Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemsokára lesz egy 220L sarok...

Agravpolice kérdése:

Nemsokára lesz egy 220L sarok akváriumom. Érdekelne, hogy egy Tetratec EX 1200 külső szűrő elég lesz úgy, hogy az aksiba szeretnék a mű növények közé egy két élőt is?

Figyelt kérdés

Milyen növényt ajánlanátok ami azért dekoratív, de még is igénytelen és keveset kell vele foglalkozni, olyan szempntból hogy co2 berendezés meg ilyenek nélkül is meglegyen?

Világításról elképzelésem sincs ezért szívesen fogadom az ötleteket. -Milyen arányba legyenek a halak (hím, nőstény) és hány darab lehet egy ekkora aksiba úgy hogy ne legyen túl zsúfolt, de azért legyen mit nézni? Az aksiba lesz szivárványos guppit, villásfarkú kalászhalat, celebiszi vitorlást, illetve még szeretnék 1 vagy 2 fajból néhány példányt (gondolkoztam palacsinta algázón, illetve neonhalakon). Tudom, hogy ezek kis halak egy ekkora akváriumba, de rajban nagyon szépen néznek ki. -Ezek a halak milyen gyakran ívnak, mert egyrészt nem szeretném, hogy 2-3 hónapon belül elszaporodjanak, és zsúfolt legyen, másrészt meg azt sem tudom, hogy mi lesz a ki halakkal (megölni nem fogom, elajándékozni meg nem tudom kinek).


2014. ápr. 10. 19:43
 1/6 YourDestiny ***** válasza:

Siporax bioval elég lesz a szűrő, de kelleni fog mellé egy belső vagy áramlásgenerátor (pl. Aquael Reef Circulator 2600-at javaslom). A műnövényt nem lehetne elhagyni?


A növények a világítástól függnek, viszont nem tudok addig javaslatod írni, amíg nem tudom az akváriumod méreteit. Azt leírhatnád.

2014. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sarok akvárium az nem egyszerű történet, más áramlás van mint egy négyszögletű akváriumban, a szűrőnek van egy sodrása amit a használt adapter szab meg, példa 100 centis széles akvát hossz irányban szerintem még átmozgat egy tetra 1200-as szűrő 10 darab esőztető lukkal, úgy, hogy az ajzat tiszta. 90 centi hosszú akvát nálam a JBL 900-as gyönyörűen tisztán tartja egymaga 4-5 hónapig nagytestű halakkal.


Szerintem elsőre vedd úgy, hogy elég lesz, de ez menet közben derül ki, a szűrő által keltett áramlás a szembe falon alábukik, végig megy az aljzaton, de ez háromszögnél ,hogy alakul majd arról ötletem sincs, ahogy beüzemelteted és beszórsz egy csipet haltápot már rögtön fogod látni hova keveredik a szennyeződés.


A világítás sem egyszerű, van egy watt/liter arány, alacsony, közepes, erős fény. 0,5 watt/ literig nem kell co2 alacsony és közepes fényerővel beérő növényeknek megfelel.


Ezen a linken találsz növényfajtákat: [link]


Görgess egész le, van egy rakás alacsony fényigényű, majd google és a képkeresőben be tudod azonosítani.



Világításnak én csinálnék egy impregnált fa tetőt, vagy ha van vasas ismerősöd akkor fém tető.


Be kell szerelni armatúrákat, van t8 és t5.

T5 esetében kevesebb fénycső kell mivel azonos hosszban lényegesen nagyobb a wattszáma, erősebb, példa egy 55cm t5 24 watt egy 59 cm t8 18 watt.


Elhelyezésnél példa így : [link]


A vonalak a csövek, hogy mi fér be pontosan azt a villamossági boltban meg tudják mondani, előkapnak egy csövet rá a páramentes foglalatokat, majd össze kell forgatni a csöveket.


Beszerelés megy ilyesmi: [link]

2014. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A ledet nem említettem mint világítás alternatíva, talán 2-3 év és elérhető árban lesznek a power ledek, mondjuk ez egy jó cikk: [link]


"Fény az akváriumban:

Vegyünk egy hagyományos megvilágítást. Egy 100 literes medence felett a 2x30W T8 fénycső szinte minden esetben elegendő. Ha az egyik cső az Osram Lumilux Daylight (2350 lumen), a másik az Osram Fluora (1000 lumen), akkor összesen 3350 lumen fényárammal világítunk. Most próbáljuk meg ugyanezt a fényáramot LED-ekkel elérni.

Ha nagy fényerejű LED-et használunk, akkor fehér színben 10 candella fényerőt ad ki magából 20 fokos szögben. Ha ezt a fenti alapfogalmaknál leírtak felhasználásával fényáramba átszámoljuk, akkor 0,7 szteradián térszögben sugároz és ez 7 lumen fényáramnak felel meg. 478 db kellene belőle ahhoz, hogy lecserélhessük a fénycsöveinket."


Neked kb 700 db kéne mezei ledből.

2014. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat is.

Amúgy 85*85*50-es az akvárium. A műnövényt simán tudom mellőzni és én is inkább szeretném teljesen beültetni élővel, de azért nincs sok pénzem erősebb szűrőre a több növény miatt.

Örülök, hogy írtatok a világításról mert eddig lövésem se volt a dolgokról. Most már azért nagyjából képbe vagyok. De azért még olvasgatok sokat erről. A halak arányával kapcsolatban esetleg vélemény/tanács?

Annak is örülnék ha lenne olyan önként vállalkozó aki esetleg a továbbiakban felmerülő kérdéseimre szívesen válaszol szakértelmével! És hát nemsokára megérkezik az akvárium és a beüzemelést se szeretném elrontani, és a lépéseket megbeszélni. Olvastam már sok mindent, de azért jól esne ha segítené a folyamatot valaki :)

2014. ápr. 11. 16:11
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Huh, a sarok akváriumon átsiklott a szemem. Ha 85x85, akkor az ívelt előlap kerekítve 120. Nem tudom, ide milyen világítás lenne a legjobb. Szerintem leginkább házi barkács, mert előre kéne egy hosszú cső, de a belsőbbnek már rövidebbnek kéne lennie. A ?x24 vagy ?x36 Watt nem megoldás, mert a két első sarok teljesen sötét lenne. Ha hosszabb csövekkel oldod meg, akkor kevés fér el, hátul marad sötét sarok. A gyári tetők is ilyen cipőben járnak corner akváriumoknál sajnos, de még az lenne a legjobb megoldás, ugyanis ha azt kifényterelőzöd, nagyjából oszlik a fényerő a teljes területen.
2014. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fogj bele mindenbe egyszerre.


Első a tető, ha megjön az akvárium ne tedd be a helyére, körbe járható legyen, meg lehessen jelölni a lemezt vagy ami megy rá, amiből lesz a tető.


Konkrétan ha most kellene csinálni valahogy így nézne ki címszavakban.


Műhely, osb lap, akvárium tetejére rátesz, körbe jelöl, alu vezető mellett levág, kb 7-8 cm borovi 1.9 cm vastag csomómentes deszkából élére felcsavar, sarkok szögbe vágva belülre, a sarkokhoz szögbe vágott merevítők csavarozva enyvezve.


Ha kész felső maróval 4mm perem bemarva, ami az üvegre támaszkodik.


Sarkok kézi szalagcsiszolóval összedolgozva, vibrációs csiszolóval át dörgölve.


Eddig ez kb 1-2 óra.


Javító tapasz felhord kívülről, többszörire, ha megszáradt finom csiszoló papír, vagy vibrációs csiszoló.


Kész a csiszolás akkor kompresszor, szórópisztoly, alapozó, majd színre fújni.


Belülről szilikonnal, ecsettel átkenni, impregnálni, "No silicon" oldható vízzel is.


Lehet még elektronikai boltokban hangszóró rácsot venni, két luk a tetejére, a rácsok alá pc ventilátor.


Egy valamire való asztalos gyorsan meg tudja ezt csinálni.


A világítás kellékeket meg leírtam feljebb de példa lenti linken az 5. komment.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..


De lemezből is meg lehet csinálni, fémből.


30 nap kell amíg beérik a szűrő, átalakul a víz, tehát még bőven van időd eldönteni a halakat.


A legnagyobb probléma mindig a világítás és a fedő.

2014. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!