Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőközeget javasoltok...

Milyen szűrőközeget javasoltok frissen üzembehelyezett akváriumhoz?

Figyelt kérdés
112L-es akváriumról van szó, sera floradepot ajzat+rá gyöngykavics, élőnövényes, elevenszülőket szeretnék benne elsősorban tartani+harcsákat. A víz sera nitrivec, valamint aquatan-nal kezelve, a szűrőhöz, ami aquael fan 2-es aktív szén volt a csomagba, azt nyugodtan használhatom, vagy másfajta javasolt? Mert ezen az oldalon azt olvastam, hogy a szén semlegesít bizonyos dolgokat! A világítás 1x18w-os T8-as sera plant color, és u.ilyen daylight fénycső, műanyag tetőben. A növényeket florenaval hetente fogom tápozni előrre láthatólag, így rendben lesz?? Pár nap mulva jönnének a halak! Előre is köszi!
2009. dec. 20. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


nitrivec teljesen felesleges pénzkidobás.


A szenet használhatod nyugodtan, de időnként cserélni kell majd a víz terheltségétől függően. Kb. 2 hét - 1 hónap időközönként.

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy növényes, az 1x18W T8 fénycső nem túl extrém mennyiségű fény, azt pl. ha komolyabban akarsz foglalkozni a növényekkel, akkor érdemes legalább a duplájára növelni.

Ha viszont nem akarsz, akkor a növénytápszerrel többet ártasz, mint használsz.

2009. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha lól értettem 2 fénycső.

Sera+daylight.

2009. dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Én is két csövet értettem. Az már elég a kényesebb növényeknek is.A szenet 2-3 havonta ki kell cserélni mert telítődik, de aktiválni is lehet, hevítéssel.Szerintem ha lejárt az ideje, a helyére tegyél bió vagy kerámia gyűrűt.Érdemes a szénből is tartani egy zacskóval tartaléknak,szükség esetére.Én heti 20-30%- os vízcserét javasolok és szerintem is elég az Aquatan.A Nitrivecre csak akkor van szükség, ha megemelkedik a nitrátszint ez viszont induló akváriumnál gyakran előfordul, pláne ha táp talaj is van.Az általam javasolt vízcsere szükségtelenné teszi a használatát.De sajnos az is előfordulhat, hogy a csapi víznek, alapból magas a nitráttartalma.
2009. dec. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!