Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alga/vízinövény problémámat...

Alga/vízinövény problémámat hogyan tudnám helyrehozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 év kihagyás után tavaly nyár óta újra van akváriumunk. A florájával nem tudok dűlőre jutni. A vízinövények nem vagy alig maradnak meg, kivéve a gömbmohát és a jávai mohát. Van több kis növényke frankó gyökérrel de csak körömnyi méretű 2-3 darab levéllel. Már nem is tudom mik voltak eredetileg, a színük sem az igazi.

Viszont az alga burjánzik. Két féle is van, nehogy egyszerű legyen: fonalalga és ecsetalga. Ezeket viszont alig győzöm irtani.


Gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudjátok mi a hiba az egészben:

54 liter

sera daylight brilliant fénycső

Aquael Fan-2 Plus (450liter/óra)

csapvíz, részleges vízcsere 2-3 hetente, ekkor van szűrő takarítás is, algából pedig egy maréknyit vágok ki ilyenkor a kukába


A válaszokat előre is köszönöm!


2014. ápr. 5. 12:50
 1/3 Platypus ***** válasza:

A problémák:


1. Szűrőt takarítasz, egészségtelenül gyakran. Ha nem dugul el, csak önszorgalomból csinálod, akkor rendszeresen kivégzed a biológiai szűrésed. Ha el is dugul, akkor alapvetően gyenge vagy túl sok a halad.

2. Túl ritkán cserélsz vizet. Hetente 30% az ideális.

3. Feltételezem 15W-os fénycsöved van. Ez csak az árnyéktűrő növényeknek elég. Valószínűleg fényigényeseket vettél, azért pusztultak meg.

4. Nem ártana egy mikroelemes növénytáp.

2014. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Platypus! Köszönöm a válaszod!

1. Sajnos el is dugul a szűrő. Olyan dzsuva van a szivacson, hogy arra nincs szó. Napközben megy folyamatosan, 7-21-ig, éjjelre lekapcsolom. Rossz ez így? Vagy vegyek másikat? A teljesítményt jónak találod?

2. Hetente? Most komolyan?

3. Na, én meg még azt hittem sok is. :(

4. Ebből van jól bevált típus neked?

2014. ápr. 5. 13:41
 3/3 Platypus ***** válasza:

Jááj. Az éjszakára kikapcsolt szűrővel a lehető legrosszabb dolgot tetted, nem csak az algák, hanem a halak miatt is. A hasznos baciknak állandó áramlás kell, mivel ez éjjel nincs, így esélyük sincs elszaporodni. Bacik nélkül a halpisiből származó ammóniát semmi se bontja le, állandóan mérgezi a halakat és táplálja az algákat.

A szűrő puszta teljesítménye elvileg jó, ha mégis eldugul akkor vagy túl sok halad van, vagy túleteted őket. Pontosan milyen halaid vannak és hányan?


Ennél a méretnél hetente kell cserélni. Ha kisebb lenne, kéne heti 2 is. Minél kisebb az akvárium, annál gyakrabban kell, és 54 liter elég kicsinek számít.


Növénytápból az easy life profito a kedvencem. Elég sokat kipróáltam, ez vált be legjobban.


Javaslom ezt olvasd végig, a tévhiteknél kezdve:

[link]

2014. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!