Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halbetegség? Mi lehet a gond?...

Halbetegség? Mi lehet a gond? 100 literes akvárium, sok növény, heti vízcsere stb Balck molly, neonhalak, xipho, guppi Betegség a blacmollyin és a xiphon jelentkezik. 30 hal van az akváriumba összesen

Figyelt kérdés

Pár hal az akváriumba nem bír enni beszórom nekik a kaját és enni akar de nem bírja kinyitni a száját ,ezáltal nem is tud enni

Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet a gond?



2015. márc. 7. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy 3,3 liter víz egy halra kevés. A halak nem szeretik a vízcserét, mert akkor az egész környezeti feltétel alapvetően megváltozik. Jóval kevesebb hal, a bomlástermékeket megfelelően eltávolító szűrő mellett csak a "természetes" elhullásra kell számítani.
2015. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a heti vízcsere az beletartozik a biologiai szűrésbe,mivel az nitrátot meg az amoniát így biztos szint alatt lehet tartani és a heti vízcsere kb 25 -30 liter víz
2015. márc. 7. 13:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy rosszul gondolom
2015. márc. 7. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Viszont nagyon túl vagy telepítve. Erős szűrés mellett is sok hal. Milyen a szűrőd?
2015. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Intenzív haltartási technológiával köbméterenként akár két mázsa halat is nevelnek, igaz, intenzív vízcsere mellett, persze ez már halgyártás, nem pedig díszakvárium. De elvileg szobai körülmények között is építhető akvapónia, ahol a halak bomlástermékeit növények és bacik vonják ki a vízből és hasznosítják a maguk számára, azaz ezzel a módszerrel több halat lehet adott űrtartalmú akváriumban tartani, mint egyébként, és a vízcsere sem szükséges, csak az elpárolgott víz pótlása. A 30 xifó méretű halat simán elbírná, még többet is.


[link]

[link]

[link]

2015. márc. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nemtudom a szűrő pontos típusát de nem valami nagy

Belső szűrő és elvileg biológiai szűrés ,mivel hogy növények is vannak elég sok,és az aktív szenes szűrés elvenné a tápanyagot ..

2015. márc. 8. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok növénynél figyelni kell, hogy fejlődjenek is, a bomló növények épp annyira terhelik a vizet mint a túltelepítés, tehát nem elég a növényzet, fejlődnie is kell.


A szűrőnek összetett feladata van, begyűjti a mulmot, táptalajt nyújt a baktériumoknak, kiegyenlíti a gázokat.

Sokszor az a gond, hogy a 3 funkciót egyszerre nem tudja el látni, egy alul méretezett szűrő hamar berakodik, ilyenkor takarítani kell, a tisztításnál sérül a baktérium állomány, főként a nitritszint emelkedik, mivel a nitritet lebontó baktériumok lassabban szaporodnak, duplázódnak.

Az sem megoldás, hogy a szűrő ritkán van takarítva, lehet, de lássa el a gázok kiegyenlítését, este minden oxigént fogyaszt még a növények is, napközben vegyes a dolog.

A biológiai szűrés is alapból aerob folyamat, kell hozzá a megfelelő keringés, oxigén beoldás.


Röviden, ha saját megítélésed szerint is kevés a szűrő, sűrűn, példa hetente kell tisztítani, sok a növény ami este elveszi az oxigént, esetleg régebbi az akva, akkor én itt keresném a hibát.


Általában a szűrést 1-1.2watt/10 literrel lehet megoldani, belsőből a 10 watt felettiek hangosak, ezért javasolják inkább a 10-13 wattos, 700-900 liter/órás külső szűrőket.


Belső szűrőnél fontos a szűrőtólét nagysága, nem a liter/óra lényeges, egy kicsi szivacs gyorsan lefojtja még a legnagyobb szűrőket is, a nagy szivacsban eloszlik a szennyezés.


Én nitritre gyanakodnék, mellé oxigén hiány ami főleg este van, ha csapkodást halassz este az akvárium felől akkor vedd biztosra, hogy az.


A nitrit főként a sűrűn takarított szűrőknél jelentkezik, 30 halnál szerintem, főleg ha van az állományban xipho is sűrűn kell szűrőt tisztítani.

2015. márc. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!