Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szabad aranyhal...

Miért nem szabad aranyhal mellé más fajta halat tenni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Többek között: Az aranyhal hidegvízi hal, a többi akváriumi faj trópusi.
2010. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Én egyszer piócát tettem az aranyhal mellé, és szegénykémnek kiszippantotta a szemét. Piócát soha többé!!
2010. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

második: jesszus :D:D

igen sajnos sokszor lehet találkozni a fajtársítás eme elrettendő példájával: hidegvízit melegvízi hallal egy akváriumban tartanak. borzalmas. az aranyhal akvárium csak aranyhalaknak van, ne rakj bele guppit, vagy ilyeneket. esetleg más hidegvízi fajt rakhatsz bele, ha az aranyhal megtűri, vagy fordítva

2010. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztem lehet. A fátyolfarkú a melegebb vizet szereti, és vannak olyan halak amik a 22-24 fokos vízet szeretik. Algaevők pl. nálam vannak mellettük. Az apró halakat megeheteik, az agresszívebbek meg megtéphetik az úszóikat. Ezen keretek közt gondolkozz.
2010. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
de lehet! nekem is úgyvan 2 aranyhal zebradánió márna,guppi és semmi bajuk egymással
2010. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. febr. 10. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:

> nekem is úgyvan 2 aranyhal zebradánió márna,guppi és semmi bajuk egymással


Ez csak dolog, de honnan tudod, hogy az aranyhal jól érzi magát? :)

- Az aranyhal az ezüstkárász rokona, ergó hidegvízi hal, a kerti tóban a helye, ez az igaán neki való világ

- Az aranyhal rettenetes módon szennyezi az akvárium vizét. Ha mindenképpen ragaszkodsz az akváriumi tartásához, minimum 200 literesben tartsd, erősen szűrd a vizet, ne engedd, hogy 20-22 fok fölé menjen a hőmérséklete

2010. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!