Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 58 literes akváriumom...

Van egy 58 literes akváriumom milyen halat rakjak bele és menyit, hogy ne legyen gond?

Figyelt kérdés

Ami tetszik az a vörös neon,black molli,xifo.vitorlás hal.Esetleg ezekhez hasonló halak vagy valamilyen kissebre növő variánsuk.Esetleg koi ponty ha létezik belle kistermetű fajta.A vörös neonból nem engedek a többit lehet kombinálni és létszámokat is kérek .JA és ezekhez a halakhoz milyen növényeket társitsak vagy az mindegy ami tetszik.Min 2-3 fajta halat szeretnék.A lényeg legyen színpompás és szép.Levegőp pumpa szűrő megvan és a fűtő is .Az ilyen tipusú halaknak menyire fűtsem fel a vizét 24 fok elegendő?Még világítást nem vettem abból milyet vegyek az akvárium közel van az ablakhoz fényt kap eleget de csak szórt fényt elég az a vizi növényeknek?Nem szeretnék sokat áldozni a világításra és a energia takarékosság is szempont.És még később kellene egy algaevő az milyen legyen?

Köszi.


2009. dec. 11. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!26fokra kell a vizet felfűteni,ehez a melegségű vízhez válassz növényeket,trópusi aksi.Sok szép növény van amit lehet ebbe a hőfokban tartani.Pl valiznériák,hínárfélék,mohák,a legtöbb növény bírja ezt a hőmérsékletet.Ablak mellől az akváriumot el kell tenni.Világitás is kelleni fog.Ma már 8000ért is kapsz rá világitást,ha mást nem,akkor irány az Akvarista.hu vagy a vatera és vegyél egy használtat.Tető lenne a legjobb.Vegyél szerintem egy csapat vörös neont(6db) egy csapat ékfoltos razbórát(6db),ha találsz akkor egy pár törpe szívóharcsát(4-5 db) páncélosharcsából 4db És ha szeretnél bele akkor valamilyen garnélát pár db-ot(3-4db).A termosztátos fűtővel sokat lehet megtakarítani,az nem fűt folyamatosan,mégis eléri a kellő hőfokot.Szőrés levegőztetés állandóan kell,világitás a növényektő függően 11-13órát(növényes csövekkel,5000-6500K.Etetés napi1 változatosan.(bocsi hogy ennyi dolgot leírtam,amit nem is kérdeztél azt is:))Amugy a vitorlásoknak nagyobb akvárium kell,koiból nincs kis változat.Amit leírtam, egy kicsit lehet hogy sok,a csapathalakból 6-6 kell(neon-razbóra) a többivel variálhatsz(semmiképpen se több legyen:)).
2009. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a tippeket .termosztátos fűtőm van természetesen.Az aksi házigyártmány ezért teteje még nincs majd csinálok rá.A levegőztetés és szűrés megoldott dolog a fűtésel együtt.Olvastam valahol itt a gyakori kérdések.hu-n,hogy a jávai moha elég szépen nő kompakt fénycső alatt is nekem a kompakt fénycső lenne a leg kézenfekvőbb megoldás egy hagyományos darab megteszi?vagy speckós kell?Mert egy neoncsővel elég sok lenne a macera nekem.
2009. dec. 11. 17:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja még annyi,hogy fekete mollit mindenképp szeretnék a neonok mellet.Tartható ez a két faj együtt?A csigát nem tudom félek ,hogy megzabálná a növényeket pedig elég zöldre akarom az aksi alját.Garnéla ezen még nem is gondolokodtam el de most,hogy utána néztem a a red scherry nem is lenne rossz.De ha a csiga nem olyan barbár akor megfontolandó de hogy győzöm meg szegény csiguszt hogy neki nem a vizinövényeket kell enni.És milyen csigát mert nem mindegy mekkorára nő meg?
2009. dec. 11. 18:01
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
A vitorlást én sem javasolnám,főleg ha más halat is szeretnél,mert ez a méret 2db vitorlásnak is határeset.A Xifó szintén egy kicsit nagyobb és hidegebb vízben érzi jól magát.A koi teljesen kizárva.A többi mehet, a molly is.
2009. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na megvannak a halak.Vettem 4 black mollit . 2darab páncélos harcsát a pontos tipusát nem tudom mert sehol sem találom fekete sárga csíkok díszítik függőlegesen ha valaki tudja a pontos nevét ennek a fajnak megköszönném.Rámsóztak még 2 algaevő harcsát mondván nemnő nagyra csak 5-6 centi max most meg a fene esz hogy utána olvastam pedig direkt mondtam,hogy kis termetű halakat szeretnék.De mindegy majd elsózom valakinek később.Vettem még 2 darab gyönyörű narancssárga plattit.Így most van 10 halam elég aprók akarok még neon halat párat 10 akartam de 6 lesz belőle.A víz még elég zavaros mert ma öntöttem bele azt a baci koncentrátumot de elég gyorsan tisztul a halak elég jól tűrik a dolgot semmi bajuk csak farkas éhesek de többet nem merek nekik enni adni.Ezek egész nap ennének?Már csak növényeket kell vennem sajna az nem volt a boltban de kedden kapnak de inkább veszek hétfőn máshol.Kár hogy mifelénk minden bolt enyire lepusztult és a szakértelem sem erősségük.
2009. dec. 12. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!