Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért üldözi a hím betta a...

Miért üldözi a hím betta a nőstényt, de a nőstény mindig elmenekül, próbál elbújni?

Figyelt kérdés
Van 2 bettám, nem tudom milyen idősek. A hím kb. 4cm, a nőstény kb. 2.5 cm. A hím próbál barátkozni a nősténnyel, de az mindig elbújik, ha meg előjön a hím elkezdi üldözni. Szegény kishalnak az uszonyai már teljesen kezdenek lestrapálódni. Lehet, hogy túl kicsi a hímhez képest? Mit tegyek?
2010. febr. 28. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
a him párzani akar a nőstény pedig nem szerintem
2010. febr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
pontosan
2010. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hímek általában sokkal aktívabbak, a lányok kevésbé. Nálam ugyanez volt mindig a helyzet, a hím mindig a lány nyomában volt, az meg a növények között kuksolt egész nap, szinte csak enni jött elő. Ha látsz a víz tetején habfészket, akkor a hím párzásra készülne, ha nem akkor csak "játék".

Különben a párzás csakis speciális körülmények közöt jöhet létre (fény, hőmérséklet, stb)

Ha túl veszélyesnek látod ezt a játszmát a halaid között, szerintem tedd őket külön.

2010. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
A lány becsíkozódása jelzi, hogy kész a párzásra.
2010. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!