Melyik a leg szívósabb díszhal akváriumba?
Nincs igénytelen hal, csak igénytelen akvarista.
Akváriumot berendezhettek mondjuk kiskertnek is, sziklakerti növényekkel, de terem dekorációnak élő állatot inkább ne.
Bocs, nem bírom ki, hogy bele ne pofázzak, tűzhasú gőtém tizenakárhány évig volt, paradicsomhalam meg most van. (Kétheti hideg élelmet előkészíteni, ezt hosszú lesz!)
Kezdjük ott, kedves Kérdező, SZAR a hozzáállásotok. "Hááát, szeretnénk egy élőlényt, csak foglalkozni ne kelljen vele, meg költeni rá." Ilyen hozzáállással egy vasgolyót sem bíznék rátok.
Na, hogy mondjak hasznosat is:
Ahogy már itt előttem kifejtették, vízi állatok teljesen máshogy "működnek", mint a szárazföldi állatok. Kezdjük azzal, hogy nem szobatiszták :) ők ugyanabban a vízben kakilnak, amiben úszkálnak, amiből az oxigént nyerik. Ahhoz, hogy az ürülékükben található és a kopoltyújukon keresztül kibocsátott, számukra nagyon mérgező ammónia rögtön semlegesítve legyen, kell egy szűrő, amiben a szűrőbacik elvégzik ezt a munkát. Utána jöhet a heti vízcsere. Viszont ha ezt az alap dolgot sem tudjátok biztosítani, ne gondolkodjatok SEMMILYEN vízi élőlényben!
Ha a "buborékolás" a zaj miatt nem jöhet szóba, egy jól irányzott szűrő tudja annyira mozgatni a vizet, ami elég egy "kezdőnek való" halnak.
További kötelező olvasmányt itt: [link] és itt: [link] találtok.
Na szóval tűzhasú gőte:
- A Magyarországon boltokba kerülő állomány egy az egyben vadon fogott. Ezt az alapvetően szar helyzetet csak fokozza az egyes boltok hozzá nem értése. Értsd: nagy részük olyannyira stresszes és beteg, hogy gyakran még a leghozzáértőbb kezekben sem maradnak életben.
- Csak élő vagy fagyasztott kaját esznek meg - abból viszont nagy változatosság kell nekik. A szárított, liofilizált lószarkákra rá se néznek, a műkajákra sem - na nem mintha egészséges lenne nekik :)
- A tartós 24°C maradandó egészségkárosodást okoz a számukra.
- Bőven 10 év felett van az élettartamuk.
Paradicsomhal:
- Félreértések elkerülése végett: attól, hogy a légkörből is(!) tud felvenni oxigént, az ammóniamérgezésbe ugyanúgy belehal, mint a több hal. (Ugyanez vonatkozik a fent említett gurámikra és a még nem említett bettákra is.)
- Mivel 8-10 cenitre megnövő halacskákról van szó, én 80 liter alatt nem ajánlanám őket.
Az enyémet tatarozás miatt ideiglenesen át kellett költöztetnem egy 50cm*35cm alapterületű akvába (talajostól, növényestől, szűrőstől), és írd és mond az összes stresszes viselkedésformát produkálja, amit valaha akvarista szakkönyvekben lejegyeztek. Szinte tejfehérré fakult, alig eszik, vagy egy sarokban kuksol vagy idegesen úszkál fel-alá a frontüveg előtt, rémüldözik mindentől és a legjobb: napi 20x megpróbál kiugrani.
- Szóval ha már sikerült összegereblyéznetek egy 50 literes akváriumra valót szűrővel, fűtővel, világítással, meg van oldva a nyári elhelyezés, akkor a paradicsomhalnál megfelelőbb halat is lehet találni hozzá.
Kedves Aranyhal imádó, 5 cm aranyhalra várok már 1000 éve, veszek fel hitelt, de van némi kp is, összedobunk egy tenyészetet, életünk végéig nem kell dolgozni akkorát kaszálunk, csak keríts pár 5 cm aranyhalat, ami nem nől meg soha nagyobbra.
Jelenleg jó körülmények között ilyenek vannak: [link]
(nitrogénvegyületektől mérgezetten nem nőnek ilyen nagyra, tehát állatkínzóknál)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!