Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell használni a vízelőké...

Hogy kell használni a vízelőkészítőt?

Figyelt kérdés

A vízcsere után kell az akváriumba önteni, vagy az előkészített vízbe? Az adagolási útmutató alapján ez utóbbi lenne számomra logikus.

Ha viszont a vízcsere után az akváriumba kell adagolni, akkor a vízelőkészítőt hogyan adagoljam? A lecserélt víz alapján, vagy az egész akvárium alapján?


2015. ápr. 15. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A cserevízbe kell.
2015. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előkészíted vele a vizet, vagyis azelőtt kell beletenni mielőtt a víz az akváriumba kerülne. Kitöltöd a vizet a vödörbe/kannába, hozzáadod a vízelőkészítőt, és vársz másnapig, de legalább 10 percet.
2015. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek a cserevizes flakonba nyomd bele, a használatiban leírt menyiséget, majd rá a vizet úgy, hogy összekeveredjen rendesen, vagy rázd össze.

Hőfokra figyelni kell, én bojlerből töltök vizet, már rutinból kikeverek 24 c.fokos vizet, ahogy előttem írták, rövid idő múlva mehet az akváriumba.


Az akváriumba is lehet tölteni, főleg az indítás utáni 1-2 hónapban, utána már felesleges, a halmozódás miatt nem is ajánlott.

Van egy összetevő a "nátrium acetát" ez van a klórra, a többi összetevő pl: metilénkék, kálium szorbát, tiszta szesz, b vitamin, etilén-diamin-tetraecetsav, mind valami célirányos küldetéssel van a vizelőkészítőben, márkája válogatja mi van benne.

Van ami a nehézfémeket stabilizálja, példa növénytápokba is van, van ami csökkenti az ammónia toxikusságát, van ami némileg fertőtlenít, vagy éppen védi a halak kopoltyúit.


Én nem a használati szerint adom, vagyis hetente az előírt dózis az akvárium vízbe is, csak a cserevízbe, néha nyomok 1-2 ml-t az akvárium vízbe.


Baj esetén telibe lehet nyomni a gyári adagot bármikor az akváriumba, nekem is volt pipálás, nem találtam rá okot, minden 100%, érett víz stb bele nyomtam a vízbe 5 ml aquatant, elmúlt a pipálás, valószínű egy kő volt a ludas, de passz.

2015. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kaptatok zöld kezet!
2015. ápr. 15. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!