Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan, hogy a törpehar...

Létezik olyan, hogy a törpeharcsa nem éhes?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom mohó kapzsi kis dög és annyira mohó hogy mindent felzabáll.Ezzel szemben most raktam 6 darabot egy akváriumba de csak odébb túrják a kaját.Mivel etessem egy ismerős tanácsára megpróbáltam nekik egy kis nyershalat adni mert ugye elvileg ragadozó jó apróra összevágtam kb 2 miliméteres darabokra de rá sem hederítnek csak odébb túrták?Ezek egyszerű vad törpeharcsák amiket bárhol lehet fogni.Mivel etessem őket?Lehet csak az idegen környezet miatt nem esznek gondolok itt a stresszre amit az akvárium okozott előtte meg egy fél órás út a száraz kannában viz nélkül?Gondolom ez betesz azért nekik de látszólag egészségesek és semmi bajuk.
2009. dec. 3. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg a stressz miatt van. Próbáld meg néhány nap múlva. Addig megnyugodnak és megismerik az új helyüket.
2009. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Lógasd be pecaboton a kaját! :)))
2009. dec. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Salx Narval ***** válasza:
Kell egy két nap,hogy megszokják a helyet.Nem kis stressz érte őket.Nem utolsó szempont az sem, hogy milyen körülményeket biztosítottál nekik.Ha minden optimális, akkor hamarosan enni is fognak.Vedd ki a haldarabkákat és várj az etetéssel egy két napot.Ha már megszokták a helyet,mindent meg fognak enni.Egy darabig nyers kaját adj.Az erős fény sem jó,tegyél a vízre úszó növényeket,májmoha,vizisaláta,tüskéshínár,stb.Nem ártott volna egy fertőtlenítés sem, mielőtt az akváriumba tetted őket és klórtalanítani is kellett volna a vizet.Ha megtetted akkor csak várni kell, amíg megszoknak.
2009. dec. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Teljesen víz nélkül szállítottad őket?Vagy félre értettem valamit?
2009. dec. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönön a válaszokat szerzek valamilyen vizi növényeket nekik még ma.A klórtalanitás ,hogy zajlik csak várni kell vele miutánn kiengedtem.Esetleg ártézi víz jó nekik bár az meg talán kicsit kénes az az talán nem baj, még sem klóros és tiszta.Még nincs berendezve az aksi ma hozok belé néhány követ ,hogy legyen hová elbújniuk meg pár növényt.

És igen víz nélkül voltak szállítva úgy kaptam őket egy kannában 70-80 egyéb hal társaságában és nem volt rajtuk víz de éltek mind csak be voltak kábulva

rendesen de a törpeharcsák voltak a legelevenebbek.Ja és ez egy 5 literes aksi ami elég kicsi ha lesz pénzem akkor bővittek majd egy 70 literest akarok.

2009. dec. 4. 08:31
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
Hogy lehetsz ennyire felelőtlen én jó szándékkal válaszoltam neked, mert azt hittem, hogy komolyan gondolod a harcsák nevelését.5 liter vízben semmit nem lehet tartani max ivadékot, azt is csak kényszerből.Az amit csinálsz, állatkínzás és még elvárnád, hogy egyenek? Teljesen felesleges növényeket és köveket tenni a vízbe, ez így nem működik.Fogj egy vödröt és vidd vissza őket mielőbb a folyóba, tóba, ahonnan valók.Ez az, amit még tehetsz értük.SN.
2009. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves sn most akarok szerezni egy 40 literes aksit annak már elégnek kéne lenni.Már esznek úgyhogy gond nincs csak kissebb darabok kellenek nekik.Egy másik dolog pedig az ,hogy visssza nem vihetem őket mert nem védett hanem írtott hal semmi keresni valója az itteni vizekben mert mindent kipusztít és a végén csak ő marad tipikus amerikai olyan mint a parlagfű csak halban.Amúgy meg rosseb baja sem lesz a haver dobott kettőt a kacsaúsztatóba legnagyobb meglepetésére fél év múlva mikor kifordította még elöljött az egyik a 10 centi híg kacsafosból ha azt kibirta akkor ez semmi neki főleg hogy ma bővítek ahogy mondtam és nem az 5 literesbe kell növény hanem a 40 literesbe.
2009. dec. 5. 07:59
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Nézd én így nem tudok és nem is akarok segíteni, de azt hiszem nincs is rá szükséged.SN.
2009. dec. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nehogy visszavidd a rohadt törpéket! :) minden horgász irtja ahogy tudja, mert felzabálják az őshonos halak ikráit és egész tavakat tesznek tönkre. Sztem a 40 literes már jó lesz nekik, és ne aggódj enni fognak azok, vegyél nekik csontit a horgászboltban.
2009. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
No megvan az aksi elvileg 58 liter csak az a baj ,hogy házi gyártmány azért még le kell mérnem de szerintem tuti megvan.Készítek hozzá fából egy talpat és tetőt és a sarkakra is rakok fa merevítőt az majd tuti össze tartja mert így elég instabilnak néz ki és a sarkak elég csúnyák de azt eltakarom és a végén senki sem veszi majd észre hogy házi gyártmány.Az 5 literestől tuti jobb lesz.Ja és esznek a törpék elkezdték hurcolni a pofájukban a haldarabokat de asszem túl nagy nekik mert 5 centivel később leteszi pedig 3x is beférne a pofájába most kaptak helyette kenyeret szerintem jó ezeknek az is később majd veszek nekik valamilyen haltápot persze kizárólag a legolcsóbbat.
2009. dec. 5. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!