Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csapvíz pihentetése részleges...

Csapvíz pihentetése részleges vízcseréhez kannában is jó?

Figyelt kérdés
Ha 20l kannába teszek csapvizet 1napig pihenni úgy is jó vagy vödörbe kell pihentetni? Eleget szellőzik a kanna ha leveszem a kupakot róla? 220l akváriumba mennyi vízcserét csináljak? Heti vagy 2heti ütemezéssel kell? Köszi!

2014. ápr. 22. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem szellőzik úgy rendesen, így 3 napig is kéne hagyni állni. Heti 30%-ot kell cserélni, vagy kétszer 151öt.
2014. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igazából tudnám hagyni 3napot is szóval úgy is jó ha tutira kimegy belőle a klór(kannám van bőven viszont vödröm nincs), 20% nem elég hetente?
2014. ápr. 22. 15:35
 3/13 A kérdező kommentje:
azért is lenne jó a kannás dolog mert másik településről hordom a cserevizet mert itt 15nk kemény a víz nálunk meg 28 (neonokat tartok és nekik azért barátibb a 15nk) csak megakarok győződni róla, hogy tuti kimegy a klór a kannás módszerrel is
2014. ápr. 22. 15:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor érdemes több víznél beruházni egy kicsi kompresszorba 1000ft körül van, egy "T" elágazó két porlasztó kő talán 500ft, pihenteted egy napig majd 2 óra kompresszor úgy tuti kimegy.


Én 5 literes ion cserélt flakonban tárolom a cserevizet 24 óra mulva már nem szokott gázbuborékos lenni.

Ha kicsi a kanna szája az nem befolyásol semmit, a víz íze számít ne legyen klór íze.


A vízcsere a növényzeten múlik, a nitrát szinten, és a csersavat kibocsájtó fa menyiségén, valamint a növénytápon.


Példa van egy kicsi 70 literesem abba nem cserélek egyáltalán vizet 9 apró hal van benne 5mg/liter alatt van mindig a nitrát szint, nem tápozom agyon, nincs benne színező fa.


Van egy 115 literesem abba úgy jött ki, hogy heti 20%vízcserével nem kúszik fel a nitrát szint és nem teásodik a víz színe.


Van egy 200 literesem abba nagytestű halak vannak, csak 10% vízcsere kell hetente, de rengeteg növény van, csak kálium+ micro elemes táppal tápozom.


Tehát nitrát teszt, meg menyire teásodik egy átlátszó pohárban simán látható.


A szűrésen is sok múlik, mondjuk külső szűrőnél, 28 neon és mellette dús növényzet van akkor nem kell túlzásba vinni a vízcserét, de ezt a nitrát teszt mutatja meg a víz színe.


Belső szűrőnél ajánlatos a nagyobb vízcsere és a talaj porszívózás.

2014. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
akkor a kannás szellőztetés elég lesz, 220l kb 35neon aránylag sok növénnyel, 1200l/h külső szűréssel(3liter siporaxal) sok vasfa van benne ami színez is rendesen de az nem zavar, szerintem a 20%elég lesz
2014. ápr. 22. 19:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég a 20%, nitrát teszt, sok vasfa esetén ph teszt (100ft-os neptun is jó) 30% kell hetente, a nitrát torlódik és egy idő után mérgezést okoz a halaknál.


Tehát tesztek nélkül ajánlatos a 30%


Ha van teszt akkor lehet csak 10% kell, vagy annyi sem.


A sok vasfa leviheti a ph értéket, erre kell a ph teszt.


A konkrét % meghatározása egy badarság, a 30% egy bevett rutin, de vagy elég vagy nem, van 54 literesem aminél 2x20% mellett nincs alga.


Én vennék egy tesztet, kéthetente mérném és fel állítanák egy sémát, 220 literes akvánál már érdemes, utána elég havonta mérni.


Nagyobb vízcserékbe hamar beleun az ember, első évben mindenki lelkes, utána abba marad a kezdeti fel lángolás.


De te tudod mit csinálsz.

2014. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
neptun ph tesztem van de szart se ér 7.5ig mér és annyit mutat szóval vagy 7.5 vagy annál több úgyhogy nem le hanem felnyomja a ph-t lúgosra(most rendeltem egy jbl-t ami 10ig mér) még beszerzek egy nitrát tesztet és azt is lemérem
2014. ápr. 22. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A neptunt persze 7,5-ig mér, arra jó, ellenőrizd a víz nem fordul savas irányba a sok vasfa miatt.


A ph érték a keménységgel függ össze, minél keményebb a víz annál magasabb a ph érték.


Egy 0 nk ion cserélt vagy ozmó víz ph értéke 5 mivel bele oldódik a légköri co2 így savas kémhatást mutat, nincs ami ellensúlyozza, egy 10 nk körüli víz ph értéke 6,5-7.


7 ph a legrosszabb mivel napközben a növények elhasználják a vízben levő co2-t így a ph felmegy, este oxigén fogyasztók lesznek kiengedik a co2-t így a víz savasba megy, a ph kémhatás ingadozása megviseli a halakat.


Fentiből adódik, hogy más ph értéket mérhetsz reggel és mást délután, erős áramoltatásnál, felszín fodrozásnál nagyjából stabilan tartható, kiegyenlíti a légkör segítségével a áramoltatás.


Tehát ph teszt az részint felesleges, inkább az árán ioncserélt víz és azzal pótolni a párolgást mivel a párolgás keményíti a vizet ha csapvízzel pótolod, az ásványi sók nem párolognak el az akvából.


Nitrát teszt, keménység teszt fontosabb. A neptun arra jó, hogy ellenőrizd a víz ingadozását.


Példa reggel világos zöld, délután kék akkor baj van a szellőztetéssel, sötét zöld-kék még elmegy, de ez csak 10-13 nk víznél fordul elő.


A folyamatosan kék azzal még nincs baj, a keménységgel függ össze. Állandó savas ph csak co2 adagolás mellett lehet, de az meg rizikó mivel nagy odafigyelést igényel, és nem olcsó, valamint egy rossz mozdulat és elpusztul minden ha nagyon leszalad a ph.

2014. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
húú, hát először is köszönöm a részletes segítséget, reggel meg is mértem a ph-t és ugyanúgy kék mint nap közben. A felszín amúgy rendesen mozog és az áramlás is jó combos. Amúgy eddig a 28nk vízzel csináltam a cseréket de az akvában mindig 20 a GH és 19 az NK (csapból pedig GH28 NK27)a ph pedig mindig minimum 7.5. Most szeretnék áttérni a 20nk körüli vízre (másik teleplés). Mitől lágyulhat be a víz? A lényeg akkor, hogy kell egy nitrát teszt és ki kell még ismernem az akvám vizét. Tudom, hogy még sokat kell tanulnom de rajta vagyok, hogy minnél jobban működjön az aki.
2014. ápr. 23. 08:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden akváriumban lágyabb a víz mint a cserevíz, ezt akartam írni csak valamiért kimaradt.


A növényeknek van macro elem szükséglete N.P.K, halak-nitrogén, foszfor- nővényi táp, kálium-növény táp


Van micro elem szükséglet is ebből jelentős a magnézium, kalcium, ezt nem tartalmazzák általában a növénytápok a vízben viszont van ettől kemény, a növények ahogy fogyasztják úgy lágyul a víz.

A növénytápokban van még vas, jód, bór, réz, cink stb ez is kell a növényeknek de nem annyi mint magnézium, kalcium .

2014. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!