Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan, hogy a törpehar...

Létezik olyan, hogy a törpeharcsa nem éhes?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom mohó kapzsi kis dög és annyira mohó hogy mindent felzabáll.Ezzel szemben most raktam 6 darabot egy akváriumba de csak odébb túrják a kaját.Mivel etessem egy ismerős tanácsára megpróbáltam nekik egy kis nyershalat adni mert ugye elvileg ragadozó jó apróra összevágtam kb 2 miliméteres darabokra de rá sem hederítnek csak odébb túrták?Ezek egyszerű vad törpeharcsák amiket bárhol lehet fogni.Mivel etessem őket?Lehet csak az idegen környezet miatt nem esznek gondolok itt a stresszre amit az akvárium okozott előtte meg egy fél órás út a száraz kannában viz nélkül?Gondolom ez betesz azért nekik de látszólag egészségesek és semmi bajuk.
2009. dec. 3. 22:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Tudom az előző kijentésemtől a profi akvaristák most a szívüket fogják de ez van. De azt megírhatná valaki profi,hogy az ártézi víz jó e nekik?Vagy kell a vízbe valami adalék is?No nem a harcsákat féltem akarok venni pár díszhalat is meléjük a harcsákból meg csak 2-öt hagyok elég az ma fogtam razborákat 2 picinyt beraktam közéjük és most a harcsák nem mernek elöljönni ez elég szánalmas enyire gyáva hal.De ez van de ha minden jól megy 3-4 napon belül beköltözhetnek a végső aksiba ott meg már csak elférnek.És mielőtt valaki beleköt 5 literenként akarok 1 darab halat rakni 3 centisekből.
2009. dec. 5. 18:02
 12/13 anonim válasza:
Csak drága halat egyenlőre ne vegyél mert esélyes hogy később felbátorodnak a törpék és rámennek a razbórákra is.
2009. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Megszabadultam a törpéktől a razbórák pedig kimúltak beleeresztettem őket a kert végében lévő csatornába(kanális) bár ez nyáron ki szik száradni de úgy döntöttem idén nem fog lerekesztettem egy darabot belőle és ahogy apad majd úgy ásom méjebre fokozatosan lassanként ezzel a pár darbbal együtt már egész szép a törpelétszám pontosan 421 darab kb 30 razbóra és 70 kárász be van telapitve rendesen.Amint jön a tavassz szórom nekik a kaját minél gyorsabban nőjenek a törpit nem kell féltenem mert amig sár van nem döglik meg sár pedig mindíg van ezentúl víz is lesz .Beindul a törpetenyészet valami haszna legalább legyen ennek a nyomorult halnak.Az aksi pedig készülőben mert meg kell erősítenem utána készítek hozzá egy szűrőt a vizpumpa már megvan ezután már csak egy röpke idő és jöhetnek a halak úgy döntöttem koi ponty biztos lesz
2009. dec. 7. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!