Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csináltam élesztős CO2-t...

Csináltam élesztős CO2-t növényes aksiba 2L kólásüvegbe. Ez vajon meddig tart ki? Egy hét?

Figyelt kérdés

2 liters kólásüvegbe raktam fél kiló cukrot, egy fél darab élesztőt, és az üveget majdnem tele raktam vízzel.


A kpupakját kifúrtam, FBS-el beleragasztottam egy csövet, a cső másik végére meg egy porlasztót raktam, azt belelógatom az akváriumba, és műxik.

Nyomja a széndioxidot a vízbe,

ez a növényeknek kell, h ne rothadjanak el.


Arra lennék kiváncsi, hogy mennyi ideig műxik egy ilyen bekevert cucc.


2010. febr. 22. 11:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
Azt nem tudom hogy ez meddig műkszik , de nmagyon tetszik . :D:D:D
2010. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Ha az lett volna a kérdés, hogy mennyi ideig működik, akkor megválaszoltam volna. Nem tudom mit jelent az a müxik, szerintem nincs ilyen szó a magyarban.
2010. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyi élesztő és ennyi cukor se,és az üveget félig kell tölteni mindennel együtt. elöször 2deci cukor az üvegbe erre egy kis lanygos víz abba feloldod a cukrot,és még egy adag langyos víz és 2kiskanál élesztő.Ez kb 1,5-2 hétig bírja.Nagyon sok a cukor benne.Nekem van egy második palackom is abba sima víz van,így valamelyest szűri az élesztőgombát a vízből,és ha az élesztős lé túlfolyna akkor még mindig csak a második üvegbe jut a lé és nem az akiba,így nem ölöm meg a halakat...Arra figyelj,hogy a porlaszókövet kb hetente le kell mosni,mert az élesztőgomba ilyen szőrszerű dzsuvát ülepít le a végére.
2010. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Á köszi. Nem igazán tudtam a mennyiséget, hogy miből mennyi kell, és első nap mikor bekevertem, nem csinált semmit, de másnapra úgy beindult hogy csak na.

Nyomja ezerrel a széndioxidot.


Meg van egy PH mérőm is, mértem a csapvizet: 7,65 PH.

A növényeknek pedig 6,5 PH kellett volna.


Most 2 napja megy az élesztős cucc,

most mértem PH-t az akváriumban újra, és lement 6,4-re

szóval teljesen jó lett az is. Szerintem lejjebb nem fog menni. Van benne 5 kicsi hal, eddig jól bírják.


A sima vizeset azt nem értem.

Vizet rakok egy másik üvegbe, bele egy csövet.

Az üveg vízbe belelógjon a cső vége, vagy ne?

A cső másik végét az akváriumba?

De az hogy szedi le a képződő fehér réteget a víz tetejéről? Ezt nem értem. Tuti nem így kell csinálni.

Magyarázd már el légyszi, nálad hogy van ez összerakva?

Mit hova kötsz?

2010. febr. 22. 22:51
 5/14 A kérdező kommentje:

Jaaaa, vagy lehet h mégis értem :)


Szóval van az élesztős üveg.

A második sima vizes üveget az élesztős után kötöm.

Aztán a sima vizesből nyomom a csövet az akváriumba.

Így kell?

2010. febr. 22. 22:57
 6/14 A kérdező kommentje:

Nyomok bele külön levegőztetőt is a halaknak.


Az élesztős palackot pedig úgy csináltam meg, hogy a csöbe közbeiktattam egy kis "cső elosztó"-t, amin kis műanyag csap van, azzal tudom szabályozni, ha kinyitom a másik felét, akkor kevesebb CO2 megy a vízbe.


De az úgyis látszik a halakon ha túl sok a CO2.

Ha sok lenne, akkor felmennének a víz tetejére levegőért kapkodni.

2010. febr. 22. 23:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Így van,akkor kapkodják a levegőt.Na szoval,a második palack ugy van hogy van maga az élesztős üveg,abbol a 2.,vizes üveg aljára megy le a levegőcső,és az aljából bugyog fel a co2 a továbbitó csőhöz ami bemegy az akváriumba.Nálam 2 szelep van, de olyan hogy ha elzárom a tartályba nő a nyomás,d nem bbaj,mert egy házilag barkácsolt tulnyomásgátló van még rajta,szoval felrobbanni nem fog. tehát az első,élesztős üvegen,a kupakon 1 luk van,amiben a cső átmegy a vizesbe,a vizes kupakján pedig 2 luk van,az egyik amivel a cső lemegy a palack aljába,és a másik amiböl kimegy a co2 az akiba. Amugy,én nem csak az akiba tettem porlasztót hanem a vizes palack aljába is,így folyamatosan adagolja a co2-t.Ha valamit nem értesz nyugottan írhatsz emailt is,még képet is tudokl mutatni ha kell.Szia!
2010. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Áhá, köszi, szóval mint ez csak házilag :)


[link]


Még elég ronda nálam a kólás flakon. Kéne helyette valami szebb, pl. egy biciklis kulacs alumíniumból, csak azok túl kicsik, 2 literesbe biztos nincs, na mindegy :)

2010. febr. 24. 12:49
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez a legnagyobb, másfél literes, 3200Ft drága :)


[link]

2010. febr. 24. 13:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen,olyasmire gondoltam a vízszűrős co2nél.Amugy ne vegyéál ilyen drágán ilyen palackot.Jóformán sajátot kiépithetsz már ennyi pénzböl...Na jó azért ez erős túlzás de nagyon drága.Én ugy oldottam meg,hogy vettem 2 dús,magasabb virágot(mint a kólásüveg,olyan magas) a 2 üveget egymás mögé raktam a falnál,és elé a növényt.Az akihoz is jól meg,hogy növényes jkörüötte,ha nyitott akváriumod van akkor örülni fognak a párának,de a lényeg hogy én növényekkel takartam el,de akár ha szeretsuz barkácsolni akkor csinálhatsz hozzá egy "házat" pl csinálsz egy fa kertetet,azt valami fém lappal beborítod,és hasonló a hatása mint a kulacsnak,vagy beboritod fával,és azt kidíszítteted a feleségeddel,vagy akárkivel,pl szalvétát rá ragasztani vagy ilyesmi:).Sőt,akár olyan fém hengerbe is beteheted,ilyen díszdobozba amibe az alkoholt teszik pl: [link] csak kell egy akkorát találni amibe belefér.Na az má totál ugy néz ki mint a biciklis flakon.Szia Lucky
2010. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!