben ellátható halak közé tartozik, de neki is kötelező tartozék a szűrő, fűtő, tető (mert nagyon jól ugranak).
Aranyhalra meg 200 liter alatt rá sem szabadna nézni. Még a legkisebb fajták is legalább 15-18 centisre nőnek és jó ducik. Az áramvonalasabbja (közönséges, üstökösfarú, subunkin) általában 30 centi körülire nő, leginkább tavi halak.
Szóval a gömbakváriumban aranyhal is csak a filmekben és a mesékben van. (És ha már itt tartunk az állatos csatornák extrém akváriumépítős műsorai is átverések.)
További hasznos infó:
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
A leghasznosabb tipp, amit adhatok, hogy felejtsd el az akvarisztikát.
Ami az átlag ember gondolataiban van erről, az kb az, ami neked is, amerikai filmek díszleteiből vett elképesztő baromságok.
A valóág viszont sokkal másabb.
Ez egy komoly hobbi, és akárhogy akarod akár a gépeket, akár egy alap lexikális tudást lespórolni, nem fog menni.
Egy kínzókamrát fenntarthatsz, amiben havonta cserélgeted a halakat, és akár több hónapra is elhúzhatod a szenvedésüket.
De az a helyzet, hogy ha rendesen, állatkínzás nélkül akarsz halat tartani, akkor nem lehet megállni a hal tartásnál.
Az akvárium egy komplex egész rendszer, amiben minden mindennel összefügg, egy érzékeny biológiai egyensúly van benne, amit komoly gépekkel, és megfelelő tudással lehet fenntartani.
Így, ahogy most gondolsz az egészre, kizárólag kudarcok érnének.
Ezt nem lehet félig jól csinálni.
Vagy beleveted magad, pénzt, energiát nem kímélve, vagy belátod, hogy ez nem neked való, és hagyod az egészet a francba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!