Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppinak (poecilia reticulat...

A guppinak (poecilia reticulata) kb. hány literes akvárium kell?

Figyelt kérdés

nagyon szeretnék guppit tartani,mert már régóta ismerem.

azt is tudom,hogy muszály levegőztető neki,mert ha nincs,az végzetes lehet.előre is köszi a válaszokat!


2009. dec. 26. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kezdő haltartó koromban - kb. 25 éve - én is guppikkal kezdtem.

Akkor egy 5 literes akváriumban tartottam 6 guppit.

Mivel nagyon gyorsan szaporodnak, a mamák elevenszülők, így seperc alatt kicsi lett az akvárium.

Én amondó vagyok, hogy a halak számától függően válaszd meg az akvárium méretét, halanként egy liternyi hellyel számolva.

Ha pedig jön a "szaporulat", és meg akarod menteni a kicsiket, érdemes egy másik akváriumot is fenntartani.

Ha bent hagyod a kicsiket születésük után, akkor úgy, mint a természetben, csak az erősebbek és gyorsabbak fogják megérni a felnőttkort.

2009. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
én 50 literesben tartottam vagy 8-at, és pár hónap alatt született kb 30 kicsi:D volt amelyik meg is nőtt .. tök aranyosak:D
2009. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor egy csapatot(kb. 10 darab)hány literesben is tartsak?amúgy köszi,hogy ilyen hamar válaszoltatok!
2009. dec. 26. 14:11
 4/11 A kérdező kommentje:
ja,és amúgy amikor öt literesben tartottad őket,jól bírták?vagyis egészségesek voltak?
2009. dec. 26. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
10 azonos nemű guppyt vegyél 40literbe,de minden felszerelés kell.Lámpa,szűrő fűtő és levegőztető
2009. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Én még a kezdő akvaristáknak is azt javaslom, hogy NE vegyenek túl kicsi akváriumot.

A kis méretű akváriumokban nem tud kialakulni a biológiai rendszer.


Legalább egy 40-45 literes akváriummal számoljál.


És levegőztetőt nem csak a guppiknál kell alkalmazni, hanem valamennyi vízi élőlénynél.

Talán kivételt képeznek a labirint kopoltyús halak - akik maguknak megtermelik az oxigént -, mint a Sziámi harcoshal és a gurámik, de talán nekik sem ártana betenni.


Nem tudom, van vagy volt-e már akváriumod, de ha csak díszítési célra vásárolsz halakat, akkor érdemes azt szépen berendezni, nem csak sitty-sutty.

2009. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
68%
Ha 10 halat szeretnél akkor csak azonos neműt vegyél, mert különben hamar 30db halad lesz,kis idő elteltével 60db.Kezdő akváriumnak egy,40-50 literes akvárium, már jó.Viszont az igazán szép guppis akváriumok, szerintem, 100Liternél kezdődnek.Természetesen 10-20literben is tartható néhány , gond nélkül és azokat is meg lehet csinálni, nagyon szépre.Az a lényeg, hogy te mit szeretnél, ha elég csak a hím guppi, akkor 10 db halhoz elég egy 20 literes akvárium is.Ha párban szeretnéd őket tartani, akkor nagyobb akvárium kell, vagy plusz egy nevelő medence, szintén felszerelve.Minden esetre, ha párban szeretnéd őket, akkor két-három különböző helyről szerezd be a halakat, a beltenyésztés kikerülése végett.SN
2009. dec. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért írtam, hogy kezdő haltartó koromban, mert akkor még kb. 10 éves voltam, és nem nagyon tudtam nagyobb akváriumot venni.

Aztán sorba vettem ki az akvarisztikával kapcsolatos könyveket a könyvtárból, és kb. 2 hét múlva lecseréltem az 5 literes akváriumot egy 40 literesre.

A guppik egyébként jól bírták az 5 literest is, de hosszútávon nem lett volna jó nekik.

A fent említett könyvekben olvastam, hogy egy halra egy liter vizet kell számolni, akkor már jól tarthatók.

Természetesen ilyen guppikra, xiphokra, mollikra gondoltak, nem vitorlás halra.

Így azt tudom neked javasolni, hogy kezd egy 50 literes akváriummal, kb. 10 guppival, aztán majd meglátod, hogy meddig kell még fejleszteni.

Én már 300 liternél tartok. :-)))))

2009. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

200 liternél?ügyes vagy!!!:D

Lámpa is kell nekik?a levegőztetőt mindenképpen meg fogom venni,meg a szűrőt is,csak a lámpa az minek?de nagyon figyelni fogok,és szépen be fogom rendezni az akváriumot.ha hímet és nőstényt tartok együtt,akkor tudom,szaporodni fognak.És nyáron ilyenkor mit kell csinálni a halakkal?jól meg kell őket etetni,hogy kibírják azt a 3 hét nyaralást?mert asszem a guppik egy hétig is kibírják étel nélkül.és ha jól megetetem,akkor lehet,hogy ki is bírják.amúgy köszi a válaszokat!!!:))))

2009. dec. 27. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:

%0 literesbe tedd!!!! K....va szaporák!!!!

Kettőből fél év alatt akár harminc is lehet!!!!

2018. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!