Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan cseréljem le az akváriu...

Hogyan cseréljem le az akvárium vizét?

Figyelt kérdés

Egy hete vettem egy 35 L akváriumot. Van benne 4 zebradánió és 4 Szumátrai díszmárna. Az utóbbiaknak már nem olyan szép piros az uszonyuk, mint volt és a nap nagy részét " fejen állva" töltik. Azt olvastam, hogy ez (nitrit???)mérgezés tünete lehet, ezért szeretnék vizet cserélni.

Elég, ha csak a víz egy részét cserélem ki? Jó úgy is, ha kimeregetem, nem csővel szívom le? Milyen legyen a víz hőmérséklete, amit beleöntök? Tegyek bele antiklórt?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de még nagyon kezdő vagyok...


2010. márc. 1. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha egy hete vetted és már halak is vannak benne akkor gondolom nem hagytad h beálljon a víz. Mennyit ment simán az aksi halak nélkül?
2010. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A részleges vízcsere is megteszi, a legjobb viszont tényleg csővel lenne, mert a kavicsok közül, a földről iski tudnád szivatni a lepergett piszkot, kaját:) a víz hőmérséklete legyen az akváriuméval megegyező,de legkevesebb 22 fok. Semmi lötyi nem kell bele, ha jól van beállítva a víztisztítőd, levegőztetőd, akkor jó lesz nekik a víz. növényed van benne? Jó lenne...
2010. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Vigyázz a túletetéssel.A víz 25-26 fokos legyen és hetente kell lecserélni a víz 20-30% át,lehetőleg azonos hőfokú, klórtalanított vízre.Max 2 fokot eshet a víz hőmérséklete vízcserekor( rövid időre).Használhatsz klórtalanítót, de 1-napig pihentetett, állott vizet is.A szobahőmérsékleten pihentetett víz hőfoka, legtöbbször elég.Slagot használj, mert azzal a talajról feltudod szívni az ázalékot is.Most a felét vedd le a víznek.Nem lehet, hogy hideg a vized? Szűrőd, fűtésed van?
2010. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Egy 50%-os vízcsere elég szerintem.


Fogod a csövet, megtöltöd vízzel, befogod az egyik végét azt berakod akváriumba, a másik végét pedig egy vödörbe lógatod (a vödör lejjebb legyen, mint az akvárium) és akkor a víz szépen átcsorog a csövön.


Vagy vehetsz akvárium boltban olyan csövet is aminek az egyik végén van egy pumpa. A másik végén meg szűrő.

Azzal könnyebb, azzal jól lehet porszívózni a vízben.


Azért nem jó a "merítgetős" módszer, mert úgy a hal kaka és a kajamaradék ott marad alul, és az mérgezi a vizet.


Meg arra vigyázz még, hogy ne etesd túl a halakat, csak annyi kaját adj nekik, amit megesznek gyorsan, 1 perc alatt. Inkább kevesebb legyen a kaja, mint túl sok.

És akkor nem kell olyan sűrűn cserélni a vizet.

Meg egy jó erős szűrő sem ártana bele.

2010. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezi nkább betegség lesz sztem ennyi idő után.Vagy nagyon túletetsz.Nem kell sokat adni nekik.1szer kell naponta amennyit megesznek 5 perc alatt.Az is jó ha lemered a víz egy részét.50%os vízcsere,és ha kiderül milyen betegség azt is kell kezelni.Antiklórt/vízelőkészítőt mindig kell használni ha csapvizet adsz a halaknak.Ha csak 2 percre teszed át őket egy vödörbe vagy akármi akkor is kell.
2010. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Lecseréltem a víz felét, de a szumik még mindig ugyanazt csinálják. Semmi különlegeset nem látok rajtuk, majd lesz valahogy.

Növényem sajnos nincs benne, csak egy mű.

Fűtés szűrő, levegőztető megy.

2010. márc. 3. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!