Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta vagy neon?

Tomaszcool kérdése:

Betta vagy neon?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Van egy 60*30*30 54l aksim és már 2 hete brjátatáson van. Lassan elérkezik az idő, hogy elkezdjem a halak telepítését.

eleinte hamis neonokat szerettem volna pár garnélával és pár törpe szívóharcsával, de az utóbbi időben elkezdtek érdekelni a nagyobb testű halak, pontosabban a betták.

Próbálok az aki méretéhez való halakat választani és a lehető legjobb életminőséget biztosítano nekik. Úgy érzem, hogy az első (neonos) csoport zsúfolt lenne és talán kényesebb is, míg a betta az valamivel egyszerűbb témának tűnik.

Ti hogy vélekedtek erről? Megosztanátok a tapasztalaitokot a neonozás és a bettázás terén?

Köszi!



2015. febr. 14. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én inkább bettát tartnék

a neonok szeretnek úszni, nagy úszótér kell

bettának meg ez teljesen jó

egyedül jól érzi magát

2015. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Betta,neonhalnak nagyobb úszótér kellene
2015. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha jó szűrőd van, nem a gyári szett akkor választhatsz törpe gurámit is, azok jópofa érdeklődő csínytevők, én imádtam őket, nem félős halak.

Esetleg a törpe sügerek között van még érdekes hal, én két kakadú himet tartottam 54 literben.

Soknak tetszik a törpe gömbhal, én azt nem tartottam.

Betta az nálam foltos páncélos harcsákkal volt, nekem kicsit unalmas hal, inkább magába egy 30 literesbe jó, 54 literesben elveszik, nem fog nagy élményt okozni.


Neon az nagyobb akváriumba jó és rengeteg legyen belőle, 54 literben nem az igazi, nekem 75 literbe van 10, mozognak de semmi extra, terbe van, hogy egyszer csinálok egy nagyobb akváriumot amibe legalább 50 lesz, nem karakteres halak, nem különböztethetőek meg, én örököltem őket, 20-25 fős létszámmal mutatósak lennének de ahhoz nagyobb üveg kell.

A dániók között érdemes még nézelődni, ha tart a kereskedés fátyolos úszójút az felér a bettával és több is tartható belőle.

2015. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mostanában divat a betta, nálunk nagyon szép zebradániók vannak most, nem kizárt, hogy urjra tartom a fajt.


Ő volt az utolsó példányom: https://www.youtube.com/watch?v=K7oVQ5OwgwQ

2007 ben vettem őket, mozgalmas élénk halak.


Lehet látsz bennük fantáziát.

2015. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Neonhal 20-23°C, betta 28-30°C.
2015. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Válaszokat.

B.Joci a Törpe Gurámi nagyon megtetszett. Jelen állapotban egy pár fog bekerülni akkor az akiba, ha minden feltétel adott. Esetleg melléjük lehet valami algázót betenni, törpe szívóharcsa beférhet?


Küzdök/küzdöttem a víz tetején lévő fehéres vékony hártyával, de nemrég változtattam a "szűrési/keringetési technikán" és úgy látom, hogy kezd megoldódni a helyzet.

Egy Aqual Fan 1 plus van az akiban alsó műanyag doboz nélkül + perlonvatta körülötte a jobb szűrés végett. Esetleg elég lehet?


Köszönöm még egyszer! :)

2015. febr. 14. 18:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2 db 54 literes szettem, aquael fan1 szűrte őket, nem igazán működött, küzdöttem az algával, koszos volt a talaj is.

Szerintem gurámikhoz kevés, két szűrővel viszont tudnád szűrni szépen.


Algázónak a legjobbak a növények és a kevés hal, attól jobb algázó nincs.


Pár darab oto még elférne, arra számíts, hogy a törpe gurámik belesek, és terhelik a vizet, ezért utaltam az elején a jobb szűrésre.


Én a mai napig azért a fan1-et tartom a legcsendesebb szűrőnek, jelenleg is szűrők 2 szűrővel egy 54 literest, a tera ex 400 hozzájuk képest traktor, pedig annak sincs nagy hangja.


Kedvencem a resun:D : https://www.youtube.com/watch?v=dTlJMN0A2A0 egy kicsi 400l/h órás szűrő fel tudja kelteni a szomszédokat is:))

2015. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.


Erősen elgondolkozok ezen a szűrős dolgon, mert már több helyről is kaptam, hogy nem elég a Fan1, de ahogy te is írtad elég halknak tűnik, legalábbis nekem, mint kezdőnek. Esetleg később beruházok egy újra, de egyelőre most a plusz világításba tettem pénzt. Ahogy elnézem ezt a Fant elég sokat elvesz helyileg az akváriumból, főleg ha 2 lenne benne, nem igazán lenne esztétikus, ezért egy külsőben gondolkoznék, de abban 0 tapasztalatom/tudásom van (egyelőre).


A Törpe Gurámi megtetszett így képek alapján, de meglesem még akvarisztikában is, de szerintem még inkább rá fogok kattanni. Ha rá kerül a választás, akkor viszont nem úszom meg a jobb szűrés kialakítását. Már lassan ott tartok, hogy guppyt teszek bele, mert elsőként a neon jött be, de nem elég hosszú az aki, aztán hamis/zöld neon, de gyanúsan nekik sem lenne "tökéletes" az aki, majd most a gurámi. :D

2015. febr. 14. 20:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam a zebra dániót, nem mindenhol vannak fátyolos úszójú egyedek, ha van a boltban akkor vess rájuk egy pillantást, sok színváltozat van.


Fan 1 az nagyon kevés halhoz lenne elég, kell a 320L/óra teljesítmény 70%-a az 54 literes akvárium vizének forgatására, tehát csak 30% tömődhet, az meg 1 hét egy frissen takarított szűrőnél, halakkal.

Jön a csavar, ha hetente kell takarítani akkor hetente sérted a szivacsban lévő bacik állományát az pedig nem jó, ammónia többletet okoz, plusz minden héten opálos a vized takarítás után.


Én félre mondtam, 75 literest szűrők jelenleg 2 db fan 1 szűrővel, neonok, garnélák, csigák: [link]


Havonta tisztítom az egyik szűrőt a másikat a következő hónapban, 75 literes de csak 35 liter víz van benne, kb mint egy 54 literesben.

2015. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Erre még aludnom kell párat, fel kell dolgoznom az infókat, mérlegelnem kell, utána kell járnom pár dolognak. Mondjuk időm még bőven van. :)


Két módon tudom elképzelni jelenleg az akváriumomat. Az első elgondolásomban gazdag növényvilágban apróbb (nano)halakat, garnélákat szerettem volna összehozni, ami egy aprócska kis jól működő/nyüzsgő szelete a természetnek. Ez az elmúlt pár napban kissé homályosabbá vált, helyette a második, kevés "nagyobb" halas, szintén gazdag növényvilágos akvárium képe kezdett kialakulni bennem. Amit biztosan nem szeretnék, az egy zsúfolt akvárium, szeretnék egy "könnyen" fenntartható egyensúlyt kialakítani. Ha ránézek az aksira akkor azt lássam, hogy a benne lévő halak jól érzik magukat.

Ezt szerintem csak 1 bettával és pár törpe szívóharcsával lehetne kivitelezni, úgy hogy az az én ízlésemhez legyen szabva. A gurámi párnak, mivel nagyobb szűrő kellene, kínozni nem szeretném őket, így az valószínűleg ugrott.

2015. febr. 14. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!