55 literes akváriumhoz co2 rendszer?
Bocsi, hogy nem válaszolok rendesen a kérdésedre, de csak a saját véleményemmel szolgálhatok.
Szerintem csak akkor kezdj bele, ha nagyon magas színvonalú akváriumot akarsz különleges növényekkel. Nagyon drága... Megpróbálhatod az élesztős módszert, de ez nem minden esetben válik be... Nekem még nem volt, az 50 literes akváriumomban bizonyos növények maradnak csak meg, de nem biztos, hogy a CO2 hiány az oka.
Ezen az oldalon rengeteg hasznos információt találsz: [link]
Vannak sikeres kombinációk amik nekem vagy más akvaristáknak bejöttek.
55 liter, 15 watt fény fény terelőzve, ez a legolcsóbb, kevés hallal, 1 darab belső szűrővel, árnyéktűrő növényzettel.
55 liter 2x15 watt t8 nappali fénycsővel, ehhez 2db belső szűrő kell, kiegészítő tápozással működhet (profito)
55 liter 1x15 watt nappali+1x15watt jobb növényes cső (akár sylvania grolux) külső szűrővel carbo adagolással.
55 liter, 2x24 watt t5 fény, külső szűrő, co2 rendszer, micro macro tápozás, lágyított víz, táptalaj, rendszeres ph mérés, vízkeménység mérés.
Ha co2 adagoláson gondolkodsz tudni kell, hogy az savas kémhatású vizet eredményez ami nem kedvez a halak ürülékét lebontó baktériumoknak, 7 ph fölött ammónia van amit a baktériumok nitráttá alakítanak, 7 ph alatt ammónium amit felvesznek a növények.
Az a legszerencsétlenebb dolog ha valaki ingáztatja a ph értéket, beindítod a co2 gázt a ph lemegy, elzárod akkor felmegy, vele együtt az ammónia is ami méreg a halaknak, plusz algásodást okoz.
Fentiből röviden, kell egy R.O vagy ioncserélt viz, ennek a ph értéke 5 a bele oldódott légköri co2 miatt, kevered csapvízzel igy lesz ph 7 azaz semleges.
A semleges ph7 vízbe beoldod a co2 gázt, bakrács vagy nagynyomású rendszerrel, méred a ph értéket 6,5 már jó, annyi gáz kell, hogy ne legyen alacsonyabb.
Kell macro táp amibe van nitrát és foszfor, az olcsó tápokba nincs, erős, stabil áramlású külső szűrő, ezt nem részletezem mert hosszú lenne.
Tehát a co2 nem csak abból áll, hogy kotyvasztasz egy zselatinos cuccot és bele engeded a gázt a vízbe, lehet de nem szokott megfelelő eredményt hozni plusz lehetnek negatív hatásai is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!