Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 13 halam van 50 literes...

13 halam van 50 literes akváriumban. Ez túl sok vagy még mehet bele hal?

Figyelt kérdés
Szifók, molli, guppik, zebradánió, pllattik és egy páncélos harcsa van benne.
2009. dec. 26. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nem sok, még rakhatsz be neonokat.

Nagyon jól mutatnának a többi hallal, nem is bántják egymást. Kb. 8 neon még belefér szerintem.

Vitorláshalat semmiképpen ne tegyél már be. :-)

2009. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
53%
Nem sok de ne nagyon rakj bele többet.Még algaevő meg páncélos mehet bele ha muszály.
2009. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ne tegyél bele többet,Így pont elég.A guppykkal is számolni kell,hogy szaporodnak,de a mollinál is ugyan ez van,És a többi elevenszülőnél is...Semmiképpen sem tennék bele többet.Nekem 19hal van több mint dupla ennyi literben,és Szeintem még így is sok(nálam).
2009. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Talán még sok is egy kicsit.

Úgy számolj, hogy 1 halra jusson körülbelül 5 liter víz.

2009. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem azt ajánlották az 50 literes akváriumomhoz, hogy ha a halak hosszát összeadom, ne haladja meg az 50 cm-t.
2009. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez azon a számításon alapul,amit elöttem írtak,hogy egy cm-re 1 liter jusson.tehát 25liter kell 5 neonhalnak,bár csapathalak kisebb helyen is elférnek,de inkább ezt tartsuk szemelött(5cm egy akifejlett neon)
2009. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismét egyes vagyok.

Szóval tehetsz bele még, mivel 1 liter víz/1 hallal kell számolni.

A xiphok, mollik, guppik ugyan elevenszülők - sőt a xiphok ivart is váltanak egy idő után - de ha bent szülnek az akváriumban, akkor nem kell túl nagy szaporulattal számolni - csak az erősebbek, ügyesebbek élik meg a felnőttkort.

Én a helyedben - mint azt korábban írtam - neonokat tennék be. Kis helyet foglalnak, együtt mozognak, szép akváriumot tudsz létrehozni. :-)

2009. dec. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem hinném hogy 1 cm-esek a guppik.1 liter 1 hal?10 literbe kalapáccsal préseled be azt a 10 halat?

Mi ez?Élőhal vásár a bevásárlóközpontba?Karácsony már elmúlt.Többet ne tegyél bele,és ha csak 1-2 éli mindig tul akkor is tbben lesznek,ugyan ugy elszaporodnak csak nem egy hónap alatt hanem 3...

2009. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
még nyugodtan rakhatsz is bele akár :D
2009. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom sok okos akvarista válaszolt neked.

Tehát: 50 literes akváriumba 20 hal nem lenne sok, még 25 halig is elmehetsz, mivel a halaid nem nagyok.

Sok sikert!

2009. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!