Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól nevelem a guppijaim?

Jól nevelem a guppijaim?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam 4 guppit. Az állatkereskedésben azt ajánlták hogy a vizét forraljam fel és hagyjam állni pár napig[így is teszem]. Levegőztetőt nem ajánlott hanem valami oxigén cseppet. A tisztításra víztisztítót ajánlott de abból is csepp formában. Sajnos későn mentem vissza víztisztítóért[elfogyott] ezért azt ajánlotta hogy vigyek még oxigén cseppet és sűrvebben cseréljem a vizet. Lámpát sem ajánlott.Ja és a halak úgy vannak hogy 3 fiú 1 lány. Kérdésem jól tartom e őket [mindent amit ajánlott betartom] és hogy ez a 3 fiú 1 lány felállásból lehet e kis guppi?? Előre is köszönöm!!
2009. dec. 28. 23:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia, kedves kérdező!


Kérlek ne kezeld így a halakat, hogy ez ilyen igénytelen, az meg olyan igénytelen.

Minden egyes hallal törődni kell, nem csak behajítani az akváriumot egy sötét sarokba.


Még én sem hallottam ezekről a cseppekről. Leírnád ezeknek a neveit?


Én nem levegőztetőt, hanem inkább egy kisebb fajta levegőztetéssel egybekötött vízszűrőt ajánlanék. 2-3e Ft-ból meg tudod venni, nem kell a legmárkásabb. Ez a szerkezet beszívja a koszos vizet, ami áthalad egy szűrőrétegen keresztül (általában szivacs), majd az egy csövön keresztül beszívott levegővel keveredik és visszajut a tiszta vízzel együtt az akváriumba.

Aztán vehetnél nekik egy fűtőszálat is, mivel a guppik trópusi-édesvízi és nem hidegvízi-édesvízi fajok, mint az aranyhalak. Egy nem hőszabályzós, 1000 Ft környéki fűtő megtenné neked.


Illetve...

Van aljzat az akváriumban? Aljzattal nem csak esztétikusabbá tudnád tenni az akváriumot , hanem a sok halürülék nem látszódna az akvárium alján.

Növények vannak? Mert azoknak elkelne a világítás. Nem utolsó sorban az ivadékok is el tudnának bújni nagyrészt a növények levelei között.


Végszónak azt tudom még mondani, hogy algaevő és hasonló halakkal nem tudod kiváltani az akvárium takarítását és tisztán tartását!

És egyik hal sem igénytelen, maximum nem igényel különleges életfeltételeket egy akvarista számára.

2009. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Rendeb köszönöm igénytelen hal szó alatt én is ugyan ezt értetem. Igen van kavics az alján sajnos növényzet az mű tehát nem élő növény.
2009. dec. 29. 12:02
 13/16 A kérdező kommentje:
Bocs megint lehagytam a kérdést hogy ilyen szűrő levegőztetőről tudnál nekem adni egy linket mert nem ismerem
2009. dec. 29. 12:08
 14/16 anonim ***** válasza:

Parancsolj,


[link]


Egy ilyen neked tökéletesen megfelel.

Egyébként írd be a Google-be, hogy "akvárium webáruház" és tudsz nézelődni, válogatni. Mindig tartsd szem előtt, hogy hány literes akváriumhoz tervezték.


Sok sikert!

2009. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Még annyit hogy mint már írtam karácsonyra kaptam a halakat kb mikorra várható az első kis guppi adag :) csak egy tipp kellene mert akkor ugy intézkednék :) Előre is kösz!
2009. dec. 29. 17:12
 16/16 Doruss ***** válasza:
Az, hogy kell-e fűtő/melegítő a halaknak, az attól függ. a guppik 20-26 fokos vízben érzik jól magukat, de én pl. nem használok fűtőt, mert anélkül is elég meleg a víz. Pár hétig mérd rendszeresen a víz hőmérskletét, akkor eldöntheted, hogy kell-e fűtő
2010. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!