Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kapok egy 5000 literes akváriu...

Kapok egy 5000 literes akváriumot igen 5000 nem irtam el szerintetek milyen halakat rakhatok bele? én elsőnek neonokra gondoltam utána pedig valamilyen gyönyörű rajra

Figyelt kérdés
neonból hány darabot rakhatnék bele

2014. szept. 26. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát a neonhal az elég kicsi lenne egy ilyen akváriumhoz. Macerás lenne feltölteni velük az egészet. Szerintem nagyobb halakban gondolkodj.
2014. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
es milyenekbe és mennyit
2014. szept. 26. 17:56
 3/16 Dioxyde ***** válasza:
5000 liter az szép:D milyen szűrés lesz benne?
2014. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
hát neont is rakhatsz de nagyon sok kellene és nagyon drága is lenne még ha darabja csak 10-20 ft is lenne :) szerintem 10 centinél ne legyenek nagyobb csapathalaid azért, de ekkorába rakhatsz pl aljzatra corydoras fajokat, mondjuk ezek 5-7 centisre nőnk meg, rakhatsz belőle bőven és csapatosak, diszhal.infot nézegesd meg , és youtube on 500-5000 ig akváriumokat hogy kik miket tartanak de ekkorában kilós halakat szoktak, amik mondjuk számomra annyira nem vonzók, de a hal legyen az utolsó, elöbb rendezd be, egy ekkorát is be lehet gyönyörűen rendezni hiszen nem mind1 hogy egy darabja az amasonasnak vana szobádban vagy egy üvegmedence amiben halak vannak :D
2014. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azta szép nagy akváriúm

10 vítorláshal

5 gyöngy,arany,kék,stb kurámi

30 ékfoltos razbóra

5 torokátum harcsa

20 vebra dánió

Hát ezeket tenném én de lejetne 200 neont is.vagy 100 szumátrai díszmárna

Őket csak a saját fajtájával lehet tartani mert minden más fajjal agresszív.

2014. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hát az abba való szűrő nagyon drága ezért veszünk bele 3 at az szerintetek baj ha ideglenesen 3 szűrő lesz kb 2-3 hónapig?? mert utána kapok egy óriás teljesítményűt
2014. szept. 26. 19:51
 7/16 Dioxyde ***** válasza:
milyet ?mert pl három belsőt veszel hozzá szart se ér ehhez külsőt kell venned és nem is egyet vagy otthon össze rakni egy nagy szűrő akváriumot hozzá.
2014. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Számomra kicsit nehezen hihető ez a kérdés.


5000 literes akváriumot nem lehet kapni, csináltatni kell.


1 m2 híján egy teljes síküveg tábla kell (6m x 3m) aminek súlya példa 20-as (2x10mm ragasztott) biztonsági üvegnél 50kg/m2 vagyis az üres akvárium 850 kg, szinte lehetetlen a szállítás, a helyszínen kell összeragasztani. 28.000-35.000 ft kb négyzetmétere, sok múlik menyiért ragasztják össze a két üveget, példa 500x100x100-as akva 17m2 kell.


Átlag egy akváriumnál az üveg a legolcsóbb, ez egy adott méretig igaz, 5000 liternél már az üveg a legdrágább.


Tavi szűrőben kell gondolkodni, világításnak fém-halogén, ha 5 méter az akva akkor méterenként legalább 1 x 150 wattos fényforrás, 10-12000ft egy jobb izzó, nem kizárt hogy villamosságiban a töredékéért van, az armatura már nehéz ügy.


A hagyományos bútorokat én elfelejteném, jobb megoldás egy tégla+vasbeton alapzat.


Probléma még az egyenletlen talapzat, pontosan kell szintezni, példa a bal hátsó és jobb első sarok közötti 2-3 cm diferenciánál már nagyon feszülnek a ragasztások.


Ha valós a kérdés akkor nagy odafigyelést igényel ez a manőver.


Ma már nem akkora kunszt egy milliós lakásdekoráció, barátom most vett ennyiért 1db hangfalat, mondjuk én traktort vettem a feleségem meg flabélos gépet, a gyerekek megkapnak mindent.


kb 4500 liter víz nem kevés, ha nem akarsz idegeskedni példa a hálóban este mikor csap álmodban agyon a front üveg akkor én ezt profikra bíznám.


Példa ez korrektül meg lett csinálva: [link]


"3db 12mmes üveg egymásra laminálva" a front üveg.

2014. szept. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"5000 literes akváriumot nem lehet kapni, csináltatni kell. "


Mint ahogy ekkorához való szűrőt se igazán lehet kapni, azt is csináltatni kell.


Tó szűrővel az a gond, hogy a gyáriak a tavak telepítettségéhez vannak kalibrálva, egy akváriumban meg általában több a hal.


Ami az állványt, és a vetemedés okozta feszültséget illeti, az ilyenekhez szerintem a legpraktikusabb a zártszelvényből hegesztetett állvány, 70-80 cm-enként 1 pár lábbal, és mindegyiket állíthatóra megcsinálni.

Ez kb 8-10 pár láb.

Így használható "szekrénysor" lesz az akvárium alatt, csak igényesen kell burkolni.


Ami a halakat illeti, a neon az már eleve egy gyönyörű raj. Ha neont mindenképpen akarsz, akkor abból szerintem minimum 200-300 db-ot.

Ha teszel melléjük valami nagyobb ragadozót, pl vitorlások illenek melléjük, akkor szépen együtt mozog az egész neon "felhő".


De ha nekem lenne ilyenem, biztos, hogy afrikáznék benne, sügérekkel, Synodontis harcsákkal.

2014. szept. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

a szüleim csináltassák én kapom és van külsö,belsö szûrõm is anya csináltassa de én kapom ezér irtam ki így

!!

2014. szept. 27. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!