Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalról minden?

Neonhalról minden?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék belevágni egy kis "neonhalazásba". (Tudom azt mondanátok, hogy nem kezdőnek való feladat, de más halfajok nálam sikeresen élnek, szaporodnak)Akinek van egy kis ideje kérem írja le mit tud róla:

Mekkora akvárium? (mondjuk 4 hal- 4 hal fajonként- vagy az szerintetek túl kevés, mert nem akarok túl nagy akváriumot, nálam eddig egy kb. 25 literes van)

Milyen vízminőség (ha lehet írja le, hogyan lehet olyat csinálni,mert kémia számomra nuku)?

Lehet-e, hogy vörös- vagy kékneont tartok együtt hamisneonnal?

Mivel etessem őket?

A kicsiknek a kisakváriumba lehet- e aljzat avagy sem?Ha igen akkor milyen?

Hányadik napon kezdjem el etetni a kicsiket és mivel?

és ilyesmik akik fontosak

(kérlek linkeket ne küldjetek, mert sok helyen utánaolvastam és a ti tapasztalataitokra vagyok kíványcsi)


előre is köszi!!!



2015. jan. 23. 11:55
 1/7 A kérdező kommentje:

És ezt elfelejtettem:

Sok helyen azt írják, hogy a kishalak vizát szűrni kell--de a szűrő nem szívja be őket???

2015. jan. 23. 12:02
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értem teljesen ,h most 25 literbe tartani akarod őket vagy szaporítani. Tartásukhoz legalább 60-70 literes medence kell, inkább nagyobb. És legalább 10 egyedet kell tartani, 4 neon az semmi.
2015. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy most egy 25 literes akváriumom van és én gyerek vagyok és nem biztos hogy tarthatok nagy (50 literes) akváriumot
2015. jan. 23. 12:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy akvárium nem lesz elég a szaporításukhoz. Szivacs szűrőkkel szoktak szűrni szaporító medencébe, azok nem szívják be a kicsiket.
2015. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem fekete neonjaim vannak, és tapasztalatból mondom, hogy nekik még egy 60 cm hosszú akvárium is kicsi (legyen az 54 vagy akár 72 literes). Minimum 70 cm hosszú kell neki ahhoz, hogy a raj rendesen tudjon úszni.

(Tartottam egy rövid ideig őket egy 60 cm hosszú akváriumban, de az új akváriumban (75 cm hosszú) egészen máshogy viselkednek, mint a rövidebben. Ég és föld a különbség)

Én is a kis akváriumokat szeretem, ezért én is méretre csináltattam nekik üveget. Ha nagyon minimumban gondolkodsz, akkor csináltathatnál egy 70 hosszú, 20 széles és 30 magas akváriumot, az csak 42 liter (az üveg így kb. 4000 forint), abban lesz kb. 35 liter vized, abban tarthatsz 8-10 neont. (Nekem ennél egy kicsit nagyobb van)

A különböző neonok közös rajba rendeződnek, ezért lényegében nem számít, hogy ez a 8-10 darab hány féle neonból tevődik össze.

Ezzel nem leszek "népszerű", de én sima csapvízben tartom őket, bár "hivatalosan" a lágy vizet szeretik. Ilyet úgy készíthetsz, hogy megméred egy teszttel a csapvizetek keménységét és kiszámolod, hogy mennyi ioncserélt vizet kell adnod hozzá, hogy a kívánt keménységű legyen (ioncserélt vizet pl. hipermarketekben is kapsz, annak a keménysége 0) De ha egyszer elkezded lágyítani a vizet, akkor mindig ugyanolyanra kell beállítanod a keveréket, mert az ingadozás nem tesz túl jót nekik.

Én nem adok nekik speciális táplálékot, csak "általános" díszhaltápot (van 2-3 fajta, amit szoktam venni, azokat cserélgetem néha a változatosság kedvéért).

Szaporulatom nincs, (nem is tervezek) így a neonok ivadékaival még nincs tapasztalatom. Amennyire tudom, a szaporodásukhoz lágy vízben kellene tartani őket, de hetente csak egy-két keménységi fokot szabadna a vizet lágyítani, hogy hozzászokjanak a változáshoz.

2015. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz: a raj sose legyen kisebb, mint 6 db, de jobb a nyolc, és az igazán ideális a 10 vagy több (de ahogy írtam, a különböző rokon fajok közös rajba állnak).
2015. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindent
2015. jan. 23. 21:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!