Hamarosan megveszem az első akváriumomat és komolyabban belefogok az akvarisztikába! Egy 50l-es akváriumnál milyen időközönként kell teljes vízcserét alkalmazni?
Teljes vízcsere soha!
Teljes vízcsere soha!
Ez egy hasznos oldal: [link]
Ajánlott az átolvasása ha komolyabban akarod csinálni.
Egy gyors összefoglaló, hogy elkerüld a kezdeti kudarcokat:
„ 1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)
2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)
3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)
4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)
5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)
6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,
erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.
7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.
8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)
9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.
10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.
11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt viz)”
A kérdésedben az szerepelt hogy „komolyabban belefogok az akvarisztikába”
Sokan vannak akik kapkodnak, előre megvan az akvárium, utána meg nem tetszik nekik a javasolt nano(kicsi) halak ajánlása.
Van a másik út, amikor kiválasztasz egy halfajt, vagy többet, ami tetszik, és nekik rendezel be egy akváriumot, lehet hosszabb idő, de jobban tetszik majd a végeredmény.
Táptalaj az nem fontos, első a szűrés, utána világítás, ha renbe akkor egy általános növénytalaj megteszi.
De egyszerűbb ha leírod milyen akváriumot néztél ki, vagy milyen hal tetszik a realitás határait figyelembe véve, tehát ne 1 méteres legyen, ne diszkosz hal, cápaharcsa stb
Vagy egy költségvetés, menyit gondoltál rá áldozni.
Erre céloztam, anci, közönséges alga evő, neki 100 liter körüli akva kell, gondoskodni kell élő fáról az akváriumba az emésztésének szüksége van rá, főtt, párolt, forrázott zöldséget lehet adni neki, esetleg főtt csibe máj, de az szemeteli a vizet, zöldség jobb.
Neonhal, 50-60cm széles akvában nem tudnak közlekedni, rajhalak, együtt mozognak "fodrozódnak" szélesebb akva kell, 100 liter legalább, 80 centi széles akvában már láttam őket, szépen tudtak közlekedni.
Neonnak 20-24 c.fok kell, ancinak tágabb a hő tartomány, 23-24 c.fok belefér.
Neonból ha jó a szűrés mehetne 15.
Plattinak hűvös a 24 c.fok, 26 kellene, abba a neon rövid életű. Eleven szülőket módjával kell tartani, ha el tud bújni 1-2 kicsi, elég gyorsan megugrik a létszám.
Összegezve, neked 100 liter feletti akva kell, sötét talaj, a neonok biztonság érzetéhez nem árt vízfelszínre növő háttér növény.
De kikerestem neked őket:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!