Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vizének halszagúna...

Az akvárium vizének halszagúnak vagy földszagúnak kell lenni?

Figyelt kérdés
nem hülye a válasz se én csak volt már hogy mind2 jellemző volt az akváriumra ,gondolom nem az a ó hogy egyszer ilyen egyszer pediglen olyan..?
2009. dec. 21. 18:00
 1/9 anonim válasza:
Van benne hal? És csodálkozol ha halszagú? :D
2009. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk enyhe halszagú, de nem nagyon érezni. Rendszeres vízcsere és szellőztetés kell. :)
2009. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha hal van benne, halszagú, ha több a föld, mint a hal, akkor pedig földszagú lesz, de ha állott szaga van, akkor meg fognak dögleni a halak az oxigénhiánytól.
2009. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ok tehát mégegyszer kedves válaszolóim!:)


200l akvárium nincs rajta változtatva kb 3 4-ed éve és így szoktam érezni a kétféle szagot van szűrő, akváriumhoz való ami 3szor forgatja a vizet óránként tőzeg alj+aprókavics

2009. dec. 21. 18:41
 5/9 A kérdező kommentje:
jaja és halak is vannak benne igen :)
2009. dec. 21. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyasmi szagot kéne érezni, mint egy tó partján.
2009. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Az akvárium vizének van némi szaga, de ez semmi esetre sem lehet kellemetlen.Én is azt mondom mint előttem szóló Kolléga, hogy friss vízparti illathoz hasonlót kell érezni.Ha nem így van, akkor rothadó bomlástermékek vannak a vízben és indokolt a gyakoribb takarítás és vízcsere,az aktív szén is elég jól semlegesíti a kellemetlen szagokat.Ha ennek ellenére,sem változna, vagy csak rövid időre akkor a szűrőnk hatékonyságát is növelni kell ( biológiai szűrés )Esetleg a teljes talaj átmosása.SN
2009. dec. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Jobban belegondolva ezekbe az illat dolgokba,lehet egy vízpart is kellemetlen szagú.A felszántott föld szaga, viszont nem feltétlenül kellemetlen.Amelyik akvárium, még nem kellemetlen szagú, az valószínűleg rendben van.SN.
2009. dec. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek Neked is Salx a segítséget, egyáltalán nem kellemetlen csak valamikor ilyen valamikor olyan szaga van , ezért kérdeztem hogy lehet e ennyire változó.


Trian

2009. dec. 22. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!