Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól nevelem a guppijaim?

Jól nevelem a guppijaim?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam 4 guppit. Az állatkereskedésben azt ajánlták hogy a vizét forraljam fel és hagyjam állni pár napig[így is teszem]. Levegőztetőt nem ajánlott hanem valami oxigén cseppet. A tisztításra víztisztítót ajánlott de abból is csepp formában. Sajnos későn mentem vissza víztisztítóért[elfogyott] ezért azt ajánlotta hogy vigyek még oxigén cseppet és sűrvebben cseréljem a vizet. Lámpát sem ajánlott.Ja és a halak úgy vannak hogy 3 fiú 1 lány. Kérdésem jól tartom e őket [mindent amit ajánlott betartom] és hogy ez a 3 fiú 1 lány felállásból lehet e kis guppi?? Előre is köszönöm!!
2009. dec. 28. 23:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Én ilyen cseppekről még nem hallottam...hmmm...

Az lenne a legjobb ha vennél levegőztetőt,vízmelegítőt és az akvárium tisztítása az mérettöl is függ de ha koszos azt Úgyis látod. Egyébként meg tök fölösleges felforralni a vizet!!!

Sok a fiú hal!!! Már akkor is rengeted kis guppi lesz ha egy fiú van egy lánnyal! Nagyon gyorsan szaporodnak . Vegyél melléjük még1 lányt! Mert ha csak 1 marad akkor szegényt nagyon kicsinálják a fiúk! Nekem is votak és tapasztaltam.

A kisguppikat ahogy melátod vedd ki és tedd külön vízbe (nem kell akvárium legyen csak egy nagyobb dunsztos üveg vagy amiben jól elférnek és nincs teteje!) ahogy nőnek a kicsik úgy azért a helyüket is váltsd nagyobbra.Amint elérik az 1-1és fél cm-t már berakhatod őket a nagy halak közé

:D

2009. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
azért kell kivenni őket mert a nagyok kajának nézik és megeszik őket
2009. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Igen cseppeket ajánlott am a halk nem nagyok a nőstény talán 5 cm nem nagyobb. A szűrőt meg még most nem szeretnék venni mert megnézem majd hogy működik ez a víztisztító csepp. Ha veszek még1 lányt akkor rendbe lesznek? vagy még várhat egy kicsit mert úgy gondoltam megjönne az első kis guppi adag :) akkor vennék egy külön akváriumot nagyobbat és azokat már abba nevelném természetesen abba raknék szűrőt. Jaj még 1 kérdés fűtő muszáj nekik? Vagy melyik fontosabb fűtő szűrő ? Előre is kösz
2009. dec. 29. 00:20
 4/16 anonim ***** válasza:

1.válaszoló vagyok!

ha csak guppikat akarsz tartani akkor a melegítő nem olyan fontos , mert ezek a halak nagyon jól bírják,nem kényesek.De ha akarsz más fajtát is melléjük akkor vedd figyelembe h azok a halak milyen meleg vízben érzik jól magukat.Próbálj olyat mi a guppival ugyanolyat szeret.

Azért gondoltam h vegyél még 1 lányt mert a fiu guppik nagyon "nyomulnak" és nehogy baja legyen a lánynak, bár nem jellemző.Ahogy gondolod :D

2009. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
jah , és szűrő az tényleg kéne
2009. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak guppikat szeretnék tartani és mint már mondtam a lány nem sokáig lenne egyedül :D ÉS akk a szűrőt és a levegőztetőt mindenféleképpen ajánlod? Nem nagy akvárium kb 20-25 literes.
2009. dec. 29. 00:28
 7/16 anonim válasza:
Kell szűrő és levegőztető, különben nagyon hamar algás lesz a víz, büdös stb. ami a halaknak sem túl jó + kell nekik az oxigén. Amúgy jó ötlet házmester halat venni melléjük, segít a "takarításban".
2009. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Anno nekem is voltak guppijaim..,úgy szaporodtak mint a nyulak:D Tényleg figyelj szülésnél,mert láttam,hogy kergetik a nagyok a kicsiket,nem győztem kapkodni...!:)Mondjuk nekem jóval több volt,4-et még korában tudsz tartani;)Jó halazást!
2009. dec. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket De télleg ilyen gyorsan szaporodnak mondtátok hogy igen de még csak most kaptam és a nőstényi max 5cm a hímek ettől kisebbek. A nőstény amúgy sem járkál a hímek közt és ez fordítva is igaz. Ez baj lehet?
2009. dec. 29. 00:49
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja még anyi hogy a házmesterhal az olyan igénytelen mint a guppi?
2009. dec. 29. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!