Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettának 50W-os vízmelegítő?

Bettának 50W-os vízmelegítő?

Figyelt kérdés
5W-os vízmelegítőt akartam neki venni, de a kereskedésben nem kaptam, viszont van egy 50W-os és azt mondták, hogy mivel autómata hőszabályozós, nem kell aggódni, mert ha eléri a víz azt a 26 fokot, akkor kikapcsol.Akkor elvileg nem kell azon aggódni, hogy szegény Giziből halászlé lesz,ugye? O_o
2010. jan. 4. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Megveheted, de minek költenél rá sokkal többet, ha egy 5 wattos is elég lenne?


Nézz szét más kereskedésekben, és vegyél egy 5 wattosat. 1000 forintból megúszod. Nem szabad hagyni, hogy rád sózzanak bármit is a kereskedők...

2010. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez az 50W-os adott volt, azért gondoltam, hogy ha ez is megfelel neki, akkor nem veszek másikat. Köszi a választ!
2010. jan. 4. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Megfelel ,de többet fog fogyasztani!Nem nagy összeg kb havi 500 forint plusz,de 2 havi többletből már tudnál venni egy 1000 forintos 5 wattos melegítőt:)
2010. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az számit hány literes az aki,viszont a hőszabályzósnál,a watt és a termosztát működése azért fontos mert 50w 50liter vizet a beállitott fokon kapcsol ki,de ez 10 literes akiban én 23fokra állitottam az 50wost azthiszem és ugy 27fok letta bettának.mostmár a garnéláknak. Ugyhogy kisérletezd ki hány fokra llitva éri el a kivánt hőfokot.Vegyél hőmérőt.
2010. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem mondom, hogy gyakori eset, de nálam már előfordult, hogy jó pár év használat után, elromlott a hőfokszabályozó és folyamatosan fűtött a betét.Ha ez egy kis medencében történt volna,akkor megölte volna a halakat.Ne használj olyan fűtést, ami 30 fok főlé emelheti, folyamatos üzemben, az akvárium vízét, akkor sem tanácsos, ha automata hőfokszabályozós.
2010. jan. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma veszek hőmérőt.26 fokra van állítva, 7L-es az aksi.Hozzáértő állította be a kereskedésben.Hamar felmelegíti, úgy vettem észre, és sokáig tartja a hőmérsékletet.Eddig nem volt a bettának fűtése, de most tegnap óta határozottan élénkebb :)
2010. jan. 5. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!