Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova rakjam a szobában az...

Hova rakjam a szobában az akváriumot?

Figyelt kérdés
Szeretnék akváriumot a szobámba. a szoba ablaka nyugatra néz. Ti hova raktátok az akváriumot, vagy mindegy ha világítása van? Magas vagy alacsony asztal is jó? Lényeg, hogy a halaknak hol jobb.
2010. febr. 26. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg tőlük.
2010. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nekünk nincs világítás hozzá, az ablak keletre néz, ott van, de 1 hét alatt tiszta zöld lett a víz.

Én is kezdő vagyok halakban, de szerintem mindenképp vegyél algaevőket, azok takarítanak. Nekem is kell majd olyan.

Sztem tedd az ablakhoz, aztán majd meglátod, h milyen ott.

Az asztal édes mindegy, nekem itt van a számítógép asztalon, azért ide tettem, h nézegessem őket:)

2010. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az a lényeg, hogy ne süssön rá a nap, mert attól bealgásodik! az, hogy milyen asztalra rakod, tök mindegy... világitás kell az akváriumhoz...
2010. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van világítása, akkor tökmindegy hova rakod,

ha az ablaktól jó messze, akkor nem lesz nagyon algás.



Meg egyébkébnt lehet kapni Tetra Easy Balance nevű folyadékot, 1050Ft


Az van ráírva, hogy:

A víz PH, KH, valamint foszfát tartalma megbízhatóan stabil szinten tartható, gátolja az algaképződést is.

Tartalmaz vitaminokat, létfontosságú ásványi anyagokat és nyomelemeket. Használatával elegendő a 6 havi 50-70%-os vízcsere. Adagolás hetente 2,5ml / 10 liter vízhez.

(és van benne összesen 100ml folyadék)


Nem tudom ez meddig elég, de néha öntök kicsit a vízbe, és akkor nem algásodik annyira, meg a növényeknek is jót tesz :)


Mondjuk én csináltam olyat, hogy földet (JBL növény táptalajt) raktam az aljába, arra rá pedig 1-3mm-es apró fekete kavicsot és ültettem bele növényeket.


Volt ami megmaradt, volt ami kirohadt

pl ez megmaradt, és terjed is, ezzel be lehet füvesíteni az egész akváriumot és az tök jól néz ki:


[link]


Csak ha ültetsz bele növényt, akkor a kavicsot jól ki kell mosni, és nagyon lassan kell feltölteni, hogy ne legyen fekete a víz. Volt mikor 2x töltöttem újra, mert elsőre tök zavaros lett :)


Persze ha nincs benne föld, akkor könnyű a dolgod, csak akkor nem fog megmaradni benne egy növény sem, 1 hónapnál tovább.

2010. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet már írták elöttem is,nem olvastam végig a válaszokat,de:Az ablaktol olyan messzire rakd hogy közvetlen napfény ne érje az akváriumot.Világítás elég fontos része az akváriumnbak,a növényeknek kell,a növények fotoszintéziséhez kell fény, attol pedig oxigént termelnek,de a közvetlen napfény nem tesz jót az akváriumnak.És aká a szekrény tetejére is felrakhatod,vagy le a földre,a lényeg hogy stabil helyen áljanak,és lehetőleg ne az asztalon legyen az akvárium mert amint kicsit meglököd,ledobod a tollat vagy akár mi összerrezzennek.
2010. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Az a legjobb elhelyezés, amikor az akváriumot oldal irányból éri a fény.Az ablakkal derékszöget zár és lehetőleg ne legyen árnyékolt rész.Az első üvegen képződhet alga, de napfényre szükségük van a növényeknek.Ha sok úszó növényt telepítesz,akkor azok felélik az alga tápanyagát.
2010. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Doruss ***** válasza:
NE az ablak alá, ez a legfontosabb. Ha odarakod, akkor átsüti a nap, ettől nem lesz olyan látványos, algás lesz és a növények is elhajolnak a fény fele. Az a normális, ha nem rakod túl alacsonyra, de nem is jó, ha túl magasra. Körülbelül egy normál íróasztal magassága ideális. Jó, ha éri természetes fény, de ne napfény. Világítás biztos kell, szűrő is, az, hogy milyen, az az akvi méretétől függ.
2010. febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!