Ferplast Marex Bluwave szűrővel van valakinek tapasztalata?
Idegenkedek a külsőtől, ez elvinne magában egy nagyobb akváriumot?
Konkrétan a 07-es amit max 300l-re ír, az akvárium meg 180-240 liter között lenne (még csak terv).
Én minden akváriumnál 10 literre 1, sok növénynél 1,2 watt teljesítményt számolok, példa egy 100 literes akváriumot két 6 wattos belső, vagy 1 db 12 watt külső szűrő elvisz.
Bármilyen bevált szűrőkombinációt nézel ez jön ki, vagy egy idő után rá kényszeríti a sikertelenség az akvaristát, hogy pótolja a hiányzó teljesítményt.
200 literre én 20 watt fölötti külsőt tennék, példa tetra ex 1200 sokaknak megoldja, 240-nél már kevés a 22 watt ha elszaporodnak a növények.
Teljesen kizártnak tartom, hogy egy 12 wattos belső megmondaná 200 liter keringését, nekem példa a jbl e700 ilyen, azzal 115 litert szűrők.
Lehet idegenkedsz a külsőktől, de amint meglátod a hatalmas dobozt az akváriumban rögtön megbánod, 1 hét múlva pangani fog a víz, akkor meg pláne mert kelleni fog még belső szűrő.
Tapasztalata nem lesz senkinek, teljesen laikusoknak lehet csak eladni ilyet, aki nincs internet közelbe, vagy nem nézett utána a dolgoknak.
Tájékozottabb akvaristák szemszögéből ez a szűrő az erősen használhatatlan, semmire nem jó kategória.
Ha mégis mellette döntesz alapból széria hibás, mint minden olyan nagyobb szűrő aminek kicsi az előszűrő része, szívóága, hiába nagy, az első szűrőanyag rögtön eltömődik a csatornákban gyorsan közlekedő szennyeződés miatt, majd lehet vinni 1 hét után takarítani.
Példa egy külső szűrőnél lassan emelkedik a vödörben a víz, lassú a vízoszlop emelkedés, egyenletesen oszlik el a szennyeződés, ezért bír ki egy jól méretezett 5-6 hónapot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!