Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik előnyösebb: talajszűrő...

Melyik előnyösebb: talajszűrő vagy a vízszűrő, vagy esetleg mindakettő?

Figyelt kérdés
Most van az akváriumomban egy vízszűrő, a víz kristálytiszta,de a kis kövek tele vannak halsza*ral. Nem tudom, hogy talajszűrőt vegyek még bele, vagy mindkettő mennyen eggyüt? Ja és még arra vagyok kíváncsi, hogy tudjátok van ez a homok akváriumokban, ehhez szoktak javasolni talajszűrőt ez, hogy van hogy nem szívja föl a talajszűrő a homokot?
2010. jan. 5. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Fel kell szívni a talajról a koszt egy aljzattisztítóval. Nem kell megvenni a boltban több ezerért, te is készíthetsz sajátot, és egyáltalán nem rosszabb, mint amit a boltban lehet kapni! :)


Találtam neked egy képet egy akváriumos fórumon róla: [link]

2010. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az elöttem szólónak,én egy teljesen egyenes vizespalackot találtam bolltvan, barkácsoltam egy kicsit,pont ugyan olyan lett mint a Sera vagy más gyártónak az aljzatporszívója.Nagyon jól működik. slagcső,félliteres üveg,és én a növényeknek amit adnak a szállitáshoz,ilyen kosár

annak levágom az aljéát, és oldalrol levágom 1 helyen az aljáig,és igy betehetem a flakon szájába és pont beszorul a cső...Ha akarod leszedheted,ha kel ujra akk viszateszed.Megszünik a sz*r problémád a talajról.Nem kell csak egy szivacsszűrő(persze motoros) és késuz.semmiféle talajszűrő.Azt már nem használják tul sokan...Amugy az odavonzza a cuccot, ugy tudom,nem ugy műkszik mint a rendes szűrő hanem odaszíja a cuccost és azt neked kell eltávolitanod.De ez nem tuti.

2010. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd barkácsolok vmit.:D
2010. jan. 7. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!