Ha desztillált vízbe teszek kezeletlen erdélyi bányasót (hozzáadott dolgok nélkülit. Az miben különbözik az óceánvíztől?
A legtöbb "tengeri só" szintetikus, azaz úgy állítják össze őket különböző adalékanyagokból.
A Reef christals só például hófehér, kiváló oldhatóság és egyenletes szemcseméret jellemzi, nem olyan koszos mint a konyhasó. Azt olvashatjuk róla, hogy van benne kalcium, makró és mikró elemek, számos nyomelem és vitamin, ezért felesleges bármit is külön hozzáadni. A leírása szerint speciális adalékokat is tartalmaz, hogy segítsen méregteleníti a vízben található nehézfémeket, mint a réz.
Én azért szeretem a Reef christals sót használni, mert több mint 3 éve élnek benne a tengeri halaim, és nincs vele gond. Valóban olyan mint a tengervíz.
Egyszer vettem egy olcsó kínai sót, amin valami kékes tengeri kép is volt rajzolva, de amikor csináltam vele 2 vagy 3 vödör vízcserét, az összes lágykorallom összehúzta magát és lekókadt, majd belilult. Úgy megijedtem, hogy mi történt. Hogy ezek most meg fognak dögleni? Szaladtam a másik boltba venni normális sót, amit szoktam. Ott az eladónő azt mondta, hogy nem szabad olcsó sót venni, mert forgalmaznak olyan sót is, amit az utca sózásra használnak külföldön, átcsomagolják, aztán olcsón árulják tengeri sónak. Volt akinek murénái döglöttek meg emiatt.
Nálam a halaknak nem lett bajuk, mert egy napig sem hagytam őket ázni abban a vízben, hanem azonnal cseréltem vizet a szokásos sóval, amint visszaértem a boltból. Így hamar helyrejöttek a koralljaim is.
A halak szívósabbak úgy látszik, de hát azokon nem látszik semmi, aztán mi van ha megdöglenek egyszer csak. Ezt így nem lehet tudni. Ezek után én többé nem veszek ilyen olcsó gagyi sót. Ha nincs elég pénzem akkor inkább kevesebb vizet cserélek, de azt a szokásos sóval teszem. Még mindig jobban járok úgy.
A sima konyhasót nem próbáltam, nem tudom mi maradna meg benne. Egy kis darab lágykorallon ki lehetne próbálni, hogy kinyílik e benne, de én nem fogom.
Én nem használnék bányászott sót....
A legjobb megoldás az lenne, hogyha a tengervizet lepárló telepeken előállított sót használnál
gyakran használják ezeket a sókat étkezési célra
csak sajnos tényleg nem tudni, hogy a só honnan származni
Első, tudsz erről esetleg részletesebben is beszélni? Mert ugye arra gondolok, ha az adott só semmi más csak tenger/oceán minusz víz, akkor ugye (desztillált) vizzel feltöltve ugyanazt kapnánk vissza.
Na most azt én nemtudom hogy tünik el valahonnan a tenger és hagy hátra sót, nyilván lehet nem ugyanazt kapnánk vissza. De ha nem akkor miért nem, és mi az ami más lesz / hiányozni fog?
Kettes, nem olcsó kínai sóra gondoltam, hanem teljesen kezeletlen erdélyi vagy himalájai sóra. Vajon azok sokban különbözhetnek az általad említett sótól?
Hármas amit te írsz, az is nagyon érdekes. Illetve az összetétel is régóta érdekelt jó így látni. Ilyen telepen lepárolt sóra még nem is gondoltam. Hogy tudnék ennek utána nézni (angol megnevezés?) illetve venni ilyen sót? (Illetve megintcsak vajon különbözik e ez a földben található sótól?)
Én őket néztem ki, számomra ezek megbízhatóan kezeletlen / adalékanyagmentes sónak számítanak, azonban kérlek titeket maradjunk a témánál.
Mert ha abból indulok ki hogy ha az erdélyi sóból pannon őstengert nyerek vissza, akkor az számomra teljesen megfelel. Azonban el tudom képzelni hogy nem teljesen ugyanaz lenne az összetétele. EZ(!) érdekelne elsősorban részletesen. Szivesen kutatnék utána, csak nemtudom merre keressem.
Köszönöm eddigi válaszaitokat!
Szia!
Angol neve marine salt, de ezt bármire rábélyegzik.
Láttam filmeken ilyen telepeket, a gyár udvarán halmokban állat a tengeri só.
A bányászott só összetétele az attól függ, hogy hol bányászták...
Honnan tudnál szerezni lepárolt sót?
Fogalmam sincs...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!